Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte
Projectcase · Woning · Buren

Klein patchrek van 4U in een woning in Buren: het UniFi-netwerk netjes overgezet

In een woning in Buren zetten we een bestaand UniFi-netwerk over naar een nieuwe omgeving. De nieuwe patchkast paste net niet. Het werd een klein, open patchrek van 4U. En eerlijk: voor een woning is dat vaak de mooiste oplossing. Alle kabels kregen een keystone en een nummer, en de meterkast is opnieuw bekabeld. Meer over een netwerk laten aanleggen.

Patchrek van 4UAlle kabels genummerdSwitch met 24 PoE-poortenGlasvezel in de meterkastWifi buiten
Waar het om ging

Waarom een klein rek in een woning slimmer is dan een grote kast

Hier lag al een UniFi-netwerk. Het deed het, maar het was toe aan een nieuwe omgeving. En de kabels kwamen in bundels uit het plafond en hingen langs de wand.

Het plan was een nieuwe patchkast. Die paste net niet. Dus hebben we een open patchrek van 4U gehangen. Rangeerpaneel erin, switch eronder, klaar.

En weet je? Voor een woning is dat vaak gewoon de beste keuze. Het is klein. De warmte van de switch kan weg. En je kunt overal bij, zonder een deur of zijwand in de weg.

4Uopen patchrek aan de wand
24PoE-poorten op de switch
1werkdag
2monteurs
Zwart open patchrek van 4U aan een houten wand, met een rangeerpaneel met oranje keystones en een UniFi-switch eronder, de netwerkkabels netjes vanuit het plafond
Klein en openHet patchrek van 4U aan de wand
Project in het kort

Wat er in deze woning is gedaan

De feiten op een rij. Eén rek, één nieuwe omgeving, en elke kabel met een nummer.

ProjecttypeBestaand UniFi-netwerk in een woning overgezet naar een nieuwe omgeving
PlaatsBuren, in Gelderland
Het rekOpen patchrek van 4U aan de wand, met een rangeerpaneel
NetwerkUniFi-switch met 24 PoE-poorten, en in de meterkast een gateway met glasvezelaansluiting en een SSD
WifiEen access point voor buiten, onder de overkapping
UitvoeringFebruari 2026, in één dag met twee monteurs
In één oogopslag

Van glasvezel tot wifi buiten

Het signaal komt binnen in de meterkast, loopt via het rek, en gaat daarvandaan het huis in.

1Meterkast
Gateway met glasvezel
SSD voor opslag
naar het rek
2Het patchrek
Genummerde keystones
Switch met 24 PoE-poorten
het huis in
3In en om het huis
Kabel naar elke aansluiting
Wifi buiten, onder de overkapping
Eén UniFi-omgevingAlles genummerd

Eerst hebben we een back-up gemaakt van de oude omgeving. Die hebben we daarna in de nieuwe teruggezet.

Zie het in beeld

Onze eigen video’s: zo werken wij

Geen reclamefilm, maar onze eigen monteurs en het team erachter. De video’s spelen hier op de pagina af.

Elke kabel een nummer

Van losse bundels naar genummerde poorten

Zo zag het eruit toen we binnenkwamen. Twee bundels kabel uit het plafond, langs de wand naar beneden. Welke kabel naar welke kamer ging? Dat moest je uitzoeken.

Nu eindigt elke kabel op een keystone in het rangeerpaneel. Elke poort heeft een nummer. Met korte patchkabels gaat het van het paneel naar de switch eronder. Waar het kon, hebben we nog kortere kabels gebruikt. Dan blijft het rustig voor het rek.

De meterkast hebben we ook opnieuw bekabeld. Die was niet overzichtelijk meer. Nu is alles genummerd en netjes.

  • Alle kabels op keystones
  • Elke poort genummerd
  • Korte patchkabels naar de switch
  • Meterkast opnieuw bekabeld
Bundels witte netwerkkabels die los langs de houten wand hangen, voordat het patchrek werd geplaatstZo hingen de kabels er eerst bij
Stap voor stap

Zo liep dit project

Eén dag, twee monteurs, in februari.

01
EERST

Een back-up van alles

Voordat we iets loskoppelden, hebben we een back-up gemaakt van de oude UniFi-omgeving.

02
HET REK

Patchrek van 4U aan de wand

De patchkast paste net niet. Het open rek wel. Daarin het rangeerpaneel en de switch met 24 PoE-poorten.

03
DE KABELS

Keystones en nummers

Elke kabel op een keystone en genummerd. De meterkast opnieuw bekabeld, met de gateway voor glasvezel erin.

04
OVERZETTEN

Nieuwe omgeving en wifi buiten

De back-up teruggezet in de nieuwe omgeving. Onder de overkapping een access point voor buiten.

Wat dit project laat zien

Een klein rek is ideaal voor een woning

In een woning heb je geen serverruimte. Het netwerk hangt in de meterkast, in de berging of op zolder. Een grote dichte kast neemt daar veel ruimte in, en de warmte blijft erin hangen.

Een open rek van 4U is compact. De lucht kan erlangs. En als er later iets bij moet, kun je er gewoon bij. Voor de meeste woningen is dat meer dan genoeg.

“Het mooie is een klein patchrek. Ideaal voor in een woning.”
Marc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nlMarc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nl
Close-up van het patchrek: genummerde oranje keystones in het rangeerpaneel, korte zwarte patchkabels naar de UniFi-switch met 24 PoE-poorten
Wie hier aan het werk was

Waarom een netwerk in huis om orde vraagt

Thuis hangt er steeds meer aan het netwerk. Wifi in elke kamer, camera’s, een tv, soms een werkplek. Als de kabels dan genummerd zijn, zie je in één keer waar het zit als er iets niet werkt.

1999het jaar waarin we begonnen
125.000+camera’s geïnstalleerd
2000+installaties per jaar
36vaste collega’s in loondienst
4,3op Google uit 163 reviews
0abonnement, het systeem is van jou
Waarom deze keuzes

Switch, gateway en wifi

Eén UniFi-omgeving. Het netwerk draaide al op UniFi, en dat blijft zo. Alleen de omgeving is nieuw. Meer over het merk lees je bij UniFi.

Een switch met 24 PoE-poorten. PoE betekent stroom en data over één kabel. Een access point of camera heeft dan geen eigen stekker nodig.

Glasvezel in de meterkast. De gateway heeft een eigen glasvezelaansluiting en een SSD voor opslag. Daarmee staat de basis van het netwerk op één plek.

Wifi buiten. Onder de overkapping hangt een access point dat tegen weer en wind kan. Zo reikt de wifi tot buiten. Meer over wifi in huis verbeteren.

Patchrek 4UKlein, open en bereikbaar
GenummerdElke kabel op een keystone
24 PoE-poortenStroom en data over één kabel
Wifi buitenOnder de overkapping
Ook zoiets voor jouw huis?

Je netwerk thuis netjes op orde? Zo begin je

Een meterkast vol kabels, wifi die niet overal komt, of een netwerk dat toe is aan iets nieuws. We kijken eerst wat er ligt en wat je nodig hebt. Daarna maken we een plan dat daarbij past. Je zit nergens aan vast.

1AdviesgesprekWe kijken wat er ligt en luisteren wat je wilt.
2Een plan dat kloptRek, kabels en wifi, met een eerlijke prijs.
3Wij regelen de restEigen monteurs: netwerk, wifi en camera’s uit één hand.

Vrijblijvend · eigen vaste adviseur · reactie binnen 24 uur

Hoe klanten ons beoordelen

Een 4,3 op Google en Bedrijf van het Jaar 2024-2025

4,3 / 5

Gemiddelde beoordeling van klanten van CameraInstallatie.nl, uit 163 Google-reviews

Bedrijf van het Jaar 2024-2025Toegekend voor onze manier van werken en nazorg
Eigen monteursin loondienst, geen inhuur
VEB-erkenderkend beveiligingsbedrijf
Geen abonnementhet systeem is van jou
Koen van Fulpen, beveiligingsadviseur bij CameraInstallatie.nl
Netwerk thuis op orde?

Koen kijkt met je mee

Koen is adviseur bij CameraInstallatie.nl. Hij komt kijken, opent de meterkast en luistert eerst. Wat ligt er al, en wat moet het netwerk straks kunnen?

Samen maken jullie een plan. Welk rek, welke kabels, en waar de wifi moet komen. Zo weet je vooraf wat er gaat gebeuren.

Ik verkoop niks, ik adviseer. De klant kiest.Koen van Fulpen, beveiligingsadviseur
Veelgestelde vragen

Vragen over een patchrek en netwerk in huis

Is een klein patchrek genoeg voor een woning?

Voor de meeste woningen wel. Hier past alles in een open rek van 4U: een rangeerpaneel met genummerde keystones en een switch met 24 PoE-poorten. Het is compact, de warmte kan weg en je kunt er overal bij.

Waarom een open patchrek en geen dichte kast?

Een dichte kast paste hier net niet. Maar een open rek heeft ook voordelen: de lucht kan erlangs, en monteren of later iets bijplaatsen gaat makkelijker.

Kun je een bestaand UniFi-netwerk overzetten naar een nieuwe omgeving?

Ja. We maken eerst een back-up van de oude omgeving en zetten die daarna terug in de nieuwe.

Wat zijn keystones, en waarom nummer je de kabels?

Een keystone is de aansluiting aan het eind van een netwerkkabel, die in het rangeerpaneel klikt. Geef je elke poort een nummer, dan weet je meteen welke kabel naar welke plek loopt.

Hoe krijg je wifi buiten?

Met een access point dat voor buiten gemaakt is. Hier hangt het onder de overkapping, aangesloten met een netwerkkabel die ook de stroom levert.

Kunnen jullie dit ook bij mij thuis doen?

Zeker. We kijken eerst wat er ligt en wat je nodig hebt, en maken dan een plan met wat het kost. Vraag een adviesgesprek aan of lees meer over een netwerk laten aanleggen.

Verder kijken

Meer over netwerk en wifi

Hier zie je één uitgevoerd project. Voor de keuzes en de techniek helpen deze pagina’s je verder.

Vergelijkbare projecten

Andere projecten met netwerk en wifi

Uitgevoerd werk dat qua techniek of aanpak bij dit project aansluit.

Plan direct, vrijblijvend

Ook je netwerk thuis op orde? Kies hieronder een moment

Dit is de echte agenda van CameraInstallatie.nl. Pak een tijd die jou uitkomt; we bellen je of komen langs om de locatie en jullie wensen te bekijken. Je zit nergens aan vast.

  • Vrijblijvend
  • Eigen vaste adviseur
  • Reactie binnen 24 uur
Agenda laden…
Liever bellen? 036 52 90 007  ·  of mail info@camerainstallatie.nl
Contact

Speelt er iets met het netwerk bij jou thuis?

Bel of mail het team van CameraInstallatie.nl gerust. Een foto van je meterkast zegt vaak al veel.

Bel ons036 52 90 007, ma t/m vr 08:30-17:00
Mail onsinfo@camerainstallatie.nl
Onze locatieVerfmolenstraat 4, 1333 AV Almere
Naar de contactpagina →
Ook zo’n project?

Vertel ons kort wat u zoekt. Wij kijken mee en maken een offerte die past bij uw situatie.

CameraInstallatie.nl is een VEB-erkend beveiligingsbedrijf en installeert door heel Nederland, van Almere en Amsterdam tot Rotterdam, Utrecht en daarbuiten. Ontdek wat wij voor jou kunnen betekenen →

Wat klanten zelf schrijven

Lees alle recensies op Google →
We waren overgestapt naar een andere internetprovider, en konden zelf niet de statische IP adressen wijzigen van onze camera installatie. Na wat contact over het exacte probleem een call ingepland, en netjes op tijd werd ik gebeld. Vooraf wist ik wat ik moest voorbereiden, dus de correctie was zeer snel gedaan, werd ook goed uitgelegd. Alles remote via Team viewer. Erg tevreden!
Reneeen week geleden op Google
Vorig jaar hadden we camera’s laten plaatsten en nog steeds heel blij mee en dit jaar een alarmsysteem en hele goede service en alles netjes uitgelegd en geholpen met alles qua installeren van apps echt top gedaan hele fijne nette installateurs!
Anne-Marie le Blancdrie weken geleden op Google
Vorig jaar een camera bewaking laten plaatsten met kabel en heel blij mee en nu een alarmsysteem laten plaatsten ook super blij mee super goede service en ze leggen alles goed uit en nemen de tijd en zeer betrouwbaar!!
Boevenspotterdrie weken geleden op Google
Sinds 2021 klant. Zij hebben ons netwerk aangelegd en toen we recent advies wilden over een upgrade waren ze direct bereid de tijd te nemen, eerst telefonisch en daarna met een uitgebreid en helder advies op maat. Aanrader voor wie een betrouwbare, no-nonsense partner zoekt voor netwerk en beveiliging!
Peter Boermansvier maanden geleden op Google
Goed werk, goede communicatie. Prijs kwaliteit verhouding is meer dan goed. Uitvoering 100% in order
Cock van der Werfdrie maanden geleden op Google
Al jarenlang vaste klant bij CameraInstallatie. Voor zowel camera’s als het alarmsysteem. Van opname tot installatie en ook bij onderhoudswerkzaamheden perfecte communicatie en service.
Edwin Sosefvier maanden geleden op Google
Videotheek · 362 video’s

Bij de klant, op video

Hoe zo’n installatie er in het echt aan toegaat, gefilmd op locatie bij onze eigen projecten.

Alle 362 video’s bekijken Alles speelt hier af, je blijft gewoon op onze site.