Zeven 4K-camera’s van VIGI bij een VvE in Almere, ook ’s nachts in kleur
Bij een appartementencomplex in Almere hing CameraInstallatie.nl zeven camera’s van VIGI op. Ze filmen in 8 megapixel, dat is 4K, en ook in het donker geven ze een beeld in kleur. Vier kijken over de parkeerplaatsen. De andere drie houden de fietsenstalling met de slagboom, de achterkant van de bergingen en de brandtrap in de gaten. Alles komt samen in een recorder, in een patchkast achter een dichte deur.
Wat er bij deze VvE in Almere is geplaatst
De feiten op een rij. Zeven camera’s buiten, één kast binnen, en twee werkdagen om het neer te zetten.
Een systeem waar een hele VvE mee overweg kan
Een appartementencomplex in Almere, met galerijen, een parkeerterrein, een fietsenstalling achter een slagboom en een rij bergingen. Ons eigen kantoor staat ook in Almere, dus dit was werk in onze eigen stad.
Bij een VvE kijk je anders naar camera’s dan bij een woning. Het systeem is niet van één persoon. Het bestuur, een commissie of de beheerder moet ermee kunnen werken. En is er iets gebeurd, dan wil niemand een avond door uren beeld spoelen. Je wilt het snel vinden.
CameraInstallatie.nl hing zeven camera’s van VIGI op. Vier ervan kijken over de parkeerplaatsen aan de voorkant. Eén hangt op de hoek, met zicht op de fietsenstalling en de slagboom. Eén zit op de hoek van het tweede gebouw en kijkt naar de achterkant van de bergingen. De laatste hangt op het hoofdgebouw en is gericht op de brandtrap.
Zo hangt dit systeem aan elkaar
Van de camera’s rond het complex, via de recorder in de patchkast, naar het scherm en de app van het bestuur.
Alle zeven camera’s nemen op in dezelfde recorder. Wie iets zoekt, hoeft dus maar op één plek te kijken.
Onze eigen video’s: zo werken wij
Geen reclamefilm, maar onze eigen monteurs en het team erachter. De video’s spelen hier op de pagina af.
Achter glas, achter slot
Buiten hangen de camera’s. Het hart zit binnen, in een afgesloten ruimte. Daar hangt een zwarte wandpatchkast met een glazen deur. Erin zitten de VIGI-recorder met acht kanalen, een harde schijf van 8 TB, een legbord en een stekkerdoos voor in de kast. Zeven kanalen zijn in gebruik, één is nog vrij. Bovenop staat een monitor, zodat je ter plekke beelden kunt bekijken.
De stroom voor de kast hebben we zelf aangelegd, en ook de gaten naar buiten zelf geboord. Deurtje dicht, en niemand kan er zomaar bij. Bij een VvE is dat geen detail. Op camerabeelden staan mensen, en dus hoort niet iedereen erbij te kunnen.
Op de deur zitten twee stickers: CameraInstallatie.nl en MegaSnel. MegaSnel is ons eigen zusterbedrijf, met dezelfde vaste monteurs. We zetten onze naam erop omdat we trots zijn op wat erachter zit. En wie over een paar jaar de kast opent, ziet meteen wie er gebeld kan worden.
- Recorder met 8 kanalen, 1 nog vrij
- 8 TB opslag in de kast zelf
- Monitor om ter plekke te kijken
- Kast met slot, in een afgesloten ruimte
Patchkast met recorder en monitorDuidelijk voor iedereen
Borden erbij, zodat iedereen weet dat er gefilmd wordt
Camerabewaking hoort zichtbaar te zijn. Wie het terrein op komt, moet kunnen zien dat er camera’s hangen. Daarom hangen er borden: onder het parkeerbord bij het terrein, en op een pilaar bij de ingang. Of een sticker volstaat of een bord nodig is, lees je in camera: sticker of bordje verplicht?
De camera’s zijn gericht op het terrein en de gedeelde plekken van de VvE: parkeerplaatsen, stalling, bergingen en brandtrap. Niet op de voordeur van een bewoner en niet op wat iemand thuis doet.
Een VvE legt daarnaast vast wie de beelden mag bekijken en hoe lang ze bewaard blijven. Daar hebben we een gratis hulpmiddel voor gemaakt: het VvE-cameraprotocol. Een vast aantal weken bestaat daarbij niet. Volgens de Autoriteit Persoonsgegevens bewaar je beelden niet langer dan nodig, en na een incident tot het is afgehandeld.
Een bord bij de ingang doet zijn werk al voordat er iets gebeurt. Wie het ziet, weet dat hier iemand oplet.


Zo liep dit project, stap voor stap
Van een tekening met camerastandpunten tot zeven werkende camera’s. Dit is de volgorde.
Standpunten op tekening
Voor we begonnen lag vast waar elke camera komt en wat hij moet zien. Vier op de parkeerplaatsen, één op stalling en slagboom, één op de bergingen, één op de brandtrap.
Patchkast plaatsen en stroom aanleggen
De wandpatchkast opgehangen en ingericht met recorder, legbord en stekkerdoos. Stroom voor de kast aangelegd en de gaten naar buiten geboord.
Kabels trekken en camera’s ophangen
Alle kabels op hun plek gebracht. De lange routes langs het witte plafond liggen in witte buis, zodat ze daar nauwelijks opvallen. Daarna de zeven camera’s opgehangen.
Afstellen en borden
Elke camera afgesteld op wat hij moet zien, de monitor op de kast aangesloten en de borden bij het terrein en de ingang geplaatst.
Waarom terugvinden belangrijker is dan opnemen
Opnemen kan elke recorder. Bij een VvE draait het om het moment dat er iets mis is. Een fiets die weg is uit de stalling, een deuk in een auto, iemand bij de bergingen die daar niets te zoeken heeft. Dan wil je binnen een paar minuten de juiste beelden hebben, en niet pas na een avond spoelen.
Daarom werkt dit systeem met AI-analyse. De camera’s herkennen personen en voertuigen en maken daar een melding van. Zoek je iets terug, dan kijk je naar die momenten, en niet naar elke struik die in de wind beweegt. Omdat het beeld ook ’s nachts in kleur is, zie je daarbij nog of die auto rood of grijs was.
“Je wilt niet lang zoeken naar beelden. Je wilt iets makkelijk kunnen terugvinden.”
Marc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nlDe ervaring om een VvE in twee dagen goed neer te zetten
Zeven camera’s ophangen is het makkelijke deel. Een systeem waar een heel bestuur mee kan werken, zonder rommel tussen de bewoners, vraagt om mensen die dit elke week doen.
Waarom kleur in het donker, 4K en slim zoeken
De meeste camera’s schakelen ’s nachts over op infrarood. Dat levert een zwart-wit beeld op. Een persoon zie je dan vaak nog wel, maar een gezicht, de kleur van een jas of van een auto valt weg. Deze camera’s van VIGI geven ook in het donker kleur. Ze hebben een lichtsterke lens en een gevoelige sensor, en als het echt donker wordt gaat er wit licht aan. Je schrikt ervan hoe duidelijk dat beeld midden in de nacht is. Wat de verschillen zijn, lees je in infrarood, full color of spotlight kiezen.
8 megapixel helpt op een parkeerterrein. Vier camera’s overzien daar een flinke strook. Met meer beeldpunten kun je achteraf inzoomen op een auto verderop, zonder dat het beeld in blokjes uiteenvalt. Meer daarover in Full HD, 2K of 4K.
De recorder bewaart alles in de kast zelf. Beheren kan ook via de cloud, zodat een bestuurslid of de beheerder niet voor elke vraag naar de kast hoeft. Waarom AI-detectie minder loze meldingen geeft dan gewone bewegingsdetectie, staat in bewegingsdetectie of AI.
En de witte buis? Op een wit plafond valt een witte buis bijna weg. Bij lange kabelroutes maakt dat uit voor hoe het complex eruitziet. Hier wonen tenslotte mensen.
Camerabewaking voor jullie complex? Zo begin je
Een VvE besluit samen. Wij helpen met een plan dat je in de vergadering kunt laten zien: waar de camera’s komen, wat ze zien en wat het kost. Je zit nergens aan vast.
Gratis & vrijblijvend · eigen vaste adviseur · reactie binnen 24 uur
Een 4,3 op Google en Bedrijf van het Jaar 2024-2025
Gemiddelde beoordeling van klanten van CameraInstallatie.nl, uit 163 Google-reviews

Koen komt kijken bij jullie complex
Koen is adviseur bij CameraInstallatie.nl. Hij loopt rond met het bestuur of de beheerder, kijkt waar een camera echt iets toevoegt en legt rustig uit waarom. Waar het helpt, tekent hij het uit.
Het plan dat hij maakt, moet kloppen. Daar staat zijn naam onder, en hij kijkt zelf mee als het wordt uitgevoerd.
Ik zet mijn handtekening eronder. Dan moet het ook kloppen.Koen van Fulpen, beveiligingsadviseur
Vragen over camera’s bij een VvE
Hoe kan een camera ’s nachts in kleur filmen?
Door drie dingen samen: een lichtsterke lens die veel licht binnenlaat, een gevoelige sensor, en wit licht dat aangaat als het echt donker is. Een gewone camera schakelt ’s nachts over op infrarood en geeft dan zwart-wit. Met kleur zie je ook de kleur van een jas of een auto.
Wat heb je aan 4K op een parkeerterrein?
Meer beeldpunten, en dus meer ruimte om achteraf in te zoomen. 4K is 3840 bij 2160 beeldpunten, ruim 8 miljoen, daarom heet een camera van 8 megapixel ook 4K. Op een groot parkeerterrein zie je zo ook een auto verderop nog redelijk scherp.
Mag een VvE camera’s ophangen?
Ja, in gedeelde ruimtes en op het eigen terrein, als het doel duidelijk is en de privacy van bewoners gerespecteerd wordt. Richt ze niet op de voordeur van een bewoner. Leg vooraf vast waar ze hangen, wie mag kijken en hoe lang beelden bewaard blijven. Meer in camera’s in een appartementencomplex.
Hoe lang mag een VvE camerabeelden bewaren?
Daar staat geen vast aantal weken voor. Volgens de Autoriteit Persoonsgegevens bewaar je beelden niet langer dan nodig. Is er iets gebeurd, dan mag je ze bewaren tot het incident is afgehandeld. Zet de termijn in het cameraprotocol van de VvE.
Wie kan bij de beelden?
Dat bepaalt de VvE zelf en legt het vast. In dit complex staat de recorder in een patchkast met slot, in een afgesloten ruimte. Meekijken via de cloud gaat met een inlog, zodat je zelf regelt wie toegang heeft.
Kunnen jullie dit ook voor onze VvE doen?
Zeker. We komen kijken, lopen het complex rond en maken een plan dat je in de vergadering kunt voorleggen. Vraag een adviesgesprek aan of lees eerst meer over camerabewaking voor VvE’s.
Meer over camerabewaking bij een VvE
Hier zie je één uitgevoerd project. Voor de regels, het protocol en de techniek helpen deze pagina’s je verder.
Andere projecten met VIGI, VvE’s en nette afwerking
Uitgevoerd werk dat qua doelgroep, merk of plaats bij dit project aansluit.
Ook camera’s bij jullie complex? Kies hieronder een moment
Dit is de echte agenda van CameraInstallatie.nl. Pak een tijd die jou uitkomt; we bellen je of komen langs om het complex en jullie wensen te bekijken. Je zit nergens aan vast.
- Gratis & vrijblijvend
- Eigen vaste adviseur
- Reactie binnen 24 uur
Benieuwd wat dit voor jullie VvE kan betekenen?
Bel of mail het team van CameraInstallatie.nl gerust. Vaak kunnen we aan de telefoon al inschatten wat past bij jouw situatie, en anders komen we kijken.




