Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte
Projectcase · Camerabewaking zakelijk

Camerabewaking bij een autobedrijf: acht camera’s, meekijken bij de balie en op afstand via de app

Bij deze autozaak plaatste CameraInstallatie.nl acht camera’s rondom het pand, met een microfoon die geluid opneemt. Op schermen bij de voordeur en bij de verkoopbalie ziet de eigenaar direct wie er staat, en op afstand kijkt hij mee via iPad, iPhone of Android. Zo blijft de zaak veilig — voor de spullen én voor het personeel. Dit is wat er op locatie is gedaan.

8 camera’s rondom het pand Schermen bij deur & balie Meekijken via iPad, iPhone & Android Microfoon voor geluidsopname 4,3 op Google uit 163 reviews
Project in het kort

Wat er bij dit autobedrijf is gedaan

Alleen wat we van dit project met zekerheid kunnen laten zien. De naam en plaats van de zaak laten we bewust weg; het gaat om de oplossing, niet om wie de klant is.

ProjecttypeCamerabewaking voor een autobedrijf / autozaak
Omvang8 camera’s rondom het pand geplaatst
GeluidMicrofoon die het geluid kan opnemen
Meekijken op locatieSchermen bij de voordeur én de verkoopbalie
Op afstandLive volgen via iPad, iPhone en Android
DoelVeiligheid van het pand én van het personeel
Waar het om ging

De zaak flexibel runnen, met een veilig gevoel voor het personeel

De eigenaar van deze autozaak wilde iets simpels dat in de praktijk verrassend veel oplevert: op elk moment kunnen zien wie er bij de voordeur of bij de verkoopbalie staat. Zo kan hij flexibel werken en rustig gaan en staan waar hij wil, zonder dat een klant of bezoeker onopgemerkt binnenloopt. CameraInstallatie.nl vertaalde die wens naar een systeem met schermen op de plekken waar hij ze het meest gebruikt.

Minstens zo belangrijk was de veiligheid van het personeel. In een zaak waar mensen alleen of met weinig collega’s op de vloer staan, geeft camerabeeld rust: er is altijd zicht en er wordt meegekeken. Volgens de eigenaar hielp ook de destijds beschikbare subsidie mee om de zaak net even veiliger in te richten.

In totaal plaatsten we acht camera’s om het pand te bewaken, aangevuld met een microfoon die het geluid kan opnemen. Alles is bovendien op afstand te volgen — via iPad, iPhone of Android. Juist rond de zomervakantie en de bouwvak, als het rustiger is bij de zaak, gaf dat de eigenaar een veilig gevoel.

8camera’s rondom het pand
2schermen: bij deur en balie
Appmeekijken op iPad & telefoon
1999ons eerste installatiejaar
Beveiligingscamera op een mast bewaakt een bedrijfspand, met op het terrein een servicebus van CameraInstallatie achter een hek
BuitenCamera’s rondom het pand
In één oogopslag

Zo werkt dit systeem: van camera tot scherm en app

Acht camera’s en een microfoon kijken en luisteren rond het pand, een recorder bewaart het beeld, en jij kijkt mee op de schermen binnen of onderweg op je telefoon.

1Rond het pand
8 camera’s bewaken buiten en binnen
Microfoon neemt het geluid op
VoordeurBalieBuitenterrein
beeld & geluid
2Recorder
Beeld en geluid centraal opgeslagen
Beelden terugkijken over meerdere dagen
live & terug
3Meekijken
Schermen bij voordeur en verkoopbalie
Onderweg live via iPad, iPhone of Android
VoordeurschermBalieschermApp

Dit schema laat de opzet van dit project zien. Welke camera-posities, opslag en schermen op jouw locatie zinvol zijn, bepalen we samen tijdens de schouw.

Zie het in beeld

Onze eigen video’s: zo werken wij en wat camera’s kunnen

Geen verkooppraatje — onze eigen monteurs aan het werk en voorbeelden van wat een modern camerasysteem kan, zoals slimme voertuigherkenning. De video’s spelen hier op de pagina af, je hoeft de site niet te verlaten.

Situatie & uitdaging

Overzicht houden bij de balie, en rust in de rustige periodes

Een autobedrijf is een drukke plek met veel loop: klanten die binnenkomen, auto’s die op het terrein staan en personeel dat af en aan loopt. De eigenaar wilde daar grip op houden zonder de hele dag aan de balie vastgeplakt te zitten. De uitdaging was dus niet alleen “camera’s ophangen”, maar ze zo plaatsen dat het beeld op de juiste schermen terechtkomt: bij de voordeur en bij de verkoopbalie.

Daarnaast telde de veiligheid van het personeel zwaar mee. En er was een praktische zorg: de rustige periodes. Rond de zomervakantie en de bouwvak is er minder toezicht op de zaak, en juist dan wil je op afstand kunnen kijken. Daarom richtte CameraInstallatie.nl het systeem zo in dat de eigenaar overal kan meekijken via iPad, iPhone of Android.

  • Zicht op wie er bij de deur en de balie staat
  • Meer veiligheid voor personeel op de vloer
  • Overzicht over het buitenterrein en de auto’s
  • Op afstand meekijken tijdens vakantie en bouwvak
Camerabeeld van een buitenterrein met geparkeerde auto's, waarbij de kentekens onherkenbaar zijn gemaaktVoorbeeld: buitencamerabeeld, kentekens gemaskeerd

Onze aanpak

Eerst kijken waar het beeld moet komen, dan pas ophangen

Bij een zaak draait alles om de vraag: waar wil je het beeld zíén? Onze adviseur liep daarom eerst met de eigenaar het pand door. Waar staan mensen bij de balie, wie komt er door de voordeur, en welke hoeken van het buitenterrein wil je in de gaten houden? Die antwoorden bepaalden de posities van de acht camera’s én van de schermen.

Daarna hingen onze eigen monteurs de camera’s op — netjes weggewerkt aan de gevel en binnen — en plaatsten we de schermen op de gekozen plekken. De bekabeling loopt zo veel mogelijk uit het zicht. Meer over dat bekabelde fundament lees je op onze pagina over netwerkbekabeling.

Tot slot stelden we alles in: de recorder, de microfoon en het meekijken op afstand. We koppelden iPad, iPhone en Android, testten of het beeld op elk scherm klopte en of de eigenaar onderweg vlot kon inloggen. Pas als dat soepel werkt, is het klaar.

Onze vuistregel bij een zaak: een camera is pas nuttig als het beeld terechtkomt op het scherm waar jij op dat moment naar kijkt — aan de balie, bij de deur of op je telefoon.

Witte dome-beveiligingscamera gemonteerd bij de entree en het raam van een bakstenen bedrijfspand
Close-up van een witte beveiligingscamera netjes gemonteerd onder een overkapping tegen een bakstenen gevel

De techniek erachter

Een recorder die het beeld bewaart, en meekijken waar je ook bent

Camera’s zijn maar het halve verhaal. Het beeld en het geluid van dit autobedrijf komen samen in een recorder die alles centraal opslaat, zodat je niet alleen live kijkt maar ook kunt terugkijken als er iets is gebeurd. Op dit project sloten we daar de schermen bij de deur en de balie op aan, plus het meekijken via de app.

Dat op-afstand-meekijken via iPad, iPhone en Android maakt het praktisch: even inloggen tijdens de vakantie en je ziet meteen wat er speelt. Hoeveel dagen aan beeld je wilt bewaren en welke opslag daarbij hoort, is bij dit soort systemen altijd een bewuste keuze — die maken we per zaak. Zo’n bekabeld fundament lichten we toe op onze pagina over netwerkbekabeling.

  • Recorder slaat beeld én geluid van 8 camera’s op
  • Terugkijken over meerdere dagen mogelijk (bewaartermijn naar wens)
  • Schermen bij voordeur en balie, plus meekijken via de app
  • Geluidsopname stemmen we altijd zorgvuldig af op de regels
Netwerkkast met recorder, patchpaneel en switch met nette gekleurde bekabeling en een label van CameraInstallatieRecorder en netwerk in de kast
Twee medewerkers van CameraInstallatie met accuboormachines voor een banner over camerabewakingOns eigen team en materiaal
Algemene uitleg · geen projectclaim

Waar wij op letten bij camerabewaking van een autobedrijf

Los van dit specifieke project: dit zijn de punten die bij een autozaak of garage het verschil maken tussen “een camera hangt er” en een systeem waar je echt iets aan hebt.

Buitenterrein en occasionsAuto’s op het terrein wil je in beeld houden, ook ’s nachts. We letten op dekkingshoeken zodat rijpaden, ingang en de stalling van voertuigen zichtbaar blijven zonder blinde vlekken.
NachtzichtBuiten telt goed nachtzicht zwaar. Camera’s met sterke infrarood- of kleur-nachtzichttechniek houden ook in het donker een bruikbaar beeld — belangrijk juist als er niemand op de zaak is.
Slimme voertuigdetectieModerne camera’s onderscheiden een voertuig van een persoon of dier. Dat geeft gerichtere meldingen en minder vals alarm — handig op een terrein waar de hele dag auto’s bewegen.
Opslag en bewaartermijnHoe langer je beeld wilt terugkijken, hoe meer opslag de recorder nodig heeft. We rekenen dat vooraf door, zodat je precies genoeg dagen bewaart voor jouw situatie.
Het bedrijf achter dit project

De ervaring waarmee we dit soort systemen opleveren

Een camera ophangen kan iedereen. Een zaak zo inrichten dat het beeld op de juiste schermen komt en de eigenaar overal kan meekijken, vraagt om ervaring. Dit is het team erachter.

1999het jaar waarin we begonnen
125.000+camera’s geïnstalleerd
2000+installaties per jaar
36vaste collega’s in loondienst
4,3op Google uit 163 reviews
0abonnement, het systeem is van jou
Waarom deze keuzes

Waarom acht camera’s, schermen bij deur en balie, en meekijken op afstand

De keuze voor schermen bij de voordeur en de verkoopbalie is heel bewust: dat zijn de plekken waar de eigenaar het vaakst staat en waar hij in één oogopslag wil zien wie er binnenkomt. Zo hoeft hij niet te raden en kan hij rustig blijven doorwerken. Dat is een projectkeuze; algemeen geldt dat beeld pas nuttig is als het op de juiste plek zichtbaar is.

Dat het geheel op afstand te volgen is via iPad, iPhone en Android, sluit aan op de praktijk van een ondernemer die niet altijd op de zaak is. En de microfoon voegt context toe aan het beeld. Bij het opnemen van geluid komt wel meer kijken op het gebied van privacy en regels; dat richten we altijd zorgvuldig en in overleg in. Zo blijft de installatie kloppen — niet alleen technisch, maar ook qua gebruik.

Beeld waar je bentSchermen bij deur en balie, plus de app onderweg
Personeel beschermdAltijd zicht op de vloer geeft rust
Terugkijken kanRecorder bewaart beeld en geluid
SchaalbaarLater uit te breiden met extra camera’s
Ook zoiets voor jouw zaak?

Herkenbaar? Zo ziet jouw eerste stap eruit

Of het nu om een autobedrijf, garage, showroom of een heel ander bedrijfspand gaat — we beginnen altijd met kijken en meedenken, niet met een offerte. Je zit nergens aan vast.

1Gratis adviesgesprekWe bekijken je pand, balie en buitenterrein en denken mee over wat past.
2Helder plan op maatJe krijgt camera-posities, schermen en een eerlijke prijs — jij beslist rustig.
3Wij regelen allesOnze eigen monteurs leggen aan, stellen in en leveren netjes op.

Gratis & vrijblijvend · eigen vaste adviseur · reactie binnen 24 uur

Van schouw tot oplevering

Zo verliep dit project bij het autobedrijf, stap voor stap

Bij een zaak met een balie en een buitenterrein is de volgorde net iets anders dan bij een woning. Zo pakten we het hier aan.

Monteur van CameraInstallatie met harnas en helm aan het werk aan een installatie op locatie
Eigen vakmensenVast team, in loondienst
01
SCHOUW

Balie, deur en terrein doorlopen

De adviseur liep het pand door met de eigenaar: waar staat de balie, wie komt door de voordeur en welke hoeken van het terrein wil je zien? Daaruit volgden de posities van de camera’s en de schermen.

02
MONTAGE

Acht camera’s en de bekabeling

Onze monteurs hingen de acht camera’s op, netjes weggewerkt binnen en buiten, en trokken de bekabeling zoveel mogelijk uit het zicht naar de recorder.

03
SCHERMEN & GELUID

Beeld bij deur en balie, microfoon erbij

We plaatsten de schermen bij de voordeur en de verkoopbalie en sloten de microfoon aan, zodat het systeem naast beeld ook geluid kan opnemen.

04
APP & TEST

Meekijken op afstand instellen

Tot slot koppelden we iPad, iPhone en Android voor het meekijken op afstand, en testten we of elk scherm het juiste beeld gaf en de eigenaar onderweg vlot kon inloggen.

Wat dit project laat zien

Wat camerabewaking bij een zaak in de praktijk vraagt

Bij een autobedrijf gaat het niet om zoveel mogelijk camera’s, maar om de juiste camera’s op de juiste plek. De hoek en hoogte bij de balie bepalen of je een gezicht herkent of alleen een kruin ziet; buiten telt het tegenlicht, want een ingang met de zon erachter geeft ’s ochtends een silhouet in plaats van beeld. En op een terrein vol auto’s wil je dekkingshoeken die de rijpaden en de stalling in beeld houden zonder blinde vlekken.

Ook het meekijken vraagt om keuzes. Beeld bij de deur en balie is prettig op de vloer, maar een ondernemer wil ook onderweg kunnen kijken — dus richten we de app op iPad, iPhone en Android netjes in. Verder telt de opslag: hoeveel dagen wil je terugkijken? Dat reken je vooraf door. En bij het opnemen van geluid hoort zorgvuldigheid rond privacy; meer over herkenning en regels lees je in onze kennisbank. Juist die afwegingen maken het verschil tussen los aangeschafte techniek en een systeem dat blijft kloppen.

“Camerainstallatie heeft fantastisch werk verricht. Het verkoopproces was helder, de offerte overzichtelijk en vervolgvragen achteraf werden vlot opgevolgd. De monteurs waren een verademing.”
Monteur Dick van CameraInstallatie met een camera in zijn handUit een review van een klant van CameraInstallatie.nl
Monteur van CameraInstallatie monteert vanaf een ladder een camera aan een buitengevel
Hoe klanten ons beoordelen

Een 4,3 op Google en Bedrijf van het Jaar 2024-2025

4,3 / 5

Gemiddelde beoordeling van klanten van CameraInstallatie.nl, uit 163 Google-reviews

Bedrijf van het Jaar 2024-2025Toegekend voor onze manier van werken en nazorg
Eigen monteursin loondienst, geen inhuur
VEB-erkenderkend beveiligingsbedrijf
Geen abonnementhet systeem is van jou
Sander, beveiligingsadviseur bij CameraInstallatie.nl
Zelfde idee voor jouw zaak?

Sander vertelt je eerlijk wat wel en niet kan

Denk je aan camerabewaking voor je eigen autobedrijf, garage of ander bedrijfspand? Sander komt gratis en vrijblijvend langs, kijkt met je mee naar de balie, de deur en het buitenterrein, en vertelt je eerlijk wat wel en niet zinvol is. Geen dure oplossing die je niet nodig hebt.

Hij is adviseur bij CameraInstallatie.nl en denkt in oplossingen die passen bij hoe jij werkt. Je krijgt een helder plan met camera-posities, schermen en meekijken op afstand — en jij kiest, niet hij.

“Ik zeg liever één camera minder als dat beter is, dan jou iets aanpraten. Uiteindelijk moet het voor jou kloppen, niet voor de offerte.”Sander, beveiligingsadviseur
Veelgestelde vragen

Vragen over dit camerabewaking-project bij een autobedrijf

Hoeveel camera’s zijn er bij dit autobedrijf geplaatst?

In totaal acht camera’s om het pand te bewaken, aangevuld met een microfoon die het geluid kan opnemen. Het aantal en de posities kozen we op basis van de plekken die de eigenaar in beeld wilde houden: de voordeur, de verkoopbalie en het buitenterrein met de auto’s.

Kan de eigenaar op afstand meekijken?

Ja. Het hele systeem is op afstand te volgen via iPad, iPhone en Android. Zo kan de eigenaar ook tijdens de zomervakantie of de bouwvak even inloggen en zien wat er bij de zaak speelt — precies in de periodes dat er minder toezicht is.

Neemt het systeem ook geluid op?

Bij dit project is er inderdaad een microfoon geplaatst die het geluid kan opnemen, op wens van de eigenaar. Bij het opnemen van geluid komt meer kijken op het gebied van privacy en regelgeving dan bij alleen beeld; dat richten wij altijd zorgvuldig en in overleg in.

Kan ik zien wie er bij de balie of de voordeur staat?

Ja, daar draaide dit project juist om. We plaatsten schermen bij de voordeur én bij de verkoopbalie, zodat de eigenaar in één oogopslag ziet wie er binnenkomt en flexibel kan blijven werken zonder de balie in de gaten te hoeven houden.

Is camerabewaking ook geschikt voor het buitenterrein met occasions?

Zeker. Bij een autobedrijf wil je juist de auto’s op het terrein in beeld houden, ook ’s nachts. We letten daarbij op dekkingshoeken en nachtzicht, en moderne camera’s kunnen een voertuig onderscheiden van een persoon voor gerichtere meldingen. Kijk voor het bredere plaatje op onze pagina camerabewaking voor bedrijven.

Hoe lang worden de beelden bewaard?

Dat bepaal je zelf. Een recorder slaat het beeld en geluid centraal op, en hoeveel dagen je wilt terugkijken hangt af van de gekozen opslag. We rekenen die bewaartermijn vooraf door zodat je precies genoeg bewaart voor jouw situatie. Vraag gerust een adviesgesprek aan.

Verder kijken

Meer over camerabewaking voor bedrijven

Deze pagina laat één uitgevoerd project zien. Wil je weten wat we in het algemeen doen, dan brengen deze pagina’s van CameraInstallatie.nl je verder.

Vergelijkbare projecten

Andere projecten met camera’s, voertuigen en zakelijk toezicht

Uitgevoerd werk dat qua techniek of situatie bij dit autobedrijf aansluit.

Plan direct, gratis & vrijblijvend

Ook camerabewaking voor jouw zaak? Kies hieronder een moment

Dit is de echte agenda van CameraInstallatie.nl. Pak een tijd die jou uitkomt; we bellen je of komen langs om je pand, balie en buitenterrein te bekijken. Je zit nergens aan vast.

  • Gratis & vrijblijvend
  • Eigen vaste adviseur
  • Reactie binnen 24 uur
Agenda laden…
Liever bellen? 036 52 90 007  ·  of mail info@camerainstallatie.nl
Contact

Benieuwd wat dit voor jouw zaak kan betekenen?

Bel of mail het team van CameraInstallatie.nl gerust. Vaak kunnen we aan de telefoon al inschatten wat past bij jouw pand, balie en buitenterrein, en anders komen we kijken.

Bel ons036 52 90 007, ma t/m vr 08:30-17:00
Mail onsinfo@camerainstallatie.nl
Onze locatieVerfmolenstraat 4, 1333 AV Almere
Naar de contactpagina →
Plan gratis adviesgesprek

CameraInstallatie.nl is een VEB-erkend beveiligingsbedrijf en installeert door heel Nederland — van Almere en Amsterdam tot Rotterdam, Utrecht en daarbuiten. Ontdek wat wij voor jou kunnen betekenen →

Videotheek · 362 video’s

Bij de klant — op video

Hoe zo’n installatie er in het echt aan toegaat, gefilmd op locatie bij onze eigen projecten.

Alle 362 video’s bekijken Alles speelt direct hier af — je blijft gewoon op onze site.