Camera’s op een woning in Diemen: voeg eruit geslepen, kabel erin, voeg weer dicht
Deze woning in Diemen heeft een lange blinde kopgevel en een voordeur die recht op het pad uitkomt. De bewoner wilde Dahua-camera’s rond het huis, en geen witte kabelgoot over het metselwerk. Onze monteurs hebben daarom de voeg opengeslepen, de kabel erin gelegd en de gevel daarna opnieuw dichtgevoegd. Van een meter afstand zie je alleen nog de camera.
Zo ziet het eruit aan de gevel
Eigen foto’s uit Diemen, gemaakt na het voegen.





Wat er in Diemen is neergezet
Dit project deden we in het voorjaar van 2023. Hieronder staat alleen wat we zelf hebben aangelegd en gefotografeerd.
Een strak gemetselde gevel verdraagt geen kabelgoot
Een camera ophangen is een half uurtje werk. De kabel ernaartoe brengen is het echte werk. Op een woonhuis zie je dat verschil meteen: een witte goot over gemetselde steen valt op, ook al hangt er een keurige camera aan het eind.
Hier lagen de camerapunten langs drie kanten van het huis. Boven het voorraam, op de kopgevel bij het straatnaambord en achter op de hoek onder de dakgoot. Overal binnendoor boren was geen optie, want dan kom je dwars door de woonkamer.
De oplossing zat in het metselwerk zelf. Tussen elke laag stenen zit een voeg, en zo’n voeg kun je eruit slijpen.
Slijpen, kabel erin drukken, opnieuw voegen
We slijpen de voeg open over de route die de kabel neemt, leggen de kabel in die sleuf en drukken hem helemaal weg. Daarna gaat er verse voegspecie overheen en trekken we de voeg glad, in dezelfde lijn als de rest van de gevel.
Op de close-up zie je wat dat oplevert. De camera zit plat tegen de steen op een vlakke muurplaat, en daaronder gebeurt verder niets. Geen goot, geen lus kabel, geen gat waar water in kan lopen.
De camera’s zijn turretmodellen van Dahua met 8 megapixel. Zo’n turret draai je in de beugel tot het beeld precies klopt, en daarna staat hij vast. Ze hebben infrarood voor het donker en een behuizing die tegen slagregen kan.
De mooiste installatie is er één waarvan je een jaar later niet meer kunt zien hoe de kabel er is gekomen.
Wat we bij een woning aan de straat altijd nalopen
De kabelroute was hier het hele verhaal. Deze punten horen er bij elk huis omheen.
Meer over dit soort installaties
Ook een gevel waar geen goot op mag?
We komen langs in Diemen en omgeving, lopen het huis rond en laten zien waar de camera’s kunnen hangen. Je hoort meteen welke route de kabel neemt en wat we aan de gevel doen om het netjes achter te laten.
Plan een adviesgesprek →Vertel ons kort wat je zoekt. Wij kijken mee en maken een offerte die past bij je situatie.


