Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte
Projectcase · Woning met tuin en eigen parkeerplek

Camera’s op de tuin en de eigen parkeerplek, met per camera één kabel en een gaatje van acht millimeter

Bij deze woning hangen de camera’s op twee plekken die de bewoners het belangrijkst vonden: de tuinen achter het huis en de eigen parkeerplek. Het verzoek erbij was dat je er zo min mogelijk van zou zien. Dat is gelukt door per camera één netwerkkabel te gebruiken, die de camera ook van stroom voorziet. Door de gevel gaat dan een gat van acht millimeter en verder niets.

Camera’s gericht op de tuinen achter de woningEén camera op de eigen parkeerplekBeeld dat ook in het donker bruikbaar blijftEén kabel per camera, voor beeld en voeding tegelijk
Project in het kort

Wat er bij deze woning is opgehangen

Dit project is uit 2018 en er is weinig van vastgelegd. Eigen foto’s van deze klus zijn er niet meer; de foto die erbij stond, staat onder vier andere projecten en zegt dus niets over dit huis. Daarom laten we hem weg.

De woningEen huis met tuin en een eigen parkeerplek op het terrein
Op de tuinMeerdere camera’s, gericht op de tuinen achter de woning
Op de autoEén camera met zicht op de eigen parkeerplek
NachtbeeldCamera’s die overdag en in het donker bruikbaar beeld geven
BekabelingPer camera één netwerkkabel, die ook de voeding doet
DoorvoerEen gat van acht millimeter door de gevel, verder weggewerkt
Wat er gevraagd werd

Zicht op de tuin en op de auto, want daar gebeurt het

Bij een woning zijn het bijna altijd dezelfde twee plekken. De tuin, omdat iemand daar ongezien kan staan en je het zelf pas merkt als je buiten komt. En de auto, omdat een ingeslagen ruit en een weggegrist tas of laptop zo gebeurd zijn.

Hier staan de camera’s daarom op de tuinen achter het huis en op de eigen parkeerplek. Verder niets. We hangen liever een paar camera’s op de plekken die je echt terugkijkt dan overal een stuk gevel vol.

Het beeld moest ’s avonds bruikbaar blijven, want dat is het moment waarop mensen erover beginnen. Daar zijn de camera’s op uitgezocht: overdag scherp, en in het donker nog steeds de moeite waard om terug te kijken.

Hoe het is afgewerkt

Eén kabel per camera, en een gat van acht millimeter

Veel mensen vragen om draadloze camera’s, omdat dat minder rommel lijkt te geven. In de praktijk heeft zo’n camera nog steeds stroom nodig, dus je hebt alsnog een kabel of een stopcontact in de buurt. En het beeld hangt daarbij af van hoe het wifisignaal die dag doet.

Wij gebruiken netwerkcamera’s die aansturing en voeding uit dezelfde kabel halen. Dat is één dunne netwerkkabel per camera, meer niet. Door de gevel gaat een gat van acht millimeter, met een doorvoer die netjes dicht zit.

Binnen komen de kabels samen bij de recorder. De route erheen volgt wat er al ligt: langs een plint, door een kruipruimte, achter een kast langs. Dat kost tijd en het is precies het verschil tussen een installatie die je ziet en een installatie die er gewoon bij hoort.

De camera hangt er binnen een uur. De kabel netjes wegwerken is waar de rest van de dag in gaat zitten.

Wat wij hierbij altijd nalopen

Waar we bij een woning altijd naar kijken

Elk huis is anders, deze punten lopen we overal langs.

Begin bij de plek waar iemand binnenkomtAchterdeur, schuifpui, het pad naast het huis. Daar kijk je later naar terug, en niet naar het midden van het gazon.
Richt op je eigen grondJe mag je eigen woning en tuin filmen. De straat, de stoep en de tuin van de buren horen daar zo min mogelijk in te zitten, en meestal is dat een kwestie van de camera iets draaien.
Nachtbeeld gaat vooral over lichtEen goede nachtstand helpt. Een lamp op de juiste plek helpt vaak meer. We kijken eerst naar de verlichting die er al hangt.
Kijk waar de recorder kan staanDie moet koel staan, bereikbaar zijn en liefst niet op de plek waar een inbreker als eerste kijkt.
Ook met één kabel moet je een route hebbenEen dunne kabel is snel gelegd als er een route is. Is die er niet, dan bepaalt dat waar de camera komt te hangen, dus dat kijken we vooraf na.
Bewaren en wie kan meekijkenZet de app niet op tien telefoons en kies een bewaartermijn die past bij waarvoor je het doet. Een wettelijk aantal weken bestaat niet.
Verder kijken

Meer over camerabewaking bij een woning

Zelf iets soortgelijks

Wil je zicht op je tuin en je auto, zonder kabels in het zicht?

We lopen met je om het huis, wijzen aan wat er in beeld komt en laten zien waar de kabel langs kan. Daarna weet je precies wat er nodig is en wat het plaatsen inhoudt. Langskomen en meedenken kost niets.

Plan een adviesgesprek →
Ook zo’n project?

Vertel ons kort wat je zoekt. Wij kijken mee en maken een offerte die past bij je situatie.

Wat klanten zelf schrijven

Lees alle recensies op Google →
We waren overgestapt naar een andere internetprovider, en konden zelf niet de statische IP adressen wijzigen van onze camera installatie. Na wat contact over het exacte probleem een call ingepland, en netjes op tijd werd ik gebeld. Vooraf wist ik wat ik moest voorbereiden, dus de correctie was zeer snel gedaan, werd ook goed uitgelegd. Alles remote via Team viewer. Erg tevreden!
Reneeen week geleden op Google
Vorig jaar hadden we camera’s laten plaatsten en nog steeds heel blij mee en dit jaar een alarmsysteem en hele goede service en alles netjes uitgelegd en geholpen met alles qua installeren van apps echt top gedaan hele fijne nette installateurs!
Anne-Marie le Blancdrie weken geleden op Google
Vorig jaar een camera bewaking laten plaatsten met kabel en heel blij mee en nu een alarmsysteem laten plaatsten ook super blij mee super goede service en ze leggen alles goed uit en nemen de tijd en zeer betrouwbaar!!
Boevenspotterdrie weken geleden op Google
Sinds 2021 klant. Zij hebben ons netwerk aangelegd en toen we recent advies wilden over een upgrade waren ze direct bereid de tijd te nemen, eerst telefonisch en daarna met een uitgebreid en helder advies op maat. Aanrader voor wie een betrouwbare, no-nonsense partner zoekt voor netwerk en beveiliging!
Peter Boermansvier maanden geleden op Google
Goed werk, goede communicatie. Prijs kwaliteit verhouding is meer dan goed. Uitvoering 100% in order
Cock van der Werfdrie maanden geleden op Google
Al jarenlang vaste klant bij CameraInstallatie. Voor zowel camera’s als het alarmsysteem. Van opname tot installatie en ook bij onderhoudswerkzaamheden perfecte communicatie en service.
Edwin Sosefvier maanden geleden op Google
Videotheek · 362 video’s

Bij de klant, op video

Hoe zo’n installatie er in het echt aan toegaat, gefilmd op locatie bij onze eigen projecten.

Alle 362 video’s bekijken Alles speelt hier af, je blijft gewoon op onze site.