Woonhuis in Landgraaf beveiligd met twee buitencamera’s — overal terug te kijken en klaar voor meldkamer en alarm
Bij een woning in Landgraaf plaatste CameraInstallatie.nl twee bewakingscamera’s die de bewegingen in en rond het pand vastleggen. De beelden zijn overal te bekijken en op te slaan waar internet is, en het systeem is voorbereid op een latere koppeling met een meldkamer en alarm. Zo pakten wij dit aan.
Wat er bij deze woning is gedaan
Alleen wat we van dit project met zekerheid kunnen laten zien. De klantnaam en het adres houden we bewust prive; de plaats staat in de oorspronkelijke projectbeschrijving.
Gericht zicht op de plekken die er bij een woning toe doen
Niet elke woning heeft een groot camerasysteem nodig. Bij dit project was de vraag helder: leg de bewegingen vast op de plekken die er echt toe doen — bij de entree en langs de gevel — zonder het huis vol te hangen met camera’s. Daarom koos CameraInstallatie.nl hier voor een compacte opzet met twee buitencamera’s die samen het pand en de directe omgeving in beeld brengen.
De camera’s nemen op zodra er beweging is in en rond het pand. De beelden kunnen worden bekeken en opgeslagen vanaf iedere locatie waar een netwerkverbinding of internet beschikbaar is — op de bank, op het werk of onderweg via de telefoon. Zo heeft de bewoner altijd zicht op wat er thuis gebeurt, ook als er niemand is.
Bewust vooruitgedacht: dit systeem is voorbereid op een koppeling met een meldkamer, en in de toekomst kan er een alarmsysteem aan gekoppeld worden. Zo groeit de beveiliging mee met de wensen, zonder dat er nu al meer wordt geplaatst dan nodig is.
Van camera aan de gevel tot beeld op je telefoon
Zo loopt het bij een systeem als dit: van de twee camera’s buiten, via de opname, naar de beelden die je overal terugkijkt — en klaar om later uit te breiden.
Dit schema laat in het algemeen zien hoe zo’n systeem is opgebouwd; wat op jouw woning zinvol is, bepalen we samen tijdens het adviesgesprek.
Onze eigen video’s: zo installeren wij bij een woning
Geen verkooppraatje — onze eigen monteurs aan het werk en waar wij op letten bij camerabeveiliging van een woning. De video’s spelen hier op de pagina af, je hoeft de site niet te verlaten.
Overzicht thuis, zonder het huis vol camera’s te hangen
De wens bij deze woning was overzichtelijk: weten wat er in en om het pand gebeurt, ook als er niemand thuis is. Geen uitgebreid netwerk van camera’s, maar een gerichte oplossing die de belangrijkste plekken pakt en waarvan de bewoner de beelden zelf kan terugkijken.
Bij een woning let CameraInstallatie.nl in het algemeen op twee dingen. Ten eerste de posities: met een goed geplaatste camera dek je meer af dan met een handvol slecht gerichte. Ten tweede de betrouwbaarheid buiten — regen, zon en donker mogen het beeld niet onbruikbaar maken. Daarom kijken we vooraf goed naar de gevel, de entree en de looproutes voordat er ook maar iets wordt opgehangen.
- Gericht zicht op gevel en entree met twee camera’s
- Beweging in en rond het pand wordt vastgelegd
- Beelden zelf terugkijken, waar je ook bent
- Voorbereid om later uit te breiden naar meldkamer en alarm
Onze monteurs aan het werk (algemeen beeld)De techniek erachter · algemeen
Waarom de plek en het licht belangrijker zijn dan het aantal camera’s
Een camera ophangen kan iedereen. Er bruikbaar beeld uit halen is het vak. Bij dit soort woninginstallaties bepaalt CameraInstallatie.nl vooraf de kijkhoek en montagehoogte, zodat je gezichten en kentekens herkent in plaats van alleen een silhouet. Twee goed geplaatste camera’s doen zo meer dan een rij verkeerd gerichte.
Ook het licht telt. Een gevel met de zon pal erachter geeft ’s ochtends tegenlicht, en in het donker moet de camera terugvallen op nachtzicht. Meer over dat verschil lees je bij onze uitleg over nachtzicht, en hoeveel je bewaart hangt af van de opslag die je kiest. Hoe je de bewegingsdetectie instelt, bepaalt of je alleen zinvolle meldingen krijgt.
- Kijkhoek en montagehoogte afgestemd op herkenbaar beeld
- Nachtzicht zodat het beeld ook in het donker bruikbaar blijft
- Bewegingsdetectie ingesteld op zinvolle meldingen, niet op elk blad
- Een stabiele verbinding als fundament — zie netwerkbekabeling
Eigen monteurs, montage inbegrepenDe ervaring waarmee we ook een compacte woninginstallatie opleveren
Twee camera’s ophangen kan snel. Ze zo plaatsen en instellen dat je er jaren echt iets aan hebt, vraagt om ervaring. Dit is het team erachter.
Zo verliep deze woninginstallatie, stap voor stap
Bij een compacte opzet met twee camera’s draait alles om de juiste keuzes vooraf. Zo pakten we het hier aan.
Posities en looproutes bepalen
De adviseur bekeek op locatie welke twee posities samen het pand en de entree het beste in beeld brengen, en hoe de bekabeling daar netjes en ongezien naartoe loopt.
Camera’s ophangen en aansluiten
Onze monteurs hingen de twee buitencamera’s aan de gevel, werkten de bekabeling weg en sloten alles aan op de opname- en netwerkkant.
Beeld, beweging en terugkijken
We richtten de camera’s scherp uit, stelden de bewegingsdetectie in en zorgden dat de beelden overal via internet te bekijken en op te slaan zijn.
Uitleg en klaar voor de toekomst
Bij de oplevering lieten we zien hoe alles werkt op de telefoon. Het systeem is voorbereid op een latere koppeling met meldkamer en alarm.
Waarom een goede woninginstallatie begint bij de keuzes, niet bij de camera
Dit project bewijst dat beveiliging niet groot hoeft te zijn om goed te zijn. Twee camera’s waren hier genoeg — mits ze op de juiste plek hangen, scherp zijn uitgericht en ook in het donker bruikbaar beeld geven. Dat is precies waar het vakmanschap zit: niet in het aantal, maar in de afstelling.
Even belangrijk is dat het systeem meegroeit. Doordat het is voorbereid op een koppeling met een alarmsysteem en een meldkamer, kan de bewoner later uitbreiden zonder dat het bestaande werk overnieuw hoeft. Zo betaal je nu voor wat je nodig hebt, en houd je de deur open naar meer. Dat is de manier waarop CameraInstallatie.nl het liefst werkt: eerlijk over wat wel en niet nodig is.
“Camerainstallatie heeft fantastisch werk verricht. Het verkoopproces was helder, de offerte overzichtelijk en vervolgvragen achteraf werden vlot opgevolgd. De monteurs waren een verademing.”
Uit een review van een klant van CameraInstallatie.nlEen 4,3 op Google en Bedrijf van het Jaar 2024-2025
Gemiddelde beoordeling van klanten van CameraInstallatie.nl, uit 163 Google-reviews

Sander vertelt je eerlijk wat wel en niet nodig is
Denk je aan camerabeveiliging voor je eigen woning? Sander komt gratis en vrijblijvend langs, bekijkt je gevel, entree en looproutes en vertelt je eerlijk wat er past — ook als dat maar twee camera’s zijn. Geen pakket dat groter is dan nodig, maar een plan dat klopt.
Hij is adviseur bij CameraInstallatie.nl en denkt met je mee over posities, terugkijken en de mogelijkheid om later uit te breiden naar alarm of meldkamer. Jij houdt de regie; hij zorgt dat het technisch klopt.
“Ik zeg liever dat je iets niet nodig hebt dan dat ik je te veel verkoop. Dan klopt het advies, en daar heb je het langst plezier van.”Sander, beveiligingsadviseur
Herkenbaar? Zo ziet jouw eerste stap eruit
Of je nu twee camera’s wilt of een compleet systeem — we beginnen altijd met kijken en meedenken, niet met een offerte. Je zit nergens aan vast.
Gratis & vrijblijvend · eigen vaste adviseur · reactie binnen 24 uur
Vragen over dit woningproject in Landgraaf
Zijn twee camera’s wel genoeg voor een woning?
Vaak wel. Het gaat niet om het aantal, maar om de plek. Twee goed gekozen posities die de gevel en de entree afdekken, brengen meer in beeld dan een handvol verkeerd gerichte camera’s. Bij dit project in Landgraaf was een compacte opzet met twee buitencamera’s precies wat paste. Tijdens een adviesgesprek bepalen we samen wat op jouw woning zinvol is.
Kan ik de camerabeelden overal terugkijken?
Ja. De beelden zijn te bekijken en op te slaan vanaf iedere locatie waar een netwerkverbinding of internet beschikbaar is. In de praktijk betekent dat: live meekijken en terugkijken via een app op je telefoon of in een browser, of je nu thuis, op het werk of onderweg bent.
Werkt zo’n buitencamera ook in het donker?
Ja, buitencamera’s hebben nachtzicht zodat het beeld ook ’s avonds en ’s nachts bruikbaar blijft. Hoe goed dat werkt, hangt af van de camera en de omgeving. Wij stellen de camera’s daarop af en testen het beeld. Meer uitleg vind je op onze pagina over nachtzicht.
Kan dit systeem later gekoppeld worden aan een meldkamer of alarm?
Daar is dit project juist op voorbereid. De installatie is zo opgezet dat er in de toekomst een koppeling met een meldkamer gemaakt kan worden, en dat er een alarmsysteem aan gekoppeld kan worden. Zo kun je later uitbreiden zonder dat het bestaande werk overnieuw hoeft.
Hoelang worden de beelden bewaard?
Dat bepaal je zelf en het hangt af van de opslag die je kiest. Meer camera’s, een hogere resolutie of een langere bewaartermijn vragen om meer opslagruimte. Hoe dat rekent, leggen we uit op onze pagina over opslag berekenen. Voor een woning met twee camera’s is een ruime bewaartermijn goed haalbaar.
Installeren jullie ook in de omgeving van Landgraaf?
Ja. Dit project laten we zien omdat het in Landgraaf is uitgevoerd, maar CameraInstallatie.nl werkt met eigen monteurs door heel Nederland. Wil je weten wat we in het algemeen doen, kijk dan bij camerabewaking voor particulieren of bekijk onze andere projecten.
Meer over camerabeveiliging voor je woning
Deze pagina laat een uitgevoerd project zien. Wil je weten wat we in het algemeen doen, dan brengen deze pagina’s van CameraInstallatie.nl je verder.
Andere woningprojecten van CameraInstallatie.nl
Uitgevoerd werk dat qua woning of oplossing bij dit project aansluit.
Ook camerabeveiliging op jouw woning? Kies hieronder een moment
Dit is de echte agenda van CameraInstallatie.nl. Pak een tijd die jou uitkomt; we bellen je of komen langs om je gevel, entree en netwerk te bekijken. Je zit nergens aan vast.
- Gratis & vrijblijvend
- Eigen vaste adviseur
- Reactie binnen 24 uur
Benieuwd wat dit voor jouw woning kan betekenen?
Bel of mail het team van CameraInstallatie.nl gerust. Vaak kunnen we aan de telefoon al inschatten wat past bij jouw woning, en anders komen we kijken.





