Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte
Video · 2:11

Camerabewaking in een VvE of parkeergarage: waar let je op?

Kort antwoord

Op vier dingen: de bekabeling en het buiswerk, want in een garage ligt niets in een muur en zie je alles wat niet netjes is weggewerkt; brandvertragende kabels, omdat het om een gemeenschappelijk gebouw gaat; camera’s die ook in het donker bruikbaar beeld geven, want een garage is de hele dag donker; en de afspraken achteraf. Bij ons is het systeem na oplevering eigendom van de VvE, zonder maandelijkse kosten. Een onderhoudscontract kan, maar hoeft niet.

Wat je in deze video ziet

  • 0:02Op locatie bij een VvE
  • 0:14Zeven camera’s voor de parkeergarage
  • 0:30Kabels en buiswerk netjes weggewerkt
  • 0:52Brandvertragende bekabeling voor een gemeenschappelijk gebouw
  • 1:18Camera’s die ook in het donker scherp blijven
  • 1:35Patchkast, recorder en monitor
  • 1:56Na oplevering eigendom van de VvE

Wat een garage anders maakt dan een woning

Er is nauwelijks daglicht, dus de camera moet het altijd van kunstlicht hebben. Beeld dat overdag prima lijkt bij een woning, is hier de hele dag nachtbeeld.

Verder ligt alles in het zicht. Kabels lopen niet weg in een spouw maar door buiswerk tegen het plafond. Hoe dat is aangelegd, bepaalt hoe het er over tien jaar bij hangt en of iemand er nog wijs uit wordt.

En omdat het om een gemeenschappelijk gebouw gaat, kiezen we brandvertragende bekabeling. Dat is geen extraatje maar hoort bij dit type pand.

De afspraken die een VvE moet vastleggen

Wie mag de beelden bekijken, wanneer en waarvoor. Dat leg je vast in een cameraprotocol; daar hebben we een gratis hulpmiddel voor waarmee je het zelf kunt opstellen.

Regel daarnaast het eigendom en de kosten. Bij ons is het systeem na oplevering van de VvE, zonder abonnement om bij je eigen beelden te kunnen. Onderhoud kun je afspreken, maar het is geen voorwaarde.

Veelgestelde vragen

Mag een VvE zomaar camera’s ophangen?

Er moet een besluit van de vergadering aan ten grondslag liggen en er moet een gerechtvaardigd belang zijn, bijvoorbeeld herhaalde overlast of diefstal. Leg vast wat je filmt, hoe lang je bewaart en wie erbij kan.

Wie mag de beelden bekijken?

Een beperkte, aangewezen groep, en alleen bij een incident. Dat regel je in het cameraprotocol; daarmee voorkom je dat iemand uit nieuwsgierigheid meekijkt.

Zijn er maandelijkse kosten?

Bij ons niet. Na oplevering is het systeem eigendom van de VvE. Een onderhoudscontract is optioneel.

Uitleg door Koen, adviseur camerabeveiliging·Almere

Wil je weten wat dit voor jouw situatie betekent?

Plan een gratis adviesgesprek. We kijken mee, denken mee en maken een plan dat bij je pand past.

Plan een gratis adviesgesprek

Verder kijken: gratis cameraprotocol voor je VvE opstellen · overlast en fietsendiefstal bij een VvE · oplossingen per type pand

Meer video’s hierover

Korte video’s van onze eigen monteurs over hetzelfde onderwerp.