Woning in Voorburg: drie Dahua-camera’s, met de kabels via de kruipruimte naar buiten
Bij een woning in Voorburg hangen nu drie camera’s van Dahua. Eén binnen in de serre, één buiten om de hoek bij de serre en één aan de voorkant. De kabels gingen niet door de kamers. Ze liepen via de kruipruimte naar buiten en in een buis langs de regenpijp omhoog. En het huis is al voorbereid op een videodeurbel.
Wat er in Voorburg is aangelegd
De feiten op een rij. Drie camera’s, één recorder, en een kabelroute die binnen bijna niets laat zien.
Waar hang je drie camera’s bij een huis met een serre?
Niet overal waar het kan. Wel daar waar je later iets aan hebt. Bij deze woning kwamen we op drie plekken uit.
De eerste hangt binnen, in de serre. Een serre is bijna helemaal glas, en wie daar binnenstapt, staat meteen in huis. De tweede hangt buiten om de hoek bij de serre. Die kijkt langs de zijkant van achter naar voor. De derde hangt aan de voorkant, iets lager dan je misschien verwacht. Onder de overkapping door kijkt hij richting de hoek.
Een plek op tekening is nog geen goed beeld. Daarom hebben we elke camera na het ophangen samen met de bewoners afgesteld, tot het beeld klopte met wat zij wilden zien. Wat je voor je eigen huis kunt kiezen, lees je bij camerabewaking voor thuis.
De route van de kabel, van woonkamer naar gevel
Onder de vloer door, aan de zijkant naar buiten, en dan pas omhoog.
Onze eigen video’s: zo werken wij
Geen reclamefilm, maar onze eigen monteurs en het team erachter. De video’s spelen hier op de pagina af.
Hoe krijg je camerakabels naar buiten zonder te breken in huis?
Door eerst onder de vloer te kijken. Dit huis heeft een kruipruimte, en daar liep de kabel van de recorder in de woonkamer naar de zijkant van het huis. Daar ging hij naar buiten. Geen sleuven in de muur, geen kabels langs de plinten van de kamer.
Buiten ging de kabel in een buis langs de regenpijp omhoog naar de camera’s. Een buis zie je wel. Dat is een keuze, en die maak je samen. De bewoners vonden een buis prima. Wil je hem helemaal niet zien, dan kost wegwerken meer werk, en soms kan het niet.
Waar de kabel verder langs de wand moest, is P25-goot gebruikt. Dat is een smalle kabelgoot die je tegen de muur zet. Alles bij elkaar ging er ongeveer 25 meter Cat6 in.
Niet elk huis heeft een kruipruimte die je zo kunt gebruiken. Dan zoeken we een andere route. Maar als hij er is, scheelt het veel gedoe binnen.
- Via de kruipruimte naar de zijkant
- Buiten in buis langs de regenpijp
- P25-goot langs de wand
- Ongeveer 25 meter Cat6
Zo liep dit project
Van plekken kiezen tot de app op de telefoon van de bewoners.
Drie camera’s, drie richtingen
Binnen in de serre, buiten om de hoek bij de serre en aan de voorkant. Elk met een eigen kijkrichting.
Onder de vloer door
Cat6 via de kruipruimte naar de zijkant, buiten in buis langs de regenpijp omhoog, en P25-goot langs de wand. Meteen ook voorbereid op een videodeurbel.
Turrets op muurbeugels
Drie witte Dahua-turrets op hun muurbeugels. De recorder met de harde schijf van 4 TB kwam in de woonkamer.
Alles aan elkaar gekoppeld
De camera’s toegevoegd en ingesteld op de recorder. Een eigen account voor de bewoners, de app op twee telefoons en het programma op twee laptops.
Afgesteld en uitgelegd
Elke camera samen met de bewoners afgesteld. Daarna laten zien hoe je live kijkt en hoe je iets terugzoekt.
Trek je toch kabels, denk dan verder
Het meeste werk in een woning zit niet in de camera. Het zit in de kabel. Een route zoeken, onder de vloer liggen, een gat naar buiten, een buis langs de gevel. Dat doe je liever één keer.
Daarom vragen we altijd wat er later nog bij kan komen. Hier was dat een videodeurbel. Die hangt er nog niet, maar het huis is erop voorbereid. Komt hij, dan is het een kwestie van ophangen en aansluiten. Wat Dahua daarvoor heeft, zie je bij de intercom en videodeurbel van Dahua.
En de recorder heeft vier kanalen, voor drie camera’s. Er is dus nog plek voor één.
“Wij leveren geen losse camera’s. Wij leveren een werkend systeem.”
Marc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nl
Eigen monteurs, ook onder de vloer
Een camera ophangen is het makkelijke deel. Een kabel door een bewoond huis krijgen zonder dat je het binnen ziet, dat is het vak. Dat werk doen onze eigen monteurs.
Waarom deze camera’s van Dahua
8 MP. Dat is 3840 bij 2160 pixels, ongeveer 4K. Op een opname kun je daardoor inzoomen voordat het beeld in blokjes uiteenvalt.
Starlight. Zo noemt Dahua de techniek die, samen met een lens met een grote opening, ook bij weinig licht een helder beeld geeft. Wordt het echt donker, dan schakelt de camera over op infrarood. Dahua noemt voor deze serie een bereik tot 30 meter. Hoe het beeld er ’s nachts uitziet, hangt ook af van het licht rond het huis.
Wit, op een muurbeugel. Een turret is compact en je kunt hem op de beugel precies richten. Dahua geeft hem IP67, dus stof en regen kan hij hebben. Meer over het merk lees je bij Dahua.
4 TB in de recorder. Hoe lang je terug kunt kijken, hangt af van de instellingen en van hoeveel er beweegt. Daar noemen we hier dus geen getal bij.
Camera’s zonder breekwerk binnen? Zo begin je
Vertel ons waar je wilt kijken en hoe je huis in elkaar zit. Is er een kruipruimte of een zolder? Daar zoeken we de route. Daarna maken we een plan. Je zit nergens aan vast.
Vrijblijvend · eigen vaste adviseur · reactie binnen 24 uur
Een 4,3 op Google en Bedrijf van het Jaar 2024-2025
Gemiddelde beoordeling van klanten van CameraInstallatie.nl, uit 163 Google-reviews

Sander loopt je huis met je rond
Sander Poiesz is beveiligingsadviseur bij CameraInstallatie.nl. Hij vraagt eerst wat je wilt zien, en waar je je zorgen over maakt.
Daarna kijkt hij hoe de kabel kan lopen. Onder de vloer, via de zolder of langs de gevel. En hij zegt eerlijk wanneer een plek minder oplevert dan je denkt.
Vragen over camera’s bij een woning
Kun je camerakabels via de kruipruimte naar buiten leggen?
Vaak wel, als de kruipruimte bereikbaar is. Bij deze woning in Voorburg liep de kabel van de recorder in de woonkamer onder de vloer naar de zijkant van het huis. Daar ging hij naar buiten en in een buis langs de regenpijp omhoog. Binnen hoefde er niets open.
Komt de kabel buiten in het zicht?
Hier in een buis langs de regenpijp. Die zie je, maar hij valt weg naast de pijp. De bewoners vonden dat prima. Wil je helemaal niets zien, dan kijken we of wegwerken kan. Dat is meer werk en lukt niet overal.
Wat is Starlight bij een Dahua-camera?
Starlight is de naam die Dahua gebruikt voor techniek die, samen met een lens met een grote opening, ook bij weinig licht een helder beeld geeft. Is het echt donker, dan neemt infrarood het over.
Kunnen we met meerdere telefoons en laptops meekijken?
Ja. Bij deze klant staat de app op twee telefoons en het programma op twee laptops. Ze kijken allemaal mee via de recorder thuis, met een eigen account voor de bewoners.
Kan er later een videodeurbel bij?
Bij deze woning wel, want het huis is er al op voorbereid. Dat hebben we gedaan terwijl de kabels toch getrokken werden. Achteraf is dat meer werk.
Werken jullie ook in Voorburg en rond Den Haag?
Ja. Dit project laat het zien, en onze monteurs werken in de hele regio rond Den Haag. Plan een adviesgesprek, dan kijken we samen naar jouw huis.
Meer over camera’s bij je huis
Hier zie je één uitgevoerd project. Voor de keuzes en de techniek helpen deze pagina’s je verder.
Andere woningen in de regio en met Dahua
Uitgevoerd werk dat qua plek of techniek bij dit project aansluit.
Ook camera’s bij je huis? Kies hieronder een moment
Dit is de echte agenda van CameraInstallatie.nl. Pak een tijd die jou uitkomt; we bellen je of komen langs om de locatie en jullie wensen te bekijken. Je zit nergens aan vast.
- Vrijblijvend
- Eigen vaste adviseur
- Reactie binnen 24 uur
Wil je weten welke route bij jouw huis past?
Bel of mail het team van CameraInstallatie.nl gerust. Weet je of er een kruipruimte is, noem dat dan meteen. Dan kijken we hoe de kabel kan lopen.
Vertel ons kort wat je zoekt. Wij kijken mee en maken een offerte die past bij je situatie.







