Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte
Projectcase · VvE · Dahua

Twee zwarte camera’s bij een VvE in Ede, bij de voordeur en de nooddeur

Bij een VvE in Ede hingen we twee camera’s van Dahua op. Eén bij de voordeur, onder de overkapping. Eén aan de zijkant, boven de nooddeur. De vraag van de VvE was kort: alles in het zwart, en zo dun mogelijk.

2 zwarte camera’sGoed beeld bij weinig lichtRecorder met 4 kanalenSmalle zwarte gootMonitor van 22 inch
Project in het kort

Wat er bij deze VvE is geplaatst

De feiten op een rij. Twee camera’s op de twee deuren waar het om draait, een recorder met ruimte over en een scherm om mee te kijken.

ProjecttypeCamerabewaking bij de entree van een VvE in Ede
Camera’sTwee zwarte camera’s van Dahua, 5 megapixel, met Starlight voor weinig licht
PlekkenOnder de overkapping bij de voordeur, en boven de nooddeur aan de zijkant
RecorderDahua-recorder met 4 kanalen, dus plek voor twee camera’s erbij
KabelBinnen via het plafond bij de trap, in de berging in pvc-buis
AfwerkingSmalle goot in het zwart, langs de platen naar de hoek
Waar het om ging

Twee deuren, en een gebouw waar mensen wonen

Een VvE is altijd een uitdaging. Je bent te gast. Mensen lopen er in en uit, ze wonen er, en de kabel moet door een gebouw dat niet van jou is.

Deze VvE wilde twee plekken in beeld. De voordeur, waar iedereen binnenkomt. En de nooddeur aan de zijkant, waar je niet steeds langs loopt. Juist daar wil je weten wie er komt.

De camera bij de voordeur hangt op de hoek van de overkapping. Vanaf die plek ziet hij de hele hoek, en de deur erbij. Hing hij verder naar binnen, dan zag hij alleen de deur.

2zwarte camera’s
4kanalen op de recorder
2plekken vrij voor later
22″monitor om mee te kijken
Zwarte camera op de hoek onder een aluminium overkapping, boven een glazen entree met bakstenen gevel
Bij de voordeurOp de hoek onder de overkapping
In één oogopslag

Zo hangt dit systeem aan elkaar

Van de twee deuren, door het gebouw, naar de recorder en het scherm.

1Bij de deuren
Camera bij de voordeur
Camera boven de nooddeur
kabel per camera
2Door het gebouw
Via het plafond bij de trap
In pvc-buis door de berging
naar de recorder
3Recorder en scherm
Recorder met 4 kanalen
Monitor van 22 inch
Plek voor 2 erbijGeen abonnement

De recorder heeft 4 kanalen en er hangen er 2. Wil de VvE later ook de fietsenberging of de achterkant zien, dan past dat er nog bij.

Zie het in beeld

Onze eigen video’s: zo werken wij

Geen reclamefilm, maar onze eigen monteurs en het team erachter. De video’s spelen hier op de pagina af.

De kabel door het gebouw

Van beneden naar boven, en bij de trap over het plafond

Bij een VvE is de kabel het echte werk. Het ophangen van een camera duurt niet lang. Een route vinden door een trappenhuis waar bewoners elke dag lopen, dat kost tijd.

Hier liep de kabel van beneden naar boven. Bij de trap staken we over via het plafond. Daarna ging hij naar buiten en langs de platen naar de hoek, waar de camera bij de voordeur hangt.

In de berging kwam de kabel in pvc-buis. Daar zetten mensen fietsen neer, en dozen, en soms een kinderwagen. Een losse kabel houdt dat niet lang vol. Een buis wel.

  • Binnen waar het kan
  • Bij de trap over het plafond
  • In de berging in pvc-buis
  • Buiten in smalle zwarte goot
Zwarte camera op een bakstenen muur boven een blauwe nooddeur, naast een buitenlampBoven de nooddeur aan de zijkant

Te gast bij een VvE

Iedereen moet weten dat er een camera hangt

In een eigen tuin beslis je zelf. Bij een VvE niet. De hal, de deuren en de berging zijn van alle bewoners samen. Een camera daar hoort bij een besluit van de vergadering. Niet bij een besluit van één bestuurslid op een dinsdagavond.

Daarna volgen de borden. Op de glazen deur van de entree zit een sticker dat er camerabewaking is. Wie binnenkomt, weet het dus vooraf.

En spreek af wie de beelden mag bekijken, en wanneer. Dat zet je op papier in een cameraprotocol. Dan hoeft niemand later te raden wie er mocht kijken.

Een camera bij een VvE is van iedereen. Dus beslis je het samen.

Sticker camerabewaking van CameraInstallatie.nl op een glazen deur, met de overkapping gespiegeld in het glas
Stap voor stap

Zo liep dit project

Van twee plekken op een lijstje tot twee camera’s op de recorder.

01
VOORAF

Welke deuren wil je zien?

De voordeur en de nooddeur aan de zijkant. Voor de voordeur kozen we de hoek van de overkapping, zodat de hele hoek in beeld komt.

02
ROUTE

De kabel door het gebouw

Van beneden naar boven, bij de trap over het plafond, en buiten langs de platen naar de hoek. In de berging in pvc-buis.

03
PLAATSEN

Twee zwarte camera’s

Onder de overkapping en boven de nooddeur. Camera, beugel en goot allemaal in het zwart.

04
AFRONDEN

Recorder en scherm

Beide camera’s nemen op in de recorder. Op de monitor van 22 inch kijk je mee en zoek je terug.

Wat dit project laat zien

Bij een VvE ben je te gast

Thuis bij iemand werk je voor één gezin. Bij een VvE werk je voor iedereen die er woont. Ook voor de bewoner die niet op de vergadering was.

Dus werken we netjes en rustig. Een trap blijft vrij, want er moet iemand naar beneden met de boodschappen. Een plafondplaat gaat terug zoals hij lag. En aan het eind van de dag ligt er geen stof in de hal.

Dat hoort bij het vak, want je komt binnen bij mensen thuis, ook al is het maar de hal.

“Je bent te gast. Mensen lopen er en wonen er.”
Marc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nl
Marc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nl
Waarom klein beginnen werkt

Twee camera’s zijn een begin, geen eindpunt

Veel VvE’s willen meteen alles in beeld. Dat hoeft niet, begin gewoon bij de deuren waar het om draait. Kijk dan een paar maanden wat je ziet en wat je mist. De recorder heeft plek over, dus uitbreiden kan later zonder alles opnieuw te doen. Eerlijk is wel: twee camera’s zien twee deuren. Niet de berging, niet de achterkant.

1999het jaar waarin we begonnen
125.000+camera’s geïnstalleerd
2000+installaties per jaar
36vaste collega’s in loondienst
4,3op Google uit 163 reviews
0abonnement, het systeem is van de VvE
Waarom deze keuzes

Zwart, zo dun mogelijk, en goed in het donker

“Alles in het zwart en zo dun mogelijk.” Dat was de vraag. Een zwarte camera tegen donkere kozijnen en een zwarte overkapping valt weg. Een brede witte goot zou je van de straat af zien. Daarom een smalle zwarte goot, langs de platen.

Goed beeld bij weinig licht. Deze camera’s hebben Starlight. Bij een lamp boven de deur of het licht van de straat houden ze nog kleur. Is het echt donker, dan schakelt de infrarood in, tot zo’n 50 meter.

Mens of auto, geen blad. De camera’s zien het verschil tussen een persoon, een voertuig en iets wat waait. Zet je meldingen aan, dan scheelt dat een hoop loze meldingen van een kat bij de nooddeur.

Wat we afraden. Een camera die in de ramen van bewoners kijkt, of op hun galerij. Dat hoort niet, ook niet als het technisch kan. We richten ze op de deuren en het pad ernaartoe.

Meer over hoe je dit als VvE aanpakt, lees je bij camerabewaking voor een VvE.

2 camera’sZwart, 5 megapixel
4 kanalenPlek voor twee erbij
StarlightKleur bij weinig licht
Smalle gootIn het zwart, langs de platen
Ook camera’s voor jullie VvE?

Camera’s bij een VvE? Zo begin je

Een appartementengebouw, een rij woningen met een gedeelde berging, of een entree met een nooddeur. We kijken eerst welke deuren ertoe doen en waar de kabel kan lopen. Daarna krijgt het bestuur een plan dat het mee kan nemen naar de vergadering.

1Gratis adviesgesprekWe lopen rond en kijken welke deuren ertoe doen.
2Een plan voor de vergaderingCamera’s, routes en kosten, zwart op wit.
3Wij regelen de restEigen monteurs, netjes in een gebouw waar mensen wonen.

Gratis & vrijblijvend · eigen vaste adviseur · reactie binnen 24 uur

Hoe klanten ons beoordelen

Een 4,3 op Google en Bedrijf van het Jaar 2024-2025

4,3 / 5

Gemiddelde beoordeling van klanten van CameraInstallatie.nl, uit 163 Google-reviews

Bedrijf van het Jaar 2024-2025Toegekend voor onze manier van werken en nazorg
Eigen monteursin loondienst, geen inhuur
VEB-erkenderkend beveiligingsbedrijf
Geen abonnementhet systeem is van jou
Eline Klaver, beveiligingsadviseur bij CameraInstallatie.nl, met een camera in haar handen
Camera’s bij jullie VvE?

Eline kijkt mee met het bestuur

Eline is beveiligingsadviseur bij CameraInstallatie.nl. Ze loopt met het bestuur door de hal, langs de deuren en de berging. Wat willen jullie zien, en wat juist niet?

Ze let op de kleine dingen. Welke kleur heeft het kozijn? Waar loopt de kabel zonder dat je hem ziet? Dat soort vragen stelt ze voordat er iemand gaat boren.

Zwart moet zwart zijn.Eline Klaver, beveiligingsadviseur
Veelgestelde vragen

Vragen over camera’s bij een VvE

Mag een VvE camera’s ophangen bij de entree?

Ja, als de vergadering dat besluit. De hal en de deuren zijn van alle bewoners samen. Hang duidelijke borden op en leg in een cameraprotocol vast wie de beelden mag bekijken.

Waarom maar twee camera’s?

Omdat de voordeur en de nooddeur de plekken zijn waar het om draait. De recorder heeft vier kanalen, dus er passen er later nog twee bij zonder dat er iets opnieuw moet.

Hoe houd je de kabel zo onopvallend mogelijk?

Binnen waar het kan. Hier liep hij bij de trap over het plafond en in de berging in pvc-buis. Buiten kwam er een smalle zwarte goot langs de platen naar de hoek.

Zien de camera’s ook iets als het donker is?

Ja. Ze hebben Starlight, dus bij weinig licht houden ze nog kleur. Is het echt donker, dan gaat de infrarood aan, tot zo’n 50 meter.

Wie mag de beelden bekijken?

Dat spreekt de VvE zelf af en zet ze in het cameraprotocol. Vaak zijn dat een of twee mensen uit het bestuur, en alleen als er iets is gebeurd.

Kunnen jullie dit ook bij onze VvE doen?

Zeker. We kijken welke deuren ertoe doen, zoeken de route voor de kabel en maken een plan dat het bestuur mee kan nemen naar de vergadering. Vraag een adviesgesprek aan of lees meer over camerabewaking in Ede.

Verder kijken

Meer over camerabewaking bij een VvE

Hier zie je één uitgevoerd project. Voor de regels, de keuzes en de techniek helpen deze pagina’s je verder.

Vergelijkbare projecten

Andere projecten met een nette kabelroute

Uitgevoerd werk dat qua techniek of aanpak bij dit project aansluit.

Plan direct, gratis & vrijblijvend

Ook camera’s op jullie locatie? Kies hieronder een moment

Dit is de echte agenda van CameraInstallatie.nl. Pak een tijd die jou uitkomt; we bellen je of komen langs om de locatie en jullie wensen te bekijken. Je zit nergens aan vast.

  • Gratis & vrijblijvend
  • Eigen vaste adviseur
  • Reactie binnen 24 uur
Agenda laden…
Liever bellen? 036 52 90 007  ·  of mail info@camerainstallatie.nl
Contact

Camera’s voor jullie VvE?

Bel of mail het team van CameraInstallatie.nl gerust. Heb je een plattegrond van de begane grond of een paar foto’s van de entree, stuur die dan mee. Dan praten we meteen over dezelfde deuren.

Bel ons036 52 90 007, ma t/m vr 08:30-17:00
Mail onsinfo@camerainstallatie.nl
Onze locatieVerfmolenstraat 4, 1333 AV Almere
Naar de contactpagina →

CameraInstallatie.nl is een VEB-erkend beveiligingsbedrijf en installeert door heel Nederland, van Almere en Amsterdam tot Rotterdam, Utrecht en daarbuiten. Ontdek wat wij voor jou kunnen betekenen →

Wat klanten zelf schrijven

Lees alle recensies op Google →
We waren overgestapt naar een andere internetprovider, en konden zelf niet de statische IP adressen wijzigen van onze camera installatie. Na wat contact over het exacte probleem een call ingepland, en netjes op tijd werd ik gebeld. Vooraf wist ik wat ik moest voorbereiden, dus de correctie was zeer snel gedaan, werd ook goed uitgelegd. Alles remote via Team viewer. Erg tevreden!
Reneeen week geleden op Google
Vorig jaar hadden we camera’s laten plaatsten en nog steeds heel blij mee en dit jaar een alarmsysteem en hele goede service en alles netjes uitgelegd en geholpen met alles qua installeren van apps echt top gedaan hele fijne nette installateurs!
Anne-Marie le Blancdrie weken geleden op Google
Vorig jaar een camera bewaking laten plaatsten met kabel en heel blij mee en nu een alarmsysteem laten plaatsten ook super blij mee super goede service en ze leggen alles goed uit en nemen de tijd en zeer betrouwbaar!!
Boevenspotterdrie weken geleden op Google
Sinds 2021 klant. Zij hebben ons netwerk aangelegd en toen we recent advies wilden over een upgrade waren ze direct bereid de tijd te nemen, eerst telefonisch en daarna met een uitgebreid en helder advies op maat. Aanrader voor wie een betrouwbare, no-nonsense partner zoekt voor netwerk en beveiliging!
Peter Boermansvier maanden geleden op Google
Goed werk, goede communicatie. Prijs kwaliteit verhouding is meer dan goed. Uitvoering 100% in order
Cock van der Werfdrie maanden geleden op Google
Al jarenlang vaste klant bij CameraInstallatie. Voor zowel camera’s als het alarmsysteem. Van opname tot installatie en ook bij onderhoudswerkzaamheden perfecte communicatie en service.
Edwin Sosefvier maanden geleden op Google
Videotheek · 362 video’s

Bij de klant, op video

Hoe zo’n installatie er in het echt aan toegaat, gefilmd op locatie bij onze eigen projecten.

Alle 362 video’s bekijken Alles speelt hier af, je blijft gewoon op onze site.