Camerabewaking voor een bakfietswinkel: vier camera’s met 30 meter nachtzicht die het hele pand en de omgeving dekken
Voor Bakfietsweb plaatste CameraInstallatie.nl vier camera’s van hoge kwaliteit rond een fors bedrijfspand. Met tot 30 meter nachtzicht blijft ook ’s nachts alles scherp in beeld, de opnames staan wekenlang veilig op een recorder en de eigenaar kijkt overal live mee via de telefoon. Zo ziet dat er in de praktijk uit.
Wat er bij deze bakfietswinkel is gedaan
De feiten die we van dit project met zekerheid kunnen laten zien. Wat niet openbaar is — zoals precieze locatie of interne details — laten we bewust weg.
Overzicht houden op een winkel waar veel handel binnenkomt en de deur uitgaat
Waar handel is, lopen ondernemers risico. Diefstal ligt op de loer, maar net zo goed spelen er fouten met leveringen: goederen die niet in de juiste aantallen binnenkomen of de deur uitgaan. Dat is precies waar Bakfietsweb tegenaan liep — en waarom de ondernemer besloot de veiligheid van de winkel te vergroten met een camerabewakingssysteem.
Het pand is behoorlijk groot. Met het blote oog houd je zoiets nooit helemaal in de gaten. Om tóch een volledig en overzichtelijk beeld te krijgen van het complete pand én de directe omgeving, plaatste CameraInstallatie.nl hier vier camera’s van hoge kwaliteit. Elke camera dekt een deel af, en samen laten ze geen blinde hoek over waar iets ongezien kan gebeuren.
Die camera’s hebben tot 30 meter nachtzicht. Zo is ook in het donker alles goed zichtbaar — en juist buiten sluitingstijd wil je kunnen terugzien wat er is gebeurd. Mocht er ooit iets spelen, dan is er een duidelijk en bruikbaar beeld beschikbaar in plaats van een korrelige schim.
Zo werkt dit camerasysteem: van gevel tot telefoon
Vier camera’s zien het pand en de omgeving, een recorder bewaart alles wekenlang, en de eigenaar kijkt overal live mee. Dit is de route die het beeld aflegt.
Schematische weergave van dit type opstelling. Hoeveel camera’s, welke posities en welke recorder op jouw pand passen, bepalen we samen tijdens de schouw.
Onze eigen video’s: nachtzicht, werkwijze en waarom kwaliteit telt
Geen verkooppraatje — onze eigen monteurs en het verschil dat goede techniek maakt, precies bij dit soort camerabewaking. De video’s spelen hier op de pagina af, je hoeft de site niet te verlaten.
Een groot pand overzien met een beperkt aantal camera’s
De uitdaging bij een winkel als deze zit niet in één mooie camera bij de deur, maar in dekking. Een fors pand heeft meerdere gevels, een aanlever- of laadzone en een stuk omgeving waar je zicht op wilt houden. Vier camera’s klinkt bescheiden — en juist daarom telt elke positie. Zet je ze verkeerd, dan houd je blinde hoeken over; zet je ze goed, dan sluit het beeld naadloos op elkaar aan.
De tweede uitdaging is het donker. Een winkel wordt niet ingebroken tijdens openingstijd; problemen ontstaan ’s avonds en ’s nachts. Daarom koos CameraInstallatie.nl hier voor camera’s met flink wat nachtzicht, zodat het beeld ook zonder straatverlichting bruikbaar blijft en je later echt iets herkent in plaats van een vage vlek.
- Volledige dekking van pand én directe omgeving
- Camera’s zo geplaatst dat er geen blinde hoek overblijft
- Bruikbaar beeld tot in het donker dankzij 30 meter nachtzicht
- Terugkijken bij problemen met leveringen of diefstal
Twee gevels in één oogopslagOnze aanpak
Eerst uitmeten waar het beeld moet vallen, dan pas boren
Bij vier camera’s die samen een heel pand moeten dekken, is het uitdenken belangrijker dan het ophangen. Onze monteurs bepaalden daarom eerst welke hoek elke camera pakt en waar de beelden elkaar overlappen. Met een laser lijnen we de posities uit, zodat het beeld precies valt waar het moet en er nergens een gat ontstaat.
Daarna volgt de montage zelf: de camera’s netjes aan de gevel, de bekabeling weggewerkt en elke camera afzonderlijk afgesteld. Een camera die tien centimeter scheef hangt, kijkt zomaar over de belangrijkste zone heen — dus dat afstellen doen we zorgvuldig, per stuk, en controleren we op het beeld.
Tot slot koppelen we alles aan de recorder, stellen we de opname in en zetten we de camerabewaking zo klaar dat de eigenaar er zelf mee uit de voeten kan. Onze eigen monteurs doen dit van A tot Z, zoals we bij elk project werken; zie ook onze werkwijze.
Onze vuistregel bij camerabewaking: een camera hangt pas goed als het beeld op de recorder klopt — niet als hij mooi aan de muur zit.


Opslag & op afstand
Vier camera’s zijn pas nuttig met een recorder die alles bewaart
Live beeld is mooi, maar de waarde zit in het terugkijken. Daarom komt bij dit systeem alle beeld samen op een moderne recorder (DVR), die de opnames wekenlang bewaart. Zit de schijf vol, dan schuiven de oudste beelden automatisch door voor nieuwe — je hoeft er zelf nooit naar om te kijken.
Hoeveel opslag zinvol is, hangt af van het aantal camera’s. Als richtlijn hanteren wij ongeveer 1 TB bij een tot vier camera’s, 2 TB bij vijf tot acht en 4 TB daarboven — en dat is altijd achteraf uit te breiden voor een langere bewaartermijn. Zo blijft er ruimte om terug te kijken naar precies het moment dat je nodig hebt.
Alles is bovendien op afstand te bekijken. Via internet kijkt de eigenaar live mee en terug op de mobiele telefoon, en met onze software ook gewoon vanaf een Windows- of macOS-computer. Meer over het bekabelde fundament onder zo’n systeem lees je op onze pagina over netwerkbekabeling.
- Recorder die de beelden wekenlang veilig opslaat
- Oudste opnames worden automatisch overschreven
- Opslag achteraf uit te breiden voor langer bewaren
- Live meekijken en terugkijken via app, Windows en macOS
Recorder netjes in het rek
Ook de omgeving in beeldDe ervaring waarmee we winkels en bedrijven beveiligen
Een camera ophangen kan iedereen. Een winkelpand zo dekken dat er geen blinde hoek overblijft en het systeem jaren betrouwbaar draait, vraagt om ervaring. Dit is het team erachter.
De techniek achter dit soort camera’s, uitgelegd
De specificaties hieronder horen bij het type camera’s dat we voor een winkel als deze inzetten. We leggen ze uit omdat ze bepalen of je later echt iets aan je beeld hebt. Dit is algemene uitleg over de techniek; wat op jouw pand precies nodig is, bepalen we tijdens de schouw.
Herkenbaar? Zo ziet jouw eerste stap eruit
Of het nu om een winkel, een bedrijfspand of een woning gaat — we beginnen altijd met kijken en meedenken, niet met een offerte. Je zit nergens aan vast.
Gratis & vrijblijvend · eigen vaste adviseur · reactie binnen 24 uur
Zo verliep dit cameraproject, stap voor stap
Bij een winkelpand met vier camera’s draait alles om de juiste posities en een recorder die het beeld vasthoudt. Zo pakten we het hier aan.
Pand bekijken en camerastandpunten kiezen
De adviseur kwam gratis op locatie langs, liep het pand rond en bepaalde met de ondernemer welke gevels en zones in beeld moesten. Bij vier camera’s telt elke positie, dus die keuze maken we ter plekke.
Posities uitmeten en bekabeling voorbereiden
Met een laser lijnden we uit waar elke camera precies moet vallen, zodat de beelden op elkaar aansluiten. De kabelroutes werden bepaald zodat alles ongezien naar de recorder loopt.
Vier camera’s plaatsen en per stuk afstellen
De camera’s zijn netjes aan de gevel gemonteerd, de bekabeling weggewerkt en elke camera afzonderlijk afgesteld op het beeld. Zo dekt het geheel het pand en de omgeving zonder blinde hoek.
Opnemen instellen en meekijken op de telefoon
We sloten alles aan op de recorder, stelden de opname en het nachtzicht in en zetten het live meekijken klaar op de mobiele telefoon. Daarna legden we uit hoe je terugkijkt en beelden exporteert.
Wat goede winkelbeveiliging in de praktijk vraagt
Vier camera’s ophangen is niet het moeilijke deel. Het vak zit in de keuzes eromheen. De positie en kijkhoek van elke camera bepalen of je het pand echt dekt of alleen een stukje muur filmt; bij een groot pand moet het beeld van de ene camera netjes overlopen in dat van de volgende, zonder gat.
Ook het nachtzicht vraagt aandacht. Infrarood reikt maar zo ver als de leds en de plaatsing toelaten; een camera pal achter een felle lamp of gericht op een reflecterende ruit levert ’s nachts een onbruikbaar beeld. En dan is er de opslag: hoeveel dagen wil je kunnen terugkijken, en groeit dat mee als je later een camera bijplaatst? Precies dat soort afwegingen maakt het verschil tussen los aangeschafte techniek en een systeem waar je jaren op kunt bouwen. Voor winkels en bedrijven pakken we dat aan zoals op onze pagina over camerabewaking voor winkels.
“Camerainstallatie heeft fantastisch werk verricht. Het verkoopproces was helder, de offerte overzichtelijk en vervolgvragen achteraf werden vlot opgevolgd. De monteurs waren een verademing.”

Een 4,3 op Google en Bedrijf van het Jaar 2024-2025
Gemiddelde beoordeling van klanten van CameraInstallatie.nl, uit 163 Google-reviews

Sander zegt eerlijk wat wel en niet nodig is
Denk je aan camerabewaking voor je winkel, bedrijfspand of woning? Sander komt gratis en vrijblijvend langs, loopt het pand met je rond en zegt eerlijk wat wel en niet zin heeft. Liever vier goede camera’s op de juiste plek dan acht die half werk leveren — hij denkt in dekking, niet in aantallen.
Hij is adviseur bij CameraInstallatie.nl en geeft je een helder plan met posities, aantal camera’s en de opslag die bij jouw situatie past. Jij beslist rustig, zonder verkooppraat.
“Ik adviseer je liever iets minder dan iets te veel. Als het beeld doet wat je nodig hebt, ben ik pas tevreden.”Sander, beveiligingsadviseur
Vragen over dit camerabewakingsproject voor een winkel
Zijn vier camera’s genoeg voor een winkel of bedrijfspand?
Dat hangt volledig af van de vorm van het pand en wat je in beeld wilt. Bij deze winkel bleken vier camera’s genoeg om het complete pand en de directe omgeving te dekken, mits ze op de juiste plekken hangen en het beeld op elkaar aansluit. Voor een ander pand kan dat er twee of tien zijn. Wij kijken tijdens de schouw wat de minste blinde hoeken oplevert — niet wat het grootste aantal camera’s is.
Hoe ver reikt 30 meter nachtzicht in de praktijk?
Tot ongeveer 30 meter geeft de infraroodverlichting een bruikbaar beeld in het donker, zonder dat je zelf een lamp hoeft aan te zetten. De camera schakelt bij schemer automatisch over op nachtzicht. Hoe scherp het beeld op afstand blijft, hangt naast de afstand ook af van de plaatsing: gericht op een felle lamp of een reflecterende ruit valt het resultaat tegen, dus daar houden we bij het afstellen rekening mee.
Hoelang blijven de camerabeelden bewaard?
De beelden komen samen op een recorder die ze wekenlang bewaart. Zodra de opslag vol is, worden de oudste beelden automatisch overschreven. Als richtlijn houden we ongeveer 1 TB aan bij een tot vier camera’s; die opslag is achteraf uit te breiden als je langer wilt kunnen terugkijken. De precieze bewaartermijn hangt af van het aantal camera’s, de resolutie en hoeveel er in beeld beweegt.
Kan ik overal live meekijken met mijn winkel?
Ja. Het systeem is via internet te bekijken, zodat je op je mobiele telefoon live meekijkt en terugkijkt waar je ook bent. Met onze software kan dat ook gewoon vanaf een Windows- of macOS-computer, en beelden zijn eenvoudig te exporteren wanneer dat nodig is.
Helpt camerabewaking ook tegen fouten met leveringen?
Voor deze ondernemer speelde dat mee: naast diefstal wilde hij grip op leveringen die niet in de juiste aantallen binnenkwamen of de deur uitgingen. Met camera’s op de aanlever- en laadzone kun je achteraf terugzien wat er precies gebeurde. Het lost geen fout op, maar het maakt discussies wél te controleren in plaats van welles-nietes.
Werken de camera’s ook bij storm, kou en hitte?
Ja. De camera’s voldoen aan de IP67-certificering en zijn bestand tegen alle weersomstandigheden, van storm tot ijskou en extreme hitte. De behuizing is van robuust metaal en polycarbonaat, waardoor ze buiten aan de gevel jaren blijven presteren en niet zomaar kapot te krijgen zijn. Vraag gerust een adviesgesprek aan als je wilt weten wat bij jouw pand past.
Meer over camerabewaking voor winkels en bedrijven
Deze pagina laat één uitgevoerd project zien. Wil je weten wat we in het algemeen doen, dan brengen deze pagina’s van CameraInstallatie.nl je verder.
Andere projecten bij winkels, bedrijven en woningen
Uitgevoerd werk dat qua omgeving, techniek of oplossing bij dit project aansluit.
Ook je winkel of pand in beeld? Kies hieronder een moment
Dit is de echte agenda van CameraInstallatie.nl. Pak een tijd die jou uitkomt; we bellen je of komen langs om het pand, de gevels en de zones die je wilt dekken te bekijken. Je zit nergens aan vast.
- Gratis & vrijblijvend
- Eigen vaste adviseur
- Reactie binnen 24 uur
Benieuwd wat dit voor jouw winkel of pand kan betekenen?
Bel of mail het team van CameraInstallatie.nl gerust. Vaak kunnen we aan de telefoon al inschatten wat past bij jouw pand en het aantal camera’s, en anders komen we kijken.





