Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte
Projectcase · Videowall & live beeld

LCD-schermen als ramen: een gebogen videowall met live camerabeeld in een raamloze vergaderzaal

In een kelder zonder ramen wilde men tóch uitzicht. CameraInstallatie.nl loste dat op met buitencamera’s die hun beeld real-time binnen tonen op een gebogen videowall — het lijkt alsof je door ramen naar buiten kijkt. Inmiddels de eye-catcher van de ruimte.

Gebogen videowall Dahua PTZ, bestuurbaar Live beeld als “ramen” Ook presentatie & game Volledig bekabeld
Project in het kort

Wat er in deze vergaderzaal is gerealiseerd

Een uniek project waarbij camera’s en schermen samen iets doen wat een raam niet kan.

De uitdagingEen vergaderzaal in de kelder, zonder ramen — maar wel de wens naar uitzicht
De oplossingBuitencamera’s die live beeld tonen op een gebogen videowall binnen
Camera’sDahua PTZ-camera’s, bestuurbaar — standen aanpasbaar
De schermenGebogen geplaatst, passend bij de ronde ruimte, aangestuurd door een multiprocessor
Extra functiesOok presentaties en zelfs een spelcomputer op (een deel van) de schermen
VerbindingAlles volledig bekabeld
Waar het om ging

Uitzicht in een ruimte zonder ramen

De vraag was net zo bijzonder als de oplossing: in een vergaderzaal in de kelder, waar geen enkel raam zit, wilde men toch het gevoel van uitzicht — liefst live, bewegend beeld van buiten. Geen statische poster, maar de echte wereld die je ziet veranderen.

CameraInstallatie.nl loste dit op door buiten camera’s te plaatsen die hun beeld real-time naar binnen sturen, op een videowall die als raam fungeert. Om het extra bijzonder te maken, plaatsten we de schermen gebogen — precies passend bij de ronde vorm van de ruimte. Het effect: het lijkt echt alsof je door ramen naar buiten kijkt, en alles wat buiten gebeurt zie je hier.

De camera’s zijn Dahua PTZ-modellen: bestuurbaar, dus de standen kun je aanpassen. Een multiprocessor maakt van alle losse schermen één grote videowall. Inmiddels is dit dé eye-catcher van de ruimte — iedereen die binnenkomt, kijkt.

0ramen in de ruimte
Livereal-time beeld van buiten
PTZbestuurbare Dahua-camera’s
1999ons eerste installatiejaar
Gebogen videowall in een raamloze kelder-vergaderzaal die live camerabeeld van buiten toont, alsof het ramen zijn
Het resultaatLive “ramen” op een gebogen wand
In één oogopslag

Van buitencamera tot “raam” binnen

De camera’s buiten, een slimme processor in het midden, en één vloeiend beeld over de hele gebogen wand.

1Buiten
Dahua PTZ-camera’s, bestuurbaar
Real-time
bekabeld
2Multiprocessor
Maakt van alle schermen één videowall
Naar wens in te richten
op de wand
3Binnen
Gebogen wand als live “ramen”
Ook presentatie of game
Interactief

Dezelfde wand is dus multifunctioneel: het ene moment uitzicht, het andere moment een presentatie of iets op het scherm.

Zie het in beeld

Onze eigen video’s: zo werken wij

Geen verkooppraatje — onze eigen monteurs aan het werk en het team erachter. De video’s spelen hier op de pagina af, je hoeft de site niet te verlaten.

Het effect

Alsof je door ramen naar buiten kijkt

Het knappe van deze oplossing is dat je niet het gevoel hebt naar een scherm te kijken, maar naar buíten. Doordat het beeld live is en de wand gebogen meeloopt met de ruimte, klopt het perspectief en gaat je oog erin mee. Wat buiten gebeurt — boten, verkeer, mensen, het weer — zie je hier direct.

Voor CameraInstallatie.nl was dit een heerlijk project om te maken en om te presenteren: van de eerste tekening tot dit eindresultaat. Juist dat soort maatwerk, waarbij camera’s en schermen samen iets doen wat geen van beide alleen kan, laat zien wat er allemaal mogelijk is.

  • Live, bewegend beeld in plaats van een statische poster
  • Gebogen wand die het perspectief laat kloppen
  • Bestuurbare camera’s: de blik naar buiten is aan te passen
  • Van tekening tot werkend eindresultaat, in eigen beheer
Gebogen videowall met live camerabeeld van de haven in een vergaderzaalDe gebogen wand loopt mee met de ruimte

Onze aanpak

Maatwerk: eerst tekenen, dan bekabelen, dan afstemmen

Een gebogen videowall is geen kant-en-klaar product dat je even ophangt. We begonnen bij de tekening: hoeveel schermen, welke vorm en lengte, en hoe de curve de ronde ruimte volgt. Pas als dat klopt, komt de rest.

Vervolgens legden we alle bekabeling aan — van de PTZ-camera’s buiten tot de multiprocessor en de schermen. Alles volledig bekabeld, want dat is het meest stabiel voor live beeld dat er altijd moet staan. Tot slot stemden we het geheel af: de camerastanden, de indeling van de videowall en de schakeling tussen “uitzicht”, presentatie en de spelcomputer.

Dat maakt dit systeem zo veelzijdig. De multiprocessor maakt van alle schermen één groot beeld, dat je naar wens indeelt — hier in deze vorm en lengte, maar het kan net zo goed anders.

Interactief en multifunctioneel: dezelfde wand toont live uitzicht, een presentatie of een spel — wat op dat moment nodig is.

Monteur van CameraInstallatie sluit de apparatuur aan onder de gebogen videowall in de vergaderzaal
Videowall toont live havenbeeld van Dahua PTZ-camera’s in een vergaderzaal
Van tekening tot eye-catcher

Zo verliep dit videowall-project, stap voor stap

Bij maatwerk als dit bepaalt de voorbereiding het eindresultaat. Zo pakten we het aan.

Monteur van CameraInstallatie werkt geconcentreerd aan een installatie op locatie
Eigen vakmensenVast team, in loondienst
01
ONTWERP

Tekening van de gebogen wand

We bepaalden het aantal schermen, de vorm en de lengte, en hoe de curve precies meeloopt met de ronde ruimte. Dat ontwerp is de basis voor alles wat volgt.

02
BEKABELING

Camera’s, processor en schermen verbinden

We legden de volledige bekabeling aan van de PTZ-camera’s buiten naar de multiprocessor en de schermen binnen. Bekabeld, want live beeld moet altijd stabiel staan.

03
MONTAGE

De schermen gebogen plaatsen

De schermen zijn gebogen gemonteerd zodat ze naadloos meelopen met de wand. Zo ontstaat één doorlopend beeld in plaats van losse schermen.

04
INSTELLEN

Videowall, standen en modi

Tot slot richtten we de videowall in, stelden we de camerastanden af en regelden we het schakelen tussen live uitzicht, presentaties en de spelcomputer.

Wat dit project laat zien

Eén videowall, eindeloze mogelijkheden

Wat dit project zo mooi maakt, is dat het laat zien hoe veelzijdig camera’s en schermen samen kunnen zijn. Hier ging het om uitzicht in een kelder, maar dezelfde techniek is multi-inzetbaar — thuis én op kantoor, met één camera of meerdere.

Denk aan een camera die hoog hangt met uitzicht over een stad, een blik op je fabriekshal of je dieren, of zelfs live beeld van een andere locatie — een vestiging in een ander land, of meerdere locaties tegelijk op de schermen. Wat je op de wand wilt zien, bepaal je zelf. Precies dat maakt het voor ons zo leuk om te bedenken en te bouwen.

“Dit is echt zo’n project dat je met trots aan de klant presenteert — van de eerste tekening tot dit resultaat. Het is nu de eye-catcher van de ruimte.”
Marc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nlMarc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nl
Monteur van CameraInstallatie werkt vanaf een ladder aan een camera aan een buitengevel
Het bedrijf achter dit project

De ervaring om ook maatwerk waar te maken

Een standaardcamera ophangen is één ding. Een gebogen videowall bedenken en bouwen die als raam fungeert, vraagt om ervaring en durf. Dit is het team erachter.

1999het jaar waarin we begonnen
125.000+camera’s geïnstalleerd
2000+installaties per jaar
36vaste collega’s in loondienst
4,3op Google uit 163 reviews
0abonnement, het systeem is van jou
Wat kun je er nog meer mee

Multi-inzetbaar: veel meer dan uitzicht alleen

Dit project draaide om “ramen” in een kelder, maar dezelfde opzet met bestuurbare Dahua PTZ-camera’s en een videowall is breed toepasbaar — in een woning net zo goed als op kantoor, met één camera of meerdere.

Een paar voorbeelden: een camera hoog geplaatst met uitzicht over de stad, live zicht op je fabriekshal of productieproces, een oogje op je dieren, of beeld van een andere locatie — zelfs een vestiging in een ander land, of meerdere locaties tegelijk op de schermen. En als je de wand even niet als raam gebruikt, geef je er een presentatie op. Meer over de mogelijkheden lees je bij onze cameratypes.

Thuis of kantoorDezelfde techniek, van woning tot bedrijfsruimte
Stad, fabriek of dierenElk gewenst uitzicht op de wand
Andere locatiesLive beeld van elders, ook uit het buitenland
Ook presentatiesDe wand als groot scherm voor je meeting
Ook iets bijzonders in gedachten?

Herkenbaar? Zo ziet jouw eerste stap eruit

Een videowall, live beeld op maat of gewoon een slim camerasysteem — we denken graag mee, ook over het bijzondere. Je zit nergens aan vast.

1Gratis adviesgesprekWe bekijken je ruimte en wat je voor ogen hebt.
2Ontwerp & planVan tekening tot een helder plan met een eerlijke prijs.
3Wij bouwen hetEigen monteurs leggen aan, stellen af en leveren netjes op.

Gratis & vrijblijvend · eigen vaste adviseur · reactie binnen 24 uur

Hoe klanten ons beoordelen

Een 4,3 op Google en Bedrijf van het Jaar 2024-2025

4,3 / 5

Gemiddelde beoordeling van klanten van CameraInstallatie.nl, uit 163 Google-reviews

Bedrijf van het Jaar 2024-2025Toegekend voor onze manier van werken en nazorg
Eigen monteursin loondienst, geen inhuur
VEB-erkenderkend beveiligingsbedrijf
Geen abonnementhet systeem is van jou
Koen, beveiligingsadviseur bij CameraInstallatie.nl
Iets bijzonders in gedachten?

Koen denkt rustig mee over maatwerk

Heb je een idee voor een videowall, live beeld op maat of een slim camerasysteem — thuis of op kantoor? Koen neemt de tijd, denkt mee en tekent desnoods uit hoe het eruit kan komen te zien. Geen haast en geen verkooppraat.

Hij is adviseur bij CameraInstallatie.nl en komt gratis en vrijblijvend langs. Je krijgt een helder plan met ontwerp, techniek en mogelijkheden — en jij kiest.

“Ik verkoop niks, ik adviseer — de klant kiest. En ik zet mijn handtekening onder het plan, dus het moet kloppen.”Koen, beveiligingsadviseur
Veelgestelde vragen

Vragen over een videowall met live camerabeeld

Kan een videowall echt als raam met live beeld werken?

Ja, dat is precies wat we hier deden. Buitencamera’s sturen hun beeld real-time naar een videowall binnen, zodat het lijkt alsof je door ramen naar buiten kijkt. Doordat het beeld live en bewegend is, voelt het heel natuurlijk — ideaal voor een ruimte zonder ramen.

Waarom zijn de schermen gebogen geplaatst?

Omdat de ruimte zelf gebogen is. Door de schermen mee te laten buigen met de wand loopt het beeld vloeiend door en klopt het perspectief. Een multiprocessor maakt van alle losse schermen één doorlopende videowall, zodat je geen aparte schermen ziet maar één groot beeld.

Kan ik de wand ook voor iets anders gebruiken?

Zeker. De videowall is multifunctioneel: je kunt er een presentatie op geven, op de hele wand of op een deel ervan, en er is zelfs een spelcomputer op aan te sluiten. Het ene moment uitzicht, het andere moment een meeting of iets op het scherm — wat op dat moment past.

Welke camera’s worden hiervoor gebruikt?

Bestuurbare Dahua PTZ-camera’s. Doordat ze bestuurbaar zijn, kun je de standen aanpassen en de blik naar buiten richten waar je wilt. Meer over de verschillende soorten camera’s lees je bij onze cameratypes en op onze Dahua-pagina.

Kan dit ook bij mij, thuis of op kantoor?

Ja, deze techniek is multi-inzetbaar. Denk aan uitzicht over de stad, live beeld van je fabriek of dieren, of zelfs beeld van een andere locatie of vestiging in het buitenland — ook meerdere locaties tegelijk op de wand. Met één camera of meerdere, thuis of zakelijk. We bekijken graag wat bij jou past.

Is zo’n systeem betrouwbaar?

Ja, mede doordat alles volledig bekabeld is. Voor live beeld dat altijd moet staan is een bekabelde verbinding het meest stabiel. We bouwen het geheel van tekening tot oplevering in eigen beheer, zodat het klopt en blijft werken.

Verder kijken

Meer over camera’s, techniek en maatwerk

Deze pagina laat één bijzonder project zien. Wil je weten wat we verder doen, dan brengen deze pagina’s van CameraInstallatie.nl je verder.

Vergelijkbare projecten

Ander bijzonder werk met camera’s en techniek

Uitgevoerd werk dat qua techniek of maatwerk bij dit project aansluit.

Plan direct, gratis & vrijblijvend

Ook een videowall of iets bijzonders? Kies hieronder een moment

Dit is de echte agenda van CameraInstallatie.nl. Pak een tijd die jou uitkomt; we bellen je of komen langs om je ruimte en idee te bekijken. Je zit nergens aan vast.

  • Gratis & vrijblijvend
  • Eigen vaste adviseur
  • Reactie binnen 24 uur
Agenda laden…
Liever bellen? 036 52 90 007  ·  of mail info@camerainstallatie.nl
Contact

Benieuwd wat er voor jouw ruimte mogelijk is?

Bel of mail het team van CameraInstallatie.nl gerust. Vaak kunnen we aan de telefoon al inschatten wat past bij jouw idee, en anders komen we kijken.

Bel ons036 52 90 007, ma t/m vr 08:30-17:00
Mail onsinfo@camerainstallatie.nl
Onze locatieVerfmolenstraat 4, 1333 AV Almere
Naar de contactpagina →
Plan gratis adviesgesprek

CameraInstallatie.nl is een VEB-erkend beveiligingsbedrijf en installeert door heel Nederland — van Almere en Amsterdam tot Rotterdam, Utrecht en daarbuiten. Ontdek wat wij voor jou kunnen betekenen →