Bewakingscamera’s in een RAL-kleur gespoten: dezelfde camera, alleen niet meer wit
Standaard is een camera wit of zwart. Bij deze opdrachtgever paste dat niet, dus zijn de behuizingen vooraf in een gekozen RAL-kleur gespoten en daarna pas opgehangen. Dat kan met bijna elke camera die wij plaatsen. Hieronder lees je wanneer het zin heeft, wanneer juist niet, en hoe zo’n traject loopt.
Onze eigen mensen aan het werk
Van dit project zelf is geen bruikbare foto bewaard. Hieronder zie je onze monteurs bij twee andere klussen, waar het ophangen precies zo gaat.


Wat we hier hebben gedaan
Een korte klus uit 2019, met een vraag die vaker langskomt dan je zou denken.
Een witte camera op een donkere gevel is het eerste wat je ziet
Soms is dat precies de bedoeling. Een camera die je van ver ziet hangen, laat merken dat er gekeken wordt, en dat werkt op zichzelf al. Op een bedrijfsterrein of in een magazijn kiezen we daar vaak bewust voor.
Op een gevel die net gerenoveerd is, of in een zaak waar de hele inrichting in één lijn ligt, werkt het andersom. Dan is die witte stip het enige wat niet klopt aan het geheel. De camera moet er hangen, maar hij hoeft niet te schreeuwen.
Voor deze opdrachtgever was het dat tweede. De camera’s zijn in de kleur van het object gespoten en lopen nu mee met de rest.
Kleurcode kiezen, spuiten, en daarna monteren zoals altijd
Het begint bij een RAL-code. Die ligt vaak al ergens vast: in de kozijnen, in het hekwerk of in de huisstijl. Is die er niet, dan haal je hem bij de schilder of bij de leverancier van het kozijn.
De behuizing gaat daarna in die kleur, voordat er iets wordt opgehangen. Het glas, de lens en de afdichting blijven vrij, want daar mag geen laag overheen. Een camera die door zijn eigen spuitwerk kijkt, zie je terug in het beeld.
Op locatie merk je er verder niets van. De montage, de bekabeling en het instellen gaan precies zoals bij een camera die zo uit de doos komt.
De kleur kies je één keer, helemaal aan het begin. Achteraf spuiten betekent een camera die al hangt weer van de muur halen.
Waar je op let als je camera’s in kleur wil
Kleur is een keuze met gevolgen. Deze punten helpen de juiste te maken.
Meer over camera’s en waar ze hangen
Wil je camera’s die niet meteen opvallen?
Zeg welke kleur het worden moet, of laat ons kijken wat bij het pand past. We nemen het spuitwerk mee in de opdracht, zodat er op de montagedag niets meer aan hoeft. Even bellen kan ook.
Plan een adviesgesprek →Vertel ons kort wat u zoekt. Wij kijken mee en maken een offerte die past bij uw situatie.


