Een woonhuis met kantoor waar elke camera is aangepast: behuizing, kleur en lens
Op dit adres wordt gewoond én gewerkt, en dat zie je terug in de samenstelling. Er hangen bestuurbare PTZ-dome-camera’s die we hebben aangepast in behuizing en kleur, en daarnaast vaste camera’s met elk een eigen lens voor de hoek waar ze op kijken. Over het spuiten van camera’s en over bestuurbare camera’s staan al losse pagina’s op deze site. Deze gaat over wat er gebeurt als je die keuzes allemaal op één adres bij elkaar brengt.
Wat er op dit adres is samengesteld
Dit project staat sinds 2018 op onze site. Eigen foto’s van deze installatie hebben we niet meer, dus hieronder staat alleen wat er is neergezet.
Op één adres wonen en werken vraagt twee soorten beeld
De kantoorkant wil weten wie er komt. Dat gaat over de poort, de oprit en de auto’s die er stoppen. Dat beeld moet je later kunnen gebruiken, dus daar hoort detail bij: het kenteken, de kleur van de auto, het tijdstip.
De woonkant wil precies het omgekeerde. Daar moet het rustig blijven, en een rij witte camera’s op de gevel doet dat niet. Een camera die je van een afstand al ziet hangen, gaat het huis overheersen.
Die twee wensen zitten hier op hetzelfde perceel. Daarom is per camera gekozen wat hij moet doen en hoe hij eruit mag zien. Een standaardpakket van de plank redt dat hier niet.
De behuizing ging eerst op de schop, de kleur kwam daarna
Een PTZ-dome is van zichzelf een fors, rond ding. Hij moet immers kunnen draaien en kantelen, dus er zit techniek in die ruimte nodig heeft. Wij hebben hier de behuizing aangepast voordat er één schroef in de gevel ging, en pas daarna is het geheel op kleur gezet.
Spuiten doen we altijd vóór de montage en nooit aan de gevel. De camera gaat eerst uit elkaar, het glas en de lens blijven vrij, de behuizing gaat op kleur en daarna bouwen we hem weer op. Dat kost extra dagen in de planning, dus dat spreek je vooraf af.
Wat je ervoor terugkrijgt, is een camera die bij het pand hoort. Je ziet hem nog steeds als je erop let, en dat mag ook: afschrikken werkt alleen als iemand doorheeft dat er beeld is.
Aanpassen is meer dan een kleurtje. Als de vorm niet klopt, valt een gespoten camera net zo hard op als een witte.
Een bestuurbare camera kan overal heen, maar kijkt maar één kant op
Dat is het misverstand rond een PTZ. Hij bestrijkt in theorie het hele terrein, alleen staat hij op elk moment maar in één richting. Wordt hij ergens heen gestuurd en blijft hij daar hangen, dan is de rest van het perceel zolang onbewaakt.
Daarom hangen er vaste camera’s naast, en die hebben elk een eigen lens gekregen. Een korte lens pakt een brede hoek dichtbij, een langere lens haalt een smal stuk van verderaf naar je toe. Welke waar komt, bepaal je op locatie door te kijken hoe ver het punt ligt waar het om gaat.
Bij de poort werkt dat hetzelfde. Een overzichtsbeeld van de oprit laat zien dat er een auto staat. Een kenteken kun je pas lezen met een camera die daar speciaal voor staat opgesteld, op de hoogte en de afstand waar hij voor gemaakt is.
Waar we bij een maatwerkopstelling altijd naar kijken
Deze punten komen terug zodra iemand vraagt of een camera ook in een andere kleur of vorm kan.
Meer over aangepaste en bestuurbare camera’s
Een camera die bij het pand moet passen in plaats van opvallen?
Een andere kleur, een aangepaste behuizing of per hoek een andere lens: het kan met vrijwel elke camera die wij plaatsen. We komen langs, kijken naar de gevel en de afstanden, en vertellen wat het betekent voor de levertijd en het onderhoud. Vrijblijvend, en je weet daarna waar je aan toe bent.
Plan een adviesgesprek →Vertel ons kort wat je zoekt. Wij kijken mee en maken een offerte die past bij je situatie.


