Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte
Projectcase · Zakelijke camerabewaking · Amsterdam

Camerabewaking voor Kosher Diamonds in Amsterdam: een dubbel gezekerd bewakingssysteem voor een diamanthandel

Waar met diamanten wordt gewerkt, mag beveiliging nooit haperen. Bij Kosher Diamonds in Amsterdam installeerde CameraInstallatie.nl een compleet, volautomatisch camerabewakingssysteem: verhoogde, intelligente camera’s met sterk nachtzicht, aangesloten op een digitale recorder en live te volgen vanuit de meldkamer. Via diverse noodlijnen en uitgeharde bekabeling is alles dubbel gezekerd, zodat de beelden blijven lopen — ook onder druk.

Diamanthandel Amsterdam Verhoogde camera’s met nachtzicht Live meekijken vanuit de meldkamer Dubbel gezekerd & uitgeharde bekabeling 4,3 op Google uit 163 reviews
Project in het kort

Wat er bij Kosher Diamonds is gedaan

De feiten van dit project, zoals ze op onze projectpagina staan. Aantallen die niet openbaar zijn laten we bij een beveiligingsobject als dit bewust weg — dat hoort bij het vak.

ProjecttypeZakelijke camerabewaking voor een diamanthandel
Klant & locatieKosher Diamonds, Amsterdam
Camera’sVerhoogde, intelligente camera’s met uitstekend nachtzicht
Opname & toezichtDigitale recorder, live te volgen vanuit de meldkamer
BetrouwbaarheidDubbel gezekerd via uitgeharde bekabeling en noodlijnen
Bij afwezigheidDirecte meldingen van alle gebeurtenissen
Waar het om ging

Waardevolle goederen vragen om de zwaarste beveiliging

De verkoop en het bewerken van waardevolle goederen brengt altijd risico met zich mee. De eigenaar van Kosher Diamonds in Amsterdam wilde daarom niet zomaar een camera aan de gevel, maar het best mogelijke bewakingssysteem — een dat blijft werken op het moment dat het er echt toe doet. Dat was voor CameraInstallatie.nl het uitgangspunt van dit project.

We plaatsten een compleet, volautomatisch camerabewakingssysteem met verhoogd gemonteerde, intelligente camera’s die ook in het donker een bruikbaar beeld geven. Alle camera’s komen samen op een digitale recorder, en vanuit de meldkamer is alles live te volgen. Is er niemand aanwezig, dan blijven gebeurtenissen inzichtelijk dankzij directe meldingen.

Het verschil zit in de zekering. Via diverse noodlijnen is het hele systeem met uitgeharde bekabeling dubbel gezekerd aangesloten. Wordt er enorme druk op de camera’s uitgeoefend, dan schakelt het systeem over naar de noodsituatie, zodat de bewakingscamera’s te allen tijde blijven werken. Precies dat maakt het geschikt voor een omgeving waar de inzet hoog is.

gezekerd via noodlijnen
24/7live in de meldkamer
Nachtuitstekend nachtzicht
1999ons eerste installatiejaar
Witte beveiligingscamera met zonnekap op de sierlijk gestuukte gevel van een monumentaal pand, naast een boogvormig raam
BuitenCamera netjes tegen een klassieke gevel
In één oogopslag

Zo is dit bewakingssysteem opgebouwd

Van de camera buiten tot het beeld in de meldkamer — met een dubbel gezekerde verbinding als ruggengraat. Zo hangt bij dit project alles logisch aan elkaar.

1Buiten
Verhoogde, intelligente camera’s
NachtzichtSlim overzichtHoog geplaatst
dubbel gezekerd
2Verbinding
Uitgeharde bekabeling
Diverse noodlijnen als terugval
beeld & melding
3Opname & toezicht
Digitale recorder
Live meekijken in de meldkamer
Directe meldingenTerugkijken

Schema ter illustratie van de opzet bij dit project. Wat op jouw locatie zinvol is — en hoe zwaar de zekering moet zijn — bepalen we samen op de situatie.

Zie het in beeld

Onze eigen video’s: werkwijze, nachtzicht en wie we zijn

Geen verkooppraatje — onze eigen monteurs en techniek in de praktijk, bij precies dit soort systemen. De video’s spelen hier op de pagina af, je hoeft de site niet te verlaten.

Situatie & uitdaging

Beveiliging die niet mag falen, ook niet onder druk

Bij een diamanthandel is de inzet anders dan bij een gewone winkel of woning. Er wordt met kleine, extreem waardevolle goederen gewerkt, en dat trekt een ander type risico aan. De vraag van de eigenaar van Kosher Diamonds was dan ook helder: geef ons het best mogelijke camerabewakingssysteem, geen halve maatregelen.

De echte uitdaging zit in de betrouwbaarheid. Een systeem dat het “meestal” doet, is hier onvoldoende. Wie kwaad wil, richt zich juist op de camera’s en de bekabeling. Daarom koos CameraInstallatie.nl voor een opzet die tegen een stootje kan: uitgeharde bekabeling, meerdere noodlijnen en een dubbele zekering, zodat het beeld blijft lopen wanneer het onder druk komt te staan.

  • Best mogelijke bewakingscamera’s voor een hoog-risico-omgeving
  • Verhoogd geplaatst en met sterk nachtzicht voor bruikbaar beeld, dag en nacht
  • Uitgeharde bekabeling en noodlijnen tegen sabotage en uitval
  • Live toezicht vanuit de meldkamer, met directe meldingen bij afwezigheid
Sfeerbeeld: een geslepen blauwe diamant tussen witte handschoenen, symbool voor het beveiligen van waardevolle goederenSfeerbeeld · waardevolle goederen

Onze aanpak

Verhoogd plaatsen, netjes wegwerken en overal beeld

Bij een hoog-risico-object kijken onze monteurs eerst naar de zichtlijnen. Camera’s hangen hier bewust verhoogd: hoog genoeg om buiten handbereik te blijven en om een breed overzicht te houden, maar zo gericht dat je er ook echt wat aan hebt — een herkenbaar beeld in plaats van alleen een kruin of de lucht.

Daarna volgt de bekabeling. Die trekken we zo veel mogelijk uit het zicht en beschermd weg, want de kabel is bij dit soort systemen net zo belangrijk als de camera zelf. Waar de standaard bij een woning ophoudt, gaan we hier een stap verder met uitgeharde bekabeling en extra noodlijnen. Het geheel komt samen op een digitale recorder, zodat elk beeld wordt vastgelegd en later terug te kijken is.

Tot slot stellen we de camera’s af en testen we het nachtzicht. Overdag is elke camera scherp; het onderscheid zit in de avond en de nacht. We controleren of het beeld ook dan bruikbaar blijft en of de meldingen doen wat ze moeten doen.

Onze vuistregel bij een beveiligingsobject: pas als het beeld óók onder de zwaarste omstandigheden blijft lopen, is de installatie klaar voor oplevering.

Verhoogde beveiligingscamera op een mast voor een zakelijk bedrijfspand, met op de achtergrond de servicebus van CameraInstallatie
Monteur van CameraInstallatie in bedrijfspolo houdt een witte beveiligingscamera vast

De technische oplossing

Waarom “dubbel gezekerd” hier het hele verschil maakt

Het hart van dit systeem zit in de netwerkkast. Daar komt alle bekabeling samen op de digitale recorder, en daar zit ook de zekering die dit project bijzonder maakt. In plaats van één route naar de opname legden we bij CameraInstallatie.nl meerdere noodlijnen aan. Valt de ene verbinding weg — door storing of moedwillig — dan neemt de andere het over en blijven de beelden gewoon doorlopen.

Dat combineren we met uitgeharde bekabeling: kabel die meer kan hebben dan een gewone patchkabel en niet zomaar te onderbreken is. Samen zorgen ze ervoor dat het systeem overschakelt naar de noodsituatie op het moment dat er druk op de camera’s wordt uitgeoefend. Meer over het bekabelde fundament onder zo’n systeem lees je op onze pagina over netwerkbekabeling.

  • Digitale recorder als centrale opname, live te volgen in de meldkamer
  • Diverse noodlijnen als terugval — geen enkel single point of failure
  • Uitgeharde bekabeling die bestand is tegen zwaardere omstandigheden
  • Automatische overschakeling naar de noodsituatie onder druk
Netwerkkast met managed switch, twee digitale recorders en een stroomverdeler, met een label van CameraInstallatie en MegaSnelRecorders en switch in de kast
Netwerkkast met stroomverdeelrail, patchpaneel en oranje netwerkkabels van CameraInstallatieStroomverdeling en patchpaneel
Het bedrijf achter dit project

De ervaring waarmee we een beveiligingsobject opleveren

Een camera ophangen kan snel. Een systeem neerzetten dat een diamanthandel jaren betrouwbaar beveiligt, vraagt om ervaring en om eigen vakmensen. Dit is het bedrijf erachter.

1999het jaar waarin we begonnen
125.000+camera’s geïnstalleerd
2000+installaties per jaar
36vaste collega’s in loondienst
4,3op Google uit 163 reviews
0abonnement, het systeem is van jou
Algemene uitleg

Nachtzicht, dubbele zekering en meekijken op afstand — wat betekent dat?

Onderstaande uitleg is algemeen en gaat niet over de exacte hardware bij Kosher Diamonds, maar over de techniek die bij dit type beveiliging komt kijken. Zo snap je waaróm de keuzes op dit project logisch zijn.

Nachtzicht bepaalt of een camera ’s nachts nog iets waard is. Eenvoudige camera’s schakelen in het donker over naar zwart-wit met infrarood; betere modellen houden met extra lichtgevoeligheid langer kleur vast, wat herkenning makkelijker maakt. Meer daarover lees je in onze kennisbank over nachtzicht. Een dubbel gezekerde opzet betekent dat er geen enkel punt is waarop alles stilvalt: valt een verbinding of voeding weg, dan is er een tweede route. En met live meekijken vanuit een meldkamer plus directe meldingen wordt er niet pas na een incident gekeken, maar op het moment zelf.

Verhoogd & nachtzichtBreed overzicht en bruikbaar beeld, ook in het donker
Dubbel gezekerdNoodlijnen als terugval, geen single point of failure
Uitgeharde kabelBestand tegen zwaardere omstandigheden dan standaard
Live toezichtMeekijken in de meldkamer met directe meldingen
Ook zoiets op jouw locatie?

Waardevol te beschermen? Zo ziet jouw eerste stap eruit

Of het nu om een bedrijfspand, een winkel met kostbare voorraad of een woning gaat — we beginnen altijd met kijken en meedenken, niet met een offerte. Je zit nergens aan vast.

1Gratis adviesgesprekWe bekijken je pand, de risico’s en het netwerk en denken mee over wat past.
2Helder plan op maatJe krijgt posities, camerakeuze en een eerlijke prijs — jij beslist rustig.
3Wij regelen allesOnze eigen monteurs leggen aan, stellen af en leveren netjes op.

Gratis & vrijblijvend · eigen vaste adviseur · reactie binnen 24 uur

Van schouw tot oplevering

Zo verliep dit beveiligingsproject, stap voor stap

Bij een hoog-risico-object ligt de nadruk net iets anders dan bij een gewone installatie. Zo pakten we het bij Kosher Diamonds aan.

Twee monteurs van CameraInstallatie met accuboormachines voor de banners van het bedrijf
Eigen vakmensenVast team, in loondienst
01
SCHOUW

Risico’s, zichtlijnen en posities bepalen

De adviseur bekeek op locatie waar de zwakke plekken zitten, welke hoeken beeld nodig hebben en hoe hoog de camera’s moeten hangen voor een bruikbaar, moeilijk te saboteren overzicht.

02
BEKABELING

Uitgeharde bekabeling en noodlijnen leggen

We trokken de bekabeling beschermd en uit het zicht weg, met uitgeharde kabel en diverse noodlijnen, zodat er meerdere routes naar de recorder lopen in plaats van één.

03
MONTAGE

Verhoogde camera’s plaatsen en aansluiten

De intelligente camera’s zijn verhoogd gemonteerd en aangesloten op de digitale recorder. Alles strak weggewerkt, met een beeld dat de belangrijke zones goed dekt.

04
TEST & MELDKAMER

Nachtzicht, meldingen en meekijken testen

We stelden het nachtzicht af, koppelden het live-toezicht in de meldkamer en testten de directe meldingen — inclusief de automatische overschakeling naar de noodsituatie.

Wat dit project laat zien

Waarom toezicht op afstand een systeem compleet maakt

Camera’s die opnemen zijn waardevol, maar het echte verschil ontstaat als er ook naar het beeld wordt gekeken. Bij dit project is dat geregeld met live toezicht vanuit de meldkamer: gebeurtenissen worden gezien op het moment dat ze plaatsvinden, niet pas achteraf bij het terugkijken. Is er niemand aanwezig, dan zorgen directe meldingen dat er alsnog gereageerd kan worden.

In het algemeen let je bij zo’n opzet op een paar dingen. De bewaartermijn van de recorder moet passen bij het risico, zodat een incident van dagen geleden nog terug te vinden is. De montagehoogte en kijkhoek bepalen of je iemand echt herkent of alleen een silhouet ziet. En omdat het om waarde gaat, telt de betrouwbaarheid van de verbinding zwaarder dan bij een gemiddelde installatie — precies waarom hier voor een dubbel gezekerde opzet is gekozen. Dat soort afwegingen maakt het verschil tussen los opgehangen techniek en een systeem waar je op kunt bouwen.

“Camerainstallatie heeft fantastisch werk verricht. Het verkoopproces was helder, de offerte overzichtelijk en vervolgvragen achteraf werden vlot opgevolgd. De monteurs waren een verademing.”
Monteur Peter van CameraInstallatieUit een review van een klant van CameraInstallatie.nl
Meekijkruimte met een videowand van camerabeelden en werkschermen boven een lange tafel
Marc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nl
Uit ons team

Voor Marc begint zwaar beveiligen bij betrouwbaarheid

Een project als dit raakt de kern van waar CameraInstallatie.nl voor staat. Marc Herdes begon het bedrijf in 1999 en heeft sindsdien gezien wat er misgaat bij goedkope, half doordachte systemen: ze doen het, tot het moment dat het erop aankomt. Juist bij een diamanthandel is dat geen optie.

Daarom draait dit project niet om zo veel mogelijk camera’s, maar om een opzet die blijft werken: uitgeharde bekabeling, noodlijnen en een dubbele zekering, met live toezicht als sluitstuk. De hardware kan indrukwekkend zijn, maar het is de manier waarop alles is gezekerd die een systeem echt betrouwbaar maakt.

Waar Marc bij zo’n object op stuurt: een bewakingssysteem dat blijft draaien onder druk is meer waard dan een systeem dat op papier het mooiste lijkt.Zo omschrijven wij de blik van Marc Herdes, oprichter
Hoe klanten ons beoordelen

Een 4,3 op Google en Bedrijf van het Jaar 2024-2025

4,3 / 5

Gemiddelde beoordeling van klanten van CameraInstallatie.nl, uit 163 Google-reviews

Bedrijf van het Jaar 2024-2025Toegekend voor onze manier van werken en nazorg
Eigen monteursin loondienst, geen inhuur
VEB-erkenderkend beveiligingsbedrijf
Geen abonnementhet systeem is van jou
Koen, beveiligingsadviseur bij CameraInstallatie.nl
Zelfde idee op jouw locatie?

Koen denkt rustig met je mee over je beveiliging

Heb je iets waardevols te beschermen — een bedrijfspand, een winkel met voorraad of een woning? Koen komt gratis en vrijblijvend langs, neemt de tijd en tekent desnoods uit welke camera’s waar het meeste opleveren, hoe zwaar de zekering moet zijn en hoe de bekabeling er ongezien komt. Geen haast en geen verkooppraat.

Hij is adviseur bij CameraInstallatie.nl. Je krijgt een helder plan met posities, camerakeuze en een eerlijke inschatting — en jij beslist, niet hij.

“Ik verkoop niks, ik adviseer — de klant kiest. En ik zet mijn handtekening onder het plan, dus het moet kloppen.”Koen, beveiligingsadviseur
Veelgestelde vragen

Vragen over dit beveiligingsproject in Amsterdam

Wat betekent “dubbel gezekerd” bij dit camerasysteem?

Het betekent dat er geen enkel punt is waarop het hele systeem stilvalt. Bij Kosher Diamonds is de installatie via diverse noodlijnen en uitgeharde bekabeling zo aangesloten dat er meerdere routes naar de opname lopen. Valt er één weg — door storing of moedwil — dan neemt een andere het over en schakelt het systeem over naar de noodsituatie, zodat de camera’s blijven werken.

Waarom zijn de camera’s verhoogd geplaatst?

Verhoogd monteren doet twee dingen. Het houdt de camera buiten makkelijk handbereik, wat sabotage lastiger maakt, en het geeft een breder overzicht van de omgeving. Belangrijk is wel de kijkhoek: te hoog en je mist gezichten, daarom stellen we elke camera zo af dat het beeld ook echt bruikbaar is voor herkenning.

Kan ik de beelden zelf live meekijken?

Op dit project is het live-toezicht ingericht vanuit een meldkamer, met directe meldingen wanneer er niemand aanwezig is. In het algemeen is live meekijken op een eigen scherm of via een app op de smartphone bij vrijwel elk systeem dat wij plaatsen mogelijk. Wat op jouw locatie het handigst is, bepalen we samen.

Waarom uitgeharde bekabeling en niet draadloos?

Bij een hoog-risico-object is een stabiele, moeilijk te onderbreken verbinding cruciaal. Uitgeharde, bekabelde verbindingen zijn betrouwbaarder en minder gevoelig voor sabotage of storing dan draadloze. Meer over dat bekabelde fundament lees je op onze pagina over netwerkbekabeling.

Hoe goed is het nachtzicht van deze camera’s?

De camera’s bij dit project zijn gekozen op uitstekend nachtzicht, zodat het beeld ook ’s avonds en ’s nachts bruikbaar blijft — juist de momenten waarop toezicht het belangrijkst is. Hoe nachtzicht precies werkt en waar je op let, leggen we uit in onze kennisbank over nachtzicht.

Is dit ook geschikt voor mijn winkel of bedrijfspand?

Ja. Dit project laat het zwaardere eind van het spectrum zien, maar dezelfde aanpak — goede posities, betrouwbare bekabeling en toezicht op maat — passen we toe bij winkels, bedrijfspanden en woningen. Kijk gerust bij onze zakelijke camerabewaking of vraag een adviesgesprek aan.

Verder kijken

Meer over camerabewaking, netwerk en zakelijke beveiliging

Deze pagina laat één uitgevoerd project zien. Wil je weten wat we in het algemeen doen, dan brengen deze pagina’s van CameraInstallatie.nl je verder.

Vergelijkbare projecten

Andere zakelijke en grootschalige installaties

Uitgevoerd werk dat qua omvang, techniek of betrouwbaarheidseisen bij dit project aansluit.

Plan direct, gratis & vrijblijvend

Iets waardevols te beschermen? Kies hieronder een moment

Dit is de echte agenda van CameraInstallatie.nl. Pak een tijd die jou uitkomt; we bellen je of komen langs om het pand, de risico’s en het netwerk te bekijken. Je zit nergens aan vast.

  • Gratis & vrijblijvend
  • Eigen vaste adviseur
  • Reactie binnen 24 uur
Agenda laden…
Liever bellen? 036 52 90 007  ·  of mail info@camerainstallatie.nl
Contact

Benieuwd wat dit voor jouw locatie kan betekenen?

Bel of mail het team van CameraInstallatie.nl gerust. Vaak kunnen we aan de telefoon al inschatten wat past bij jouw pand en risico, en anders komen we kijken.

Bel ons036 52 90 007, ma t/m vr 08:30-17:00
Mail onsinfo@camerainstallatie.nl
Onze locatieVerfmolenstraat 4, 1333 AV Almere
Naar de contactpagina →
Plan gratis adviesgesprek

CameraInstallatie.nl is een VEB-erkend beveiligingsbedrijf en installeert door heel Nederland — van Almere en Amsterdam tot Rotterdam, Utrecht en daarbuiten. Ontdek wat wij voor jou kunnen betekenen →

Videotheek · 362 video’s

Bij de klant — op video

Hoe zo’n installatie er in het echt aan toegaat, gefilmd op locatie bij onze eigen projecten.

Alle 362 video’s bekijken Alles speelt direct hier af — je blijft gewoon op onze site.