Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte

CameraInstallatie t.b.v beveiliging supporters Feyenoord en Hendrik Ido ambacht

Wat staat er op deze locatie in Hendrik-Ido-Ambacht?

Eén zwarte mast met vier camera’s erin, elk gericht op een andere kant van het terrein. Zo dekt één punt het geheel, zonder dat er op vier plekken gegraven en bekabeld hoefde te worden.

Waarom vier camera’s op één punt?

Omdat het terrein rondom bekeken moest worden en er geen gebouw stond op de plek waar dat kon. Vier camera’s in dezelfde kop, elk een kwartslag gedraaid, geven samen het overzicht dat je anders van vier losse plekken zou moeten halen. Hetzelfde idee werkt in een achtertuin, met drie camera’s op één paal die elk een hoek pakken.

Praktisch scheelt dat veel: één fundering, één kabeltrace, één punt om te onderhouden. Als er later iets bij moet, hoef je niet opnieuw het hele terrein open te leggen. Twee andere masten hingen aan tachtig meter kabel per mast, en die afstand bepaalde het hele plan.

4 richtingenvanaf één punt, in plaats van vier keer graven
Wat wij afradenVier losse palen zetten waar één mast had gekund. Dat is vier keer grondwerk voor hetzelfde beeld.
Zwarte cameramast met vier camera’s in de kop, elk in een andere richting gedraaid
Vier camera’s in één kop: samen dekken ze het hele terrein.

Wat ziet zo’n camera als het donker is?

Op een terrein zonder straatverlichting is dat de bepalende vraag, want juist dan wil je iets kunnen zien. De camera schakelt naar infrarood en levert dan een zwart-witbeeld. Je ziet dát er iemand liep en welke kant hij op ging, maar niet de kleur van zijn jas. Wie kleur wil bij nacht, kijkt naar zwarte Full Colour-camera’s op masten, zoals op een landelijk terrein.

Waar het misgaat is beweging: met weinig licht staat de sluiter langer open en wordt een lopend persoon een veeg. Dat is geen kwestie van een duurdere camera maar van de instellingen en van het licht dat er is. Wij begrenzen die sluitertijd bij de oplevering.

zwart-witis het nachtbeeld op infrarood; kleur krijg je alleen met licht
Wat wij afradenErvan uitgaan dat een dure camera in het donker vanzelf goed beeld geeft. Zonder licht en zonder afstelling gebeurt dat niet.

Waarom zwart en niet grijs?

Een zwarte mast valt tegen een donkere achtergrond minder op dan een grijze of gegalvaniseerde paal. Op een terrein met bomen, een haag of een gebouw erachter verdwijnt hij grotendeels uit het zicht.

Dat is geen detail. Een installatie die er hoort te staan mag gezien worden, maar een paal die als een vreemd element in het landschap staat, roept elke keer weer vragen op bij omwonenden.

zwartvalt tegen bomen en gebouwen minder op dan een grijze paal
Wat wij afradenEen gegalvaniseerde paal neerzetten omdat die goedkoper is. Hij blijft daarna jaren opvallen.

Werk je ook in Hendrik-Ido-Ambacht en omgeving?

Ja. Dit project staat daar, en wij komen in de hele regio rond Rotterdam en de Drechtsteden. Onze monteurs zijn in vaste dienst, dus wie bij je komt werkt ook op de andere projecten die je op deze site ziet staan.

Wat een terreininstallatie kost hangt te veel af van de situatie om er hier een bedrag bij te zetten. Wij lopen het terrein af, kijken waar de verste hoek zit en waar stroom en netwerk vandaan kunnen komen. Daarna weet je waar je aan toe bent.

vaste monteursin loondienst, dus dezelfde mensen op elk project
Wat wij afradenEen offerte geven zonder het terrein gezien te hebben. Bij een buiteninstallatie zit het verschil in de details die je vanaf een plattegrond niet ziet.

Waarom staat de mast niet aan de rand?

Omdat je dan de helft van je camera’s naar buiten laat kijken. Een mast op de erfgrens ziet met twee van de vier richtingen de weg, de sloot of het terrein van de buren — beeld waar je niets aan hebt en dat je eigenlijk niet mag vastleggen.

Iets naar binnen zetten kost een paar meter kabel extra en levert vier bruikbare richtingen op. Wij lopen daarom bij een schouw altijd eerst de erfgrenzen af voordat we naar de plek van de mast kijken. Dat is een omweg van vijf minuten die de hele opstelling bepaalt.

iets naar binnenzetten levert vier bruikbare richtingen op in plaats van twee
Wat wij afradenDe mast op de erfgrens plaatsen. De helft van je beeld gaat dan over het terrein van een ander.

Hoe gaat zo’n opstelling de winter door?

Beter dan de meeste mensen verwachten, mits er twee dingen kloppen. De kabeldoorvoer in de voet moet dicht zijn, want water dat daar binnenkomt vriest en drukt de aansluitingen los. En de camera’s moeten vrij hangen van de mast zelf, zodat trillingen niet doorwerken in het beeld.

Wat wij bij een controle als eerste doen: de voetkast openmaken en kijken of er water in staat. Dat is de meest voorkomende oorzaak van een opstelling die er nog prima uitziet en het toch niet meer doet. De camera krijgt de schuld; het was de afdichting.

de voetkastis de eerste plek om te kijken bij een mast die het niet meer doet
Wat wij afradenEen mast plaatsen en de doorvoer nooit meer controleren. De afdichting houdt het niet eeuwig.

Hoe verloopt een groot cameraproject? · bekijk hem op onze videopagina

Meer over meerdere camera’s op één mastCamerabewaking in het algemeenWat wij zakelijk doenBereken zelf wat je nodig hebt

Camerabewaking op je terrein?

Wij komen langs, lopen het terrein af en zeggen eerlijk hoeveel punten je nodig hebt. Soms is dat er één. Vrijblijvend.

Vrijblijvend en zonder verplichting · VEB-erkend beveiligingsbedrijf · 4,3 op Google uit 163 reviews

Marc Herdes, medeoprichter van CameraInstallatieMarc Herdesmedeoprichter CameraInstallatie · bijgewerkt 31 augustus 2026

CameraInstallatie.nl is een VEB-erkend beveiligingsbedrijf en installeert door heel Nederland — van Almere en Amsterdam tot Rotterdam, Utrecht en daarbuiten. Ontdek wat wij voor jou kunnen betekenen →

Wat klanten zelf schrijven

Lees alle recensies op Google →
We waren overgestapt naar een andere internetprovider, en konden zelf niet de statische IP adressen wijzigen van onze camera installatie. Na wat contact over het exacte probleem een call ingepland, en netjes op tijd werd ik gebeld. Vooraf wist ik wat ik moest voorbereiden, dus de correctie was zeer snel gedaan, werd ook goed uitgelegd. Alles remote via Team viewer. Erg tevreden!
Reneeen week geleden op Google
Vorig jaar hadden we camera’s laten plaatsten en nog steeds heel blij mee en dit jaar een alarmsysteem en hele goede service en alles netjes uitgelegd en geholpen met alles qua installeren van apps echt top gedaan hele fijne nette installateurs!
Anne-Marie le Blancdrie weken geleden op Google
Vorig jaar een camera bewaking laten plaatsten met kabel en heel blij mee en nu een alarmsysteem laten plaatsten ook super blij mee super goede service en ze leggen alles goed uit en nemen de tijd en zeer betrouwbaar!!
Boevenspotterdrie weken geleden op Google
Sinds 2021 klant. Zij hebben ons netwerk aangelegd en toen we recent advies wilden over een upgrade waren ze direct bereid de tijd te nemen, eerst telefonisch en daarna met een uitgebreid en helder advies op maat. Aanrader voor wie een betrouwbare, no-nonsense partner zoekt voor netwerk en beveiliging!
Peter Boermansvier maanden geleden op Google
Goed werk, goede communicatie. Prijs kwaliteit verhouding is meer dan goed. Uitvoering 100% in order
Cock van der Werfdrie maanden geleden op Google
Al jarenlang vaste klant bij CameraInstallatie. Voor zowel camera’s als het alarmsysteem. Van opname tot installatie en ook bij onderhoudswerkzaamheden perfecte communicatie en service.
Edwin Sosefvier maanden geleden op Google
Ook zo’n project?

Vertel ons kort wat je zoekt. Wij kijken mee en maken een offerte die past bij je situatie.

Offerte aanvragen →Adviesgesprek plannen
Videotheek · 362 video’s

Bij de klant, op video

Hoe zo’n installatie er in het echt aan toegaat, gefilmd op locatie bij onze eigen projecten.

Alle 362 video’s bekijken Alles speelt hier af, je blijft gewoon op onze site.