Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte
Projectcase · Netwerk & bekabeling

Een 42U-patchkast met 96 gecertificeerde netwerkkabels — bedrijfsnetwerk in Hoofddorp

Voor een bedrijf in Hoofddorp legde CameraInstallatie.nl een compleet netwerk aan: een 42U-patchkast met 96 netwerkkabels, stuk voor stuk gecertificeerd, doorgemeten en met de juiste connectoren afgemonteerd. Daarop draaien de computers, printers, wifi, camera’s én het alarm. Zo ziet degelijk vakwerk eruit.

42U-patchkast 96 gecertificeerde kabels UniFi switches & wifi VIGI camera’s + recorder Volledig doorgemeten
Project in het kort

Wat er in Hoofddorp is aangelegd

De feiten van dit netwerkproject op een rij. Het fundament waar het hele bedrijf dagelijks op draait.

ProjecttypeAanleg netwerkinfrastructuur en patchkast voor een bedrijf (Hoofddorp)
PatchkastÉén centrale 42U-kast
Bekabeling96 netwerkkabels: gecertificeerd, doorgemeten, juiste connectoren
Draait eropComputers, printers, wifi, camera’s én het alarmsysteem
Actieve hardwareUniFi-switches en UniFi wifi-punten
CamerasysteemVIGI-camera’s met VIGI-recorder
Waar het om ging

Alles op één stevig, netjes afgemonteerd netwerk

Een modern bedrijf draait op zijn netwerk. Computers, printers, wifi, camera’s en zelfs het alarm hangen er allemaal aan — en als dat fundament rammelt, merk je dat overal. De opdracht in Hoofddorp was daarom helder: leg één centraal, degelijk netwerk aan waar alles betrouwbaar op samenkomt.

CameraInstallatie.nl plaatste een 42U-patchkast en trok daar 96 netwerkkabels naartoe. Het bijzondere zit niet in het aantal, maar in de afwerking: elke kabel is gecertificeerd, individueel doorgemeten en met de juiste connectoren afgemonteerd. Zo weet je zeker dat elke aansluiting doet wat hij moet doen — ook over jaren heen.

Op dit netwerk sloten we vervolgens de UniFi-switches en wifi-punten aan, en het VIGI-camerasysteem met recorder. Een deel van de aansluitingen gebruikten we voor de camera’s en het alarm, de rest voor de werkplekken, printers en wifi.

42Ucentrale patchkast
96gecertificeerde kabels
100%doorgemeten
1999ons eerste installatiejaar
Monteur van CameraInstallatie met een bundel oranje netwerkkabels bij de open patchkast in Hoofddorp
Op locatieDe patchkast neemt vorm
In één oogopslag

Zo is dit netwerk opgebouwd

Van elke werkplek en camera, via de patchkast, naar één overzichtelijk beheerd netwerk.

1Overal in het pand
Computers, printers & wifi-punten
VIGI-camera’s & alarm
96 kabels
2Centrale patchkast
42U-kast, netjes gebundeld & gelabeld
Elke kabel gecertificeerd & doorgemeten
beheer
3Actief netwerk
UniFi-switches & wifi
StabielUitbreidbaar

Een netwerk is zo betrouwbaar als de zwakste kabel. Daarom meten we ze allemaal door — geen verrassingen achteraf.

Zie het in beeld

Onze eigen video’s: zo werken wij

Geen verkooppraatje — onze eigen monteurs aan het werk en het team erachter. De video’s spelen hier op de pagina af, je hoeft de site niet te verlaten.

Waar het verschil zit

Gecertificeerd én doorgemeten — geen aannames

Een netwerkkabel “prikken” en hopen dat het werkt: dat is niet hoe wij het doen. Elke van de 96 kabels is met gecertificeerd materiaal aangelegd en na afloop individueel doorgemeten. Zo weet je zeker dat elke poort de volle snelheid haalt en dat er geen zwakke schakel tussen zit die zich pas maanden later laat voelen.

Je ziet het aan de patchkast: geen wirwar, maar strak gebundelde, gelabelde kabels die netjes op hun plek uitkomen. Dat is niet alleen mooi — het maakt het systeem ook jaren later nog eenvoudig te onderhouden en uit te breiden. CameraInstallatie.nl levert het netwerk zo op dat de klant er geen omkijken naar heeft.

  • 96 kabels, allemaal gecertificeerd aangelegd
  • Elke kabel individueel doorgemeten
  • De juiste connectoren, netjes afgemonteerd
  • Strak gebundeld en gelabeld in de 42U-kast
Bundel gecertificeerde oranje Cat-netwerkkabels netjes weggewerkt in de 42U-patchkast in HoofddorpNetjes gebundeld in de 42U-kast

Onze aanpak

Koning kabel: 96 keer precies goed

Een netwerk aanleggen is monnikenwerk dat je niet ziet als het goed is. Elke kabel op maat trekken, netjes bundelen, de juiste connector afmonteren en daarna doormeten — 96 keer. Juist dat geduldige, precieze werk is waar wij goed in zijn; we noemen het niet voor niets koning kabel.

Overigens: zie je op onze foto’s een shirt van MegaSnel? Dat is ons eigen zusterbedrijf. Of het logo nu CameraInstallatie of MegaSnel is, het zijn dezelfde eigen, vaste monteurs met dezelfde kwaliteitseisen. Meer over dit vak lees je op onze pagina over netwerkbekabeling.

Toen het netwerk stond, sloten we de actieve apparatuur aan: de UniFi-switches en wifi-punten, en het VIGI-camerasysteem met recorder. Een deel van de aansluitingen ging naar de camera’s en het alarm, de rest naar de werkplekken en printers.

Een goed netwerk zie je niet, maar je merkt het elke dag: alles werkt gewoon, snel en betrouwbaar — en dat begint bij die 96 doorgemeten kabels.

Lachende monteur van CameraInstallatie met tientallen afgemonteerde oranje netwerkkabels om zich heen in de technische ruimte
Monteur van CameraInstallatie monteert een connector op een oranje netwerkkabel in Hoofddorp
Van kast tot oplevering

Zo verliep dit netwerkproject, stap voor stap

Een netwerk staat of valt bij de voorbereiding en de afwerking. Zo pakten we het in Hoofddorp aan.

Monteur van ons team monteert en meet een netwerkkabel door bij de patchkast in Hoofddorp
Eigen vakmensenOok onder ons merk MegaSnel
01
PLAN & KAST

De 42U-patchkast plaatsen

We bepaalden waar alles samenkomt en plaatsten de centrale 42U-kast als hart van het netwerk. Vanaf hier lopen straks alle verbindingen het pand in.

02
KABELS TREKKEN

96 kabels op maat en netjes gebundeld

Elke kabel trokken we op maat naar de werkplekken, wifi-punten, camera’s en het alarm, en bundelden we strak in de kast. Geen wirwar, maar overzicht.

03
AFMONTEREN & METEN

Juiste connectoren en doormeten

We monteerden de juiste connectoren en maten elke kabel individueel door en certificeerden ze. Pas als alles klopt, gaat het door.

04
ACTIEF & OPLEVEREN

UniFi en VIGI aansluiten

Tot slot sloten we de UniFi-switches en wifi-punten en het VIGI-camerasysteem aan, testten alles en leverden een netwerk op waar het bedrijf blind op kan bouwen.

Wat dit project laat zien

Waarom een goed netwerk het onzichtbare fundament is

Camera’s, wifi, alarm, computers — het lijkt allemaal “draadloos”, maar onder de motorkap loopt het over kabels. Als dat fundament goed ligt, werkt alles gewoon. Ligt het slordig, dan zoek je maanden later naar storingen die niemand kan verklaren. Daarom investeren wij de tijd juist in dat onzichtbare deel: certificeren en doormeten.

Het maakt ook niet uit onder welke naam we komen. CameraInstallatie.nl en ons zusterbedrijf MegaSnel zijn allebei van ons; dezelfde vaste monteurs, dezelfde kwaliteitseisen. Zo weet je zeker dat een klus in Hoofddorp of waar dan ook op dezelfde, degelijke manier wordt opgeleverd.

“Een netwerk aanleggen is geduldwerk: 96 kabels, allemaal doorgemeten. Niet omdat het moet van een papiertje, maar omdat je wilt dat het jaren later nog gewoon werkt.”
Marc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nlMarc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nl
Monteur van CameraInstallatie werkt vanaf een ladder aan een installatie
Het bedrijf achter dit project

De ervaring om netwerken degelijk op te leveren

Een paar kabels prikken kan iedereen. Een compleet bedrijfsnetwerk gecertificeerd en doorgemeten opleveren, vraagt om ervaring en discipline. Dit is het team erachter.

1999het jaar waarin we begonnen
125.000+camera’s geïnstalleerd
2000+installaties per jaar
36vaste collega’s in loondienst
4,3op Google uit 163 reviews
0abonnement, het systeem is van jou
Waarom deze keuzes

Waarom gecertificeerd, doorgemeten en op UniFi & VIGI

Een netwerk certificeren en doormeten kost tijd, maar betaalt zich terug in betrouwbaarheid: je weet zeker dat elke aansluiting de volle snelheid haalt en dat er geen zwakke schakel verstopt zit. Voor een bedrijf waar alles ervan afhangt, is dat geen luxe maar een must.

De keuze voor UniFi maakt het netwerk centraal en overzichtelijk te beheren en eenvoudig uit te breiden. Voor de camera’s kozen we VIGI met een eigen recorder, netjes aangesloten op hetzelfde netwerk. Zo staat er een geheel dat past bij het bedrijf en dat meegroeit — zonder losse eilanden.

Betrouwbaar fundamentGecertificeerd en 100% doorgemeten
Centraal beheerUniFi-switches en wifi overzichtelijk beheerd
Camera’s inbegrepenVIGI-camera’s met recorder op hetzelfde net
Netjes & uitbreidbaarGelabeld in de 42U-kast, klaar voor later
Ook een degelijk netwerk nodig?

Herkenbaar? Zo ziet jouw eerste stap eruit

Of het nu om een nieuw bedrijfsnetwerk, een patchkast of camera’s op een netwerk gaat — we beginnen met kijken en meedenken over een fundament dat past. Je zit nergens aan vast.

1Gratis adviesgesprekWe bekijken je pand, wensen en het netwerk en denken mee.
2Helder plan op maatJe krijgt de opbouw, aantallen en een eerlijke prijs — jij beslist rustig.
3Wij regelen allesEigen monteurs leggen aan, meten door en leveren netjes op.

Gratis & vrijblijvend · eigen vaste adviseur · reactie binnen 24 uur

Hoe klanten ons beoordelen

Een 4,3 op Google en Bedrijf van het Jaar 2024-2025

4,3 / 5

Gemiddelde beoordeling van klanten van CameraInstallatie.nl, uit 163 Google-reviews

Bedrijf van het Jaar 2024-2025Toegekend voor onze manier van werken en nazorg
Eigen monteursin loondienst, geen inhuur
VEB-erkenderkend beveiligingsbedrijf
Geen abonnementhet systeem is van jou
Koen, beveiligingsadviseur bij CameraInstallatie.nl
Ook een netwerk of patchkast nodig?

Koen denkt rustig met je mee over netwerk en camera

Denk je aan een nieuw netwerk, een patchkast of camera’s op een stevig net? Koen komt kijken, denkt mee over de opbouw en tekent desnoods uit hoe de kast en de bekabeling het handigst lopen. Geen haast en geen verkooppraat.

Hij is adviseur bij CameraInstallatie.nl en komt gratis en vrijblijvend langs. Je krijgt een helder plan met opbouw, aantallen en aansluitingen — en jij kiest.

“Ik verkoop niks, ik adviseer — de klant kiest. En ik zet mijn handtekening onder het plan, dus het moet kloppen.”Koen, beveiligingsadviseur
Veelgestelde vragen

Vragen over netwerkaanleg en een patchkast

Wat betekent “gecertificeerd en doorgemeten”?

Dat we niet alleen de kabel aanleggen, maar na afloop elke verbinding met meetapparatuur controleren en certificeren. Zo weet je zeker dat elke poort de bedoelde snelheid en kwaliteit haalt en dat er geen zwakke schakel tussen zit. Je krijgt een betrouwbaar netwerk in plaats van “het lijkt te werken”.

Waarom een 42U-patchkast?

Een 42U-kast biedt ruimte om alle patchpanelen, switches en apparatuur overzichtelijk en gelabeld onder te brengen, met genoeg lucht om koel te blijven en ruimte om later uit te breiden. Voor een bedrijf met 96 aansluitingen en camera’s is dat een logische, toekomstvaste keuze.

Kan het camerasysteem op hetzelfde netwerk?

Ja. In dit project sloten we de VIGI-camera’s met recorder op hetzelfde netwerk aan, samen met de computers, printers, wifi en het alarm. Waar zinvol scheiden we het cameraverkeer logisch van de rest, zodat alles stabiel en veilig blijft draaien.

Doen jullie ook draadloos, of alleen bekabeld?

Allebei. De ruggengraat leggen we bekabeld aan, want dat is het meest stabiel. Voor de dekking plaatsten we hier UniFi wifi-punten die op datzelfde bekabelde netwerk hangen. Zo krijg je het beste van beide: een stabiel fundament en overal goede wifi.

Waarom zie ik soms een MegaSnel-shirt op de foto’s?

Omdat MegaSnel ons eigen zusterbedrijf is. Of onze monteurs nu een shirt van CameraInstallatie of van MegaSnel dragen, het zijn dezelfde eigen, vaste vakmensen die met dezelfde kwaliteitseisen werken. Je krijgt dus altijd hetzelfde niveau opgeleverd.

Kunnen jullie dit ook voor mijn bedrijf doen?

Zeker. Of het nu om een nieuw bedrijfsnetwerk, een uitbreiding, een patchkast of camera’s op een netwerk gaat: we bekijken je situatie en leggen een fundament aan dat past en meegroeit. Vraag gerust een adviesgesprek aan.

Verder kijken

Meer over netwerk, wifi en camera’s

Deze pagina laat één uitgevoerd project zien. Wil je weten wat we in het algemeen doen, dan brengen deze pagina’s van CameraInstallatie.nl je verder.

Vergelijkbare projecten

Andere projecten met netwerk en UniFi

Uitgevoerd werk dat qua netwerk of techniek bij dit project aansluit.

Plan direct, gratis & vrijblijvend

Ook een netwerk of patchkast nodig? Kies hieronder een moment

Dit is de echte agenda van CameraInstallatie.nl. Pak een tijd die jou uitkomt; we bellen je of komen langs om je pand en netwerkwensen te bekijken. Je zit nergens aan vast.

  • Gratis & vrijblijvend
  • Eigen vaste adviseur
  • Reactie binnen 24 uur
Agenda laden…
Liever bellen? 036 52 90 007  ·  of mail info@camerainstallatie.nl
Contact

Benieuwd wat dit voor jouw bedrijf kan betekenen?

Bel of mail het team van CameraInstallatie.nl gerust. Vaak kunnen we aan de telefoon al inschatten wat past bij jouw situatie, en anders komen we kijken.

Bel ons036 52 90 007, ma t/m vr 08:30-17:00
Mail onsinfo@camerainstallatie.nl
Onze locatieVerfmolenstraat 4, 1333 AV Almere
Naar de contactpagina →
Plan gratis adviesgesprek