Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte
Projectcase · Meldkamer en beeldwand

Een videowall voor een meldkamer in aanbouw: alle camerabeelden bij elkaar op één wand

Deze meldkamer was nog in aanbouw toen wij er de beeldwand in zetten. De schermen vormen samen één groot vlak, met daarnaast een aparte beheermonitor. De beelden komen over het netwerk binnen bij een beeldprocessor en gaan in 4K de wand op. Met een muisklik maak je een beeld groter, verplaats je het of kies je een hele andere indeling. Hieronder lees je hoe dat is opgebouwd.

Beeldwand met een aparte beheermonitor4K-weergave via een beeldprocessorGlasvezel-backbone van 10 GbitIndeling wisselen met een muisklik
Onze eigen foto’s

Zo ziet het eruit in de ruimte

Eigen foto’s van deze meldkamer, gemaakt toen de wand net stond.

Beeldwand met camerabeelden in een meldkamer, met rechts een losse beheermonitor boven een werktafel
De wand in de meldkamer. Rechts hangt de beheermonitor waarop de indeling wordt gemaakt.
Werkplek in een meldkamer met brede schermen vol camerabeelden, toetsenborden en een klein bedienpaneel
De bedienplek ervoor. Links en rechts de camerabeelden, in het midden het scherm waarop gewerkt wordt.
Project in het kort

Wat er in deze meldkamer staat

Dit project deden we in 2018, toen de ruimte nog niet af was. Hieronder staat alleen wat wij zelf hebben gebouwd en gefotografeerd.

De ruimteEen meldkamer in aanbouw, ingericht om de camerabeelden van meerdere locaties samen te brengen
De wandSchermen die samen één beeldvlak vormen, plus een grote beheermonitor ernaast
Beeld4K-weergave via een beeldprocessor, aangestuurd over het IP-netwerk
TransportBeelden gaan via de beheercomputer over het netwerk naar de schermen
NetwerkEen backbone van meerdere glasvezelstrengen, samen goed voor 10 Gbit
BedieningBeeld groot maken, verplaatsen of de indeling omgooien met de muis. Terugkijken en fragmenten veiligstellen vanaf dezelfde plek
Later bijgekomenDe ruimte is daarna aangevuld met intercom, een spreek-luisterverbinding en omroep
Wat er speelde

Overzicht is het halve werk, en overzicht maak je met de indeling

In een meldkamer wil je niet zoeken. Je wilt in één oogopslag zien wat er speelt, en daarna snel kunnen inzoomen op het beeld dat ertoe doet. Dat lukt alleen als alle camera’s op dezelfde plek samenkomen en je de indeling zelf kunt bepalen.

Daarom staat op deze wand geen vaste puzzel van beelden. De beheercomputer stuurt de beeldprocessor aan, en die bepaalt welk beeld waar komt en hoe groot. Een camera van klein naar schermvullend is een muisklik. Een andere indeling kiezen ook.

Terugkijken hoort daar wat ons betreft bij. Als er iets is gebeurd, moet iemand het fragment kunnen terugvinden en apart kunnen zetten zonder een handleiding erbij te pakken.

Hoe het is opgebouwd

Glasvezel als ruggengraat, een beeldprocessor als hart

De hele opzet hangt aan het netwerk. Onder de vloer en door het gebouw ligt een backbone van meerdere glasvezelstrengen die samen een netwerk van 10 Gbit vormen. Alles gaat over IP: de camerabeelden naar binnen, de beelden naar de schermen toe.

Dat kost meer voorbereiding dan een kabel per scherm, en het levert je iets op waar je jaren mee vooruit kunt. Een camera erbij is daarna een aansluiting erbij. Een scherm erbij ook.

Wie er in deze ruimte zit, is de organisatie zelf. Wij bouwen de techniek, leggen het netwerk aan en zorgen dat het beeld er staat. De ruimte was bij oplevering nog niet klaar: intercom, een spreek-luisterverbinding en omroep kwamen daarna.

Een beeldwand is vooral netwerkwerk. Klopt de backbone, dan is er later een scherm bij zetten niet veel meer dan aansluiten.

Wat wij hierbij altijd nalopen

Waar we bij een beeldwand altijd naar kijken

Dit project laat vooral de techniek zien. De vragen eronder stellen we bij elke meldkamer, groot of klein.

Kijkafstand bepaalt het aantal beeldenHoe verder iemand van de wand zit, hoe groter een beeld moet zijn om er iets aan te hebben. Zestien kleine beelden op een wand die je vanaf vier meter bekijkt, leveren niets op.
Het netwerk draagt allesCamerastromen tellen op. Wij rekenen eerst uit wat er binnenkomt en leggen daar de backbone op aan. Beknibbelen op het netwerk merk je later op elk scherm.
Opnemen en weergeven zijn twee dingenDe wand laat zien, de recorder bewaart. Die scheiding houden we erin, zodat er gewoon wordt doorgenomen als de schermen uitstaan of er iemand aan het werk is.
Een wand betekent niet dat er iemand kijktSpreek af wie er echt naar de beelden kijkt en op welke uren. Regel voor de uren daarbuiten wat er met een melding gebeurt, anders hangt er een mooie wand zonder afspraak erachter.
Terugvinden moet snel gaanNa een voorval telt hoe vlot iemand het juiste fragment vindt en apart zet. Wij richten dat zo in dat het lukt zonder handleiding.
Bewaartijd en wie mag kijkenDe wet noemt geen vast aantal weken. Bewaar zo kort als je aankunt en leg vast wie de beelden mag bekijken en waarom.
Verder kijken

Meer over dit soort projecten

Zelf iets soortgelijks

Komen bij jou ook alle beelden op één plek samen?

Of het nu om een hele wand gaat of om twee schermen op een balie: het begint bij de vraag wie er kijkt en wat diegene moet zien. We komen langs, kijken naar de ruimte en het netwerk, en vertellen wat er kan. Het adviesgesprek is vrijblijvend.

Plan een adviesgesprek →
Ook zo’n project?

Vertel ons kort wat u zoekt. Wij kijken mee en maken een offerte die past bij uw situatie.

Wat klanten zelf schrijven

Lees alle recensies op Google →
We waren overgestapt naar een andere internetprovider, en konden zelf niet de statische IP adressen wijzigen van onze camera installatie. Na wat contact over het exacte probleem een call ingepland, en netjes op tijd werd ik gebeld. Vooraf wist ik wat ik moest voorbereiden, dus de correctie was zeer snel gedaan, werd ook goed uitgelegd. Alles remote via Team viewer. Erg tevreden!
Reneeen week geleden op Google
Vorig jaar hadden we camera’s laten plaatsten en nog steeds heel blij mee en dit jaar een alarmsysteem en hele goede service en alles netjes uitgelegd en geholpen met alles qua installeren van apps echt top gedaan hele fijne nette installateurs!
Anne-Marie le Blancdrie weken geleden op Google
Vorig jaar een camera bewaking laten plaatsten met kabel en heel blij mee en nu een alarmsysteem laten plaatsten ook super blij mee super goede service en ze leggen alles goed uit en nemen de tijd en zeer betrouwbaar!!
Boevenspotterdrie weken geleden op Google
Sinds 2021 klant. Zij hebben ons netwerk aangelegd en toen we recent advies wilden over een upgrade waren ze direct bereid de tijd te nemen, eerst telefonisch en daarna met een uitgebreid en helder advies op maat. Aanrader voor wie een betrouwbare, no-nonsense partner zoekt voor netwerk en beveiliging!
Peter Boermansvier maanden geleden op Google
Goed werk, goede communicatie. Prijs kwaliteit verhouding is meer dan goed. Uitvoering 100% in order
Cock van der Werfdrie maanden geleden op Google
Al jarenlang vaste klant bij CameraInstallatie. Voor zowel camera’s als het alarmsysteem. Van opname tot installatie en ook bij onderhoudswerkzaamheden perfecte communicatie en service.
Edwin Sosefvier maanden geleden op Google
Videotheek · 362 video’s

Bij de klant, op video

Hoe zo’n installatie er in het echt aan toegaat, gefilmd op locatie bij onze eigen projecten.

Alle 362 video’s bekijken Alles speelt hier af, je blijft gewoon op onze site.