Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte
Projectcase · Hotel & horeca

Camerabewaking voor een Van der Valk hotel in Noordwijk: 112 UniFi-camera’s, onzichtbaar bekabeld

In het Van der Valk Palace Hotel in Noordwijk plaatste CameraInstallatie.nl 112 UniFi-camera’s. Het grootste werk zat niet in de camera’s, maar in het onzichtbaar trekken van kilometers kabel door een vol, draaiend hotel — zonder dat gasten er iets van merkten. Zo pakten we dat aan.

112 camera’s UniFi van Ubiquiti 5+ patchkasten, 4 switches Kabels onzichtbaar weggewerkt Installatie én onderhoud
Project in het kort

Wat er in dit hotel is gedaan

De feiten van dit project op een rij. Van der Valk is een van de hotelketens waarvoor we op veel locaties werken — installatie én onderhoud.

ProjecttypeCamerabewaking en netwerk voor een hotel (Van der Valk, Noordwijk)
Aantal camera’s112 camera’s, verspreid over het hele pand
Merk & hardwareUbiquiti UniFi — camera’s, switches en netwerk
NetwerkMeer dan 5 patchkasten en 4 switches, bekabeld
Wat wij dedenKabels trekken, camera’s installeren, apparatuur leveren en onderhoud
BijzonderWerken in een vol hotel zonder gasten te storen
Waar het om ging

Een groot camerasysteem in een hotel dat gewoon doordraait

Een hotel beveiligen is iets heel anders dan een kantoor of een woning. Je werkt in een gebouw dat 24 uur per dag open is, met een opdrachtgever, personeel én gasten die betaald hebben voor rust en comfort. Niemand zit te wachten op geboor, stof of een monteur die in beeld loopt. Toch moesten er in dit Van der Valk hotel in Noordwijk 112 camera’s bij, netjes verbonden op een stevig netwerk.

Voor CameraInstallatie.nl is dit vertrouwd terrein: we werken voor deze hotelketen op veel locaties, zowel de installatie als het onderhoud. Het grootste werk zat hier niet in het ophangen van de camera’s, maar in het trekken van de kabels — kilometers, verdeeld over meer dan vijf patchkasten en vier switches, tot in elke hoek van het pand.

De kunst is dat je daar als gast bijna niets van ziet. Met een strak projectplan, slimme werktijden en monteurs die zich onopvallend door het hotel bewegen, brachten we het systeem aan zonder het verblijf van de gasten te verstoren.

112camera’s in het pand
5+patchkasten
4switches
UniFimerk van het systeem
De bus van CameraInstallatie voor het Van der Valk Palace Hotel in Noordwijk
Op locatieVan der Valk Palace Hotel, Noordwijk
In één oogopslag

Zo is dit hotelsysteem opgebouwd

Van elke camera in het pand, via de bekabeling en de patchkasten, naar één overzichtelijk beheer — alles op UniFi.

1Overal in het pand
112 UniFi-camera’s
EntreeGangenBuiten
onzichtbare kabel
2Netwerk
5+ patchkasten & 4 switches
Stroom én data via PoE
beheer & beeld
3Beheer & onderhoud
Één overzicht van al het beeld
Onderhoud door ons team
Uitbreidbaar

Omdat wij het systeem ook onderhouden, blijft het jarenlang betrouwbaar draaien — en kan het meegroeien met het hotel.

Zie het in beeld

Onze eigen video’s: zo werken wij

Geen verkooppraatje — onze eigen monteurs aan het werk en het team erachter. De video’s spelen hier op de pagina af, je hoeft de site niet te verlaten.

De uitdaging

Werken als gast: niet opvallen, geen troep, geen overlast

In een hotel ben je te gast. Je hebt niet alleen te maken met de opdrachtgever en het personeel, maar ook met gasten die betaald hebben voor hun verblijf — en die absoluut niet zitten te wachten op boorgeluid of rondslingerend materiaal. Dat vraagt een andere manier van werken dan op een bouwplaats.

Daarom stelt CameraInstallatie.nl vooraf een strak projectplan op: waar beginnen we, welke route lopen we en hoe brengen we zo min mogelijk schade toe? We stemmen onze werktijden af op het ritme van het hotel, ruimen onze spullen netjes op en zorgen er vooral voor dat we niet opvallen. Onze monteurs bewegen zich onopvallend door het pand en trekken de kabels waar niemand ze ziet.

  • Vooraf een doordacht projectplan: startpunt, route en minimale schade
  • Werktijden en werkwijze afgestemd op de gasten
  • Netjes opruimen, geen troep achterlaten
  • Onopvallend werken — je merkt bijna niet dat we er zijn
Twee monteurs van CameraInstallatie dragen dozen netwerkkabel door de lobby van het hotel in NoordwijkKabels door de lobby, netjes

Onze aanpak

Koning kabel: het meeste werk zit onder de oppervlakte

Bij een systeem van deze omvang is niet de camera het moeilijke deel, maar de bekabeling. Kilometers kabel, verdeeld over meer dan vijf patchkasten en vier switches, moeten door een bestaand, afgewerkt hotel worden getrokken. Dat is waar wij het verschil maken: wij zijn koning kabel.

We werken altijd met de juiste kleuren kabel en afwerkmateriaal, en trekken de bekabeling in een zo onzichtbaar mogelijke route. Wat je in de patchkast terugziet is geen wirwar, maar strak gebundelde, gelabelde en netjes afgewerkte bedrading — want een net netwerk is een netwerk waar je jaren later nog blind je weg in vindt. Meer over dat vakwerk lees je op onze pagina over netwerkbekabeling.

Daarna hingen we de UniFi-camera’s, sloten we alles aan op het netwerk en stelden we het systeem in. Wij leveren niet alleen de installatie en de apparatuur, maar verzorgen ook het onderhoud — op deze locatie en op de andere hotels van de keten.

Onze monteurs zijn eigenlijk superhelden: ze bewegen zich door een vol hotel zonder dat je ze ziet of hoort, en trekken de kabels weg waar niemand ze terugvindt.

Netwerkkast met patchpanelen, UniFi-switch en nette paarse bekabeling voor het camerasysteem in het hotel
De bus van CameraInstallatie voor het Van der Valk hotel in Noordwijk
Van projectplan tot onderhoud

Zo verliep dit hotelproject, stap voor stap

Bij 112 camera’s in een draaiend hotel is voorbereiding alles. Zo pakten we het hier aan.

Monteur van CameraInstallatie werkt geconcentreerd aan een installatie op locatie
Eigen vakmensenVast team, in loondienst
01
PROJECTPLAN

Route en fasering vooraf bepalen

We bepaalden waar we beginnen, welke route de bekabeling volgt en hoe we per fase zo min mogelijk hinder veroorzaken. Bij een vol hotel bepaalt dat plan het hele verloop.

02
KABELS TREKKEN

Kilometers kabel, onzichtbaar weggewerkt

Het grootste werk: de bekabeling naar 112 posities, verdeeld over 5+ patchkasten en 4 switches. Met de juiste kleuren en routes trokken we alles zo onzichtbaar mogelijk.

03
MONTAGE

UniFi-camera’s plaatsen en aansluiten

Op het netwerkfundament hingen we de UniFi-camera’s, sloten ze aan via PoE en werkten alles netjes weg. Wij leverden ook de apparatuur.

04
INSTELLEN & ONDERHOUD

Testen, opleveren en blijven onderhouden

We stelden het systeem in, testten elke camera en leverden netjes op. Daarna blijven we het onderhouden — hier en op de andere hotels van de keten.

Wat dit project laat zien

Waarom een groot hotel kiest voor één vast team

Een systeem van 112 camera’s valt of staat bij de mensen die het aanleggen. In een hotel telt niet alleen de techniek, maar ook hoe je je gedraagt: stil, netjes, onopvallend en met respect voor de gasten. Dat is niet iets wat je inhuurt per dag — dat is een vast team dat weet hoe het werkt.

Precies daarom werken we voor deze hotelketen op vrijwel alle locaties, en verzorgen we naast de installatie ook het onderhoud. Wie een keer heeft gezien hoe onze monteurs kilometers kabel wegwerken zonder een spoor achter te laten, snapt waarom. Het vak zit in de voorbereiding, de discipline en de afwerking — en daar zijn wij, ook bij horeca, sterk in.

“Onze monteurs zijn eigenlijk superhelden: we bewegen door een vol hotel zonder dat gasten ons zien of horen, en de kabels trekken we weg waar je ze niet terugvindt. Daar zijn wij koning kabel.”
Marc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nlMarc Herdes, oprichter van CameraInstallatie.nl
Monteur van CameraInstallatie werkt vanaf een ladder aan een installatie
Het bedrijf achter dit project

De ervaring waarmee we grote panden aankunnen

Een handvol camera’s ophangen kan iedereen. Een hotel met 112 camera’s bekabelen zonder de gasten te storen, vraagt om ervaring en een vast team. Dit is de organisatie erachter.

1999het jaar waarin we begonnen
125.000+camera’s geïnstalleerd
2000+installaties per jaar
36vaste collega’s in loondienst
4,3op Google uit 163 reviews
0abonnement, het systeem is van jou
Waarom deze keuzes

Waarom UniFi, bekabeld en met eigen onderhoud

De keuze voor UniFi past bij een pand van deze omvang: veel camera’s, centraal en overzichtelijk te beheren, en eenvoudig uit te breiden. We zetten dit merk bij meerdere hotels van deze keten in, zodat het beheer overal hetzelfde en herkenbaar is. Dat is een projectkeuze; in het algemeen geldt dat een gedeeld platform het beheer van grote systemen sterk vereenvoudigt.

Dat alles bekabeld is, spreekt bij dit aantal camera’s voor zich: stabiel, met stroom en data door dezelfde kabel, en geen afhankelijkheid van draadloze dekking in een groot pand. En omdat wij ook het onderhoud doen, blijft het systeem jaren betrouwbaar draaien en kan het meegroeien met het hotel.

Centraal beheerAlle camera’s overzichtelijk op één platform
Stabiel bekabeldBetrouwbaar bij 112 camera’s en meer
Nette bekabelingJuiste kleuren, strak en onzichtbaar weggewerkt
Installatie én onderhoudÉén aanspreekpunt, jarenlang
Ook een groot pand of hotel?

Herkenbaar? Zo ziet jouw eerste stap eruit

Of het nu om een hotel, bedrijfspand of vereniging gaat — we beginnen met kijken en meedenken over een plan dat past bij een draaiende locatie. Je zit nergens aan vast.

1Gratis adviesgesprekWe bekijken je pand, de risico’s en het netwerk en denken mee.
2Helder plan op maatJe krijgt posities, aantallen en een eerlijke prijs — jij beslist rustig.
3Wij regelen allesEigen monteurs leggen aan, werken netjes en onderhouden het systeem.

Gratis & vrijblijvend · eigen vaste adviseur · reactie binnen 24 uur

Hoe klanten ons beoordelen

Een 4,3 op Google en Bedrijf van het Jaar 2024-2025

4,3 / 5

Gemiddelde beoordeling van klanten van CameraInstallatie.nl, uit 163 Google-reviews

Bedrijf van het Jaar 2024-2025Toegekend voor onze manier van werken en nazorg
Eigen monteursin loondienst, geen inhuur
VEB-erkenderkend beveiligingsbedrijf
Geen abonnementhet systeem is van jou
Sander, beveiligingsadviseur bij CameraInstallatie.nl
Groot pand of hotel?

Sander denkt mee over grote camerasystemen

Speelt er zoiets bij jouw hotel, bedrijfspand of vereniging? Sander kijkt op locatie wat er nodig is, is eerlijk over wat wel en niet kan en houdt rekening met een gebouw dat gewoon doordraait. Hij denkt in oplossingen, niet in verkoop.

Hij is adviseur bij CameraInstallatie.nl en komt gratis en vrijblijvend langs. Je krijgt een helder plan met aantallen, posities, netwerk én onderhoud — en jij beslist.

“Ik vertel je eerlijk wat wel en niet kan. Liever een plan dat klopt dan mooie praatjes.”Sander, beveiligingsadviseur
Veelgestelde vragen

Vragen over camerabewaking in een hotel

Kunnen jullie camera’s plaatsen terwijl het hotel gewoon open is?

Ja, dat is juist onze specialiteit. We werken met een strak projectplan, stemmen de werktijden af op het ritme van het hotel en bewegen ons onopvallend door het pand. Gasten merken er zo min mogelijk van: geen troep, minimale overlast en netjes opgeruimd aan het eind van de dag.

Hoeveel camera’s kunnen jullie in een groot pand aan?

In dit hotel plaatsten we er 112, verdeeld over meer dan vijf patchkasten en vier switches. Aantallen als dit zijn voor ons normaal; het netwerk erachter ontwerpen we zo dat het stabiel blijft en later eenvoudig uitgebreid kan worden.

Waarom is de bekabeling zo belangrijk?

Omdat daar het meeste werk én de meeste kwaliteit in zit. Wij trekken kilometers kabel in een zo onzichtbaar mogelijke route, met de juiste kleuren en afwerkmaterialen. Een nette, gelabelde patchkast betekent dat het systeem betrouwbaar is en jaren later nog goed te onderhouden. Meer daarover lees je op onze pagina over netwerkbekabeling.

Doen jullie ook het onderhoud na de installatie?

Ja. We leveren de installatie en de apparatuur, en verzorgen daarna het onderhoud. Voor deze hotelketen doen we dat op vrijwel alle locaties, zodat er één vast aanspreekpunt is dat het hele systeem kent.

Welk merk gebruiken jullie voor zo’n hotelsysteem?

Hier is gekozen voor UniFi van Ubiquiti, dat we bij meerdere hotels van deze keten inzetten. Het is centraal te beheren, overzichtelijk en goed uit te breiden. Welk merk in jouw situatie het beste past, bepalen we samen tijdens het advies; zie ook onze pagina over UniFi.

Werken jullie ook voor andere hotels en horeca?

Zeker. We zijn zeer bekend met deze hotelketen en werken daarnaast voor uiteenlopende horeca. Op onze pagina over horeca-beveiliging lees je wat we voor dit soort locaties doen. Vraag gerust een adviesgesprek aan.

Verder kijken

Meer over camerabewaking, netwerk en horeca

Deze pagina laat één uitgevoerd project zien. Wil je weten wat we in het algemeen doen, dan brengen deze pagina’s van CameraInstallatie.nl je verder.

Vergelijkbare projecten

Andere grote projecten met UniFi en netwerk

Uitgevoerd werk dat qua schaal, merk of techniek bij dit hotelproject aansluit.

Plan direct, gratis & vrijblijvend

Ook een hotel of groot pand beveiligen? Kies hieronder een moment

Dit is de echte agenda van CameraInstallatie.nl. Pak een tijd die jou uitkomt; we bellen je of komen langs om je pand en netwerk te bekijken. Je zit nergens aan vast.

  • Gratis & vrijblijvend
  • Eigen vaste adviseur
  • Reactie binnen 24 uur
Agenda laden…
Liever bellen? 036 52 90 007  ·  of mail info@camerainstallatie.nl
Contact

Benieuwd wat dit voor jouw pand kan betekenen?

Bel of mail het team van CameraInstallatie.nl gerust. Vaak kunnen we aan de telefoon al inschatten wat past bij jouw locatie, en anders komen we kijken.

Bel ons036 52 90 007, ma t/m vr 08:30-17:00
Mail onsinfo@camerainstallatie.nl
Onze locatieVerfmolenstraat 4, 1333 AV Almere
Naar de contactpagina →
Plan gratis adviesgesprek

CameraInstallatie.nl is een VEB-erkend beveiligingsbedrijf en installeert door heel Nederland — van Almere en Amsterdam tot Rotterdam, Utrecht en daarbuiten. Ontdek wat wij voor jou kunnen betekenen →

Videotheek · 362 video’s

Bij de klant — op video

Hoe zo’n installatie er in het echt aan toegaat, gefilmd op locatie bij onze eigen projecten.

Alle 362 video’s bekijken Alles speelt direct hier af — je blijft gewoon op onze site.

Wat klanten zelf schrijven

Lees alle recensies op Google →
We waren overgestapt naar een andere internetprovider, en konden zelf niet de statische IP adressen wijzigen van onze camera installatie. Na wat contact over het exacte probleem een call ingepland, en netjes op tijd werd ik gebeld. Vooraf wist ik wat ik moest voorbereiden, dus de correctie was zeer snel gedaan, werd ook goed uitgelegd. Alles remote via Team viewer. Erg tevreden!
Reneeen week geleden op Google
Vorig jaar hadden we camera’s laten plaatsten en nog steeds heel blij mee en dit jaar een alarmsysteem en hele goede service en alles netjes uitgelegd en geholpen met alles qua installeren van apps echt top gedaan hele fijne nette installateurs!
Anne-Marie le Blancdrie weken geleden op Google
Vorig jaar een camera bewaking laten plaatsten met kabel en heel blij mee en nu een alarmsysteem laten plaatsten ook super blij mee super goede service en ze leggen alles goed uit en nemen de tijd en zeer betrouwbaar!!
Boevenspotterdrie weken geleden op Google
Sinds 2021 klant. Zij hebben ons netwerk aangelegd en toen we recent advies wilden over een upgrade waren ze direct bereid de tijd te nemen, eerst telefonisch en daarna met een uitgebreid en helder advies op maat. Aanrader voor wie een betrouwbare, no-nonsense partner zoekt voor netwerk en beveiliging!
Peter Boermansvier maanden geleden op Google
Goed werk, goede communicatie. Prijs kwaliteit verhouding is meer dan goed. Uitvoering 100% in order
Cock van der Werfdrie maanden geleden op Google
Al jarenlang vaste klant bij CameraInstallatie. Voor zowel camera’s als het alarmsysteem. Van opname tot installatie en ook bij onderhoudswerkzaamheden perfecte communicatie en service.
Edwin Sosefvier maanden geleden op Google