Camera’s rondom een woning in Amstelveen: geen gevel zonder beeld, en schermen binnen
In Amstelveen hebben wij deze woning voorzien van dome camera’s met 6 megapixel. Rondom het hele huis, zodat er geen kant overblijft waar niemand zicht op heeft. De beelden lopen naar een recorder van Dahua en zijn te bekijken op de telefoon, maar ook op een paar vaste schermen in de woning. De camera’s zien zelf het verschil tussen een persoon, een dier en een voertuig. Daar hebben we per camera regels aan gehangen.
Zo hangen ze aan het huis
Eigen foto’s van deze woning, met twee van de plekken waar een camera zit.


Wat er bij deze woning in Amstelveen is aangelegd
Aangelegd in 2019. Alles wat hier genoemd wordt, is door ons geleverd en geplaatst.
Bij een woning blijft de achterkant het langst onbekeken
Bijna iedereen begint bij de voordeur. Logisch, daar komt bezoek binnen. Alleen kiest iemand met verkeerde bedoelingen zelden de voordeur. Die gaat om het huis heen: langs de schutting, naar de tuindeur, naar de schuifpui, naar het stuk waar geen enkele buur op uitkijkt.
Daarom is het hier helemaal rond gegaan. Voorkant, beide zijkanten, achtertuin en de overkapping bij de garage. Het doel was dat de beelden op elkaar aansluiten. Waar de ene camera zijn rand heeft, begint het beeld van de volgende.
Dat klinkt als een hoop camera’s. Het valt mee, omdat een dome met 6 megapixel een breed stuk in één keer pakt. Je kunt er achteraf in het opgenomen beeld nog op inzoomen zonder dat het uit elkaar valt in blokjes.
Het systeem kijkt of er een mens, een dier of een auto langskomt
Een camera die op elke beweging reageert, maakt je ’s nachts wakker voor een kat op de schutting. Na een week zet je de meldingen uit en heb je er niets meer aan.
Deze camera’s kijken naar de vorm en de manier van bewegen, en delen dat in. Persoon, dier, voertuig. Daar hang je vervolgens regels aan. Iemand die na middernacht door de achtertuin loopt, is een melding waard. Een kat die over hetzelfde stuk gaat, is dat niet.
Die regels zetten we op in de beheersoftware van Dahua. Per camera geef je een gebied aan, een looprichting en de tijden waarin de regel geldt. Dat doen we samen met de bewoners, want alleen zij weten welke beweging rond hun huis gewoon is.
Meldingen die elke nacht binnenkomen, leest niemand meer. Liever strak ingesteld met vijf meldingen per maand, dan ruim met vijf per nacht.
De kabels zie je nergens, en dat is meer dan een kwestie van netheid
Alle Cat6-kabels zijn uit het zicht weggewerkt. Dat staat om te beginnen gewoon beter: een strakke gevel met een camera erop, zonder slingers langs het metselwerk.
Er zit ook een praktische kant aan. Een kabel die binnen of in een koker loopt, krijgt geen zon, geen vorst en geen trek van de wind. En een kabel die niemand ziet zitten, is ook een kabel die niemand per ongeluk loshaalt of er met opzet uit trekt.
Binnen kwamen er schermen bij op een paar vaste plekken. Dat blijkt in de praktijk het meest gebruikte deel van het systeem. Wie thuis even wil kijken wie er aanbelt of wat er op de oprit staat, pakt geen telefoon. Die kijkt naar het scherm dat er toch al hangt.
Waar we op letten als je rondom zicht wilt bij een woning
Bij dit huis kwam het neer op deze punten. Bij een volgende woning lopen we ze opnieuw langs.
Meer over camerabewaking bij woningen
Ook zicht rondom je eigen huis?
We lopen samen een rondje om het huis en wijzen aan waar het beeld nu ophoudt. Meestal zijn daar minder camera’s voor nodig dan je denkt. Je krijgt een vaste prijs inclusief aanleg en instellen, en het bezoek is vrijblijvend.
Plan een adviesgesprek →Vertel ons kort wat je zoekt. Wij kijken mee en maken een offerte die past bij je situatie.


