Zakelijk Particulier
Pakket samenstellen
Advies gesprek Offerte

Unifi en Dahua Camera’s: Wat Maakt Ze Verschillend?

Kies je beter UniFi of Dahua?

Dat hangt af van wat er nog meer moet gebeuren. UniFi is een geheel: camera’s, netwerk, wifi en toegang in dezelfde omgeving. Dahua is een cameramerk met een veel breder assortiment. Wij leveren beide en hebben er geen belang bij je de ene of de andere aan te praten.

Wat is het verschil in opzet?

UniFi is een ecosysteem. Je stapt in een omgeving waarin de camera’s, de switches, de wifi en de toegangscontrole elkaar kennen en in dezelfde app zitten. Dat is prettig zolang je erin blijft, en lastig zodra je er iets van buiten bij wilt hangen.

Dahua is klassieker: een recorder met camera’s eraan, en een assortiment dat veel verder gaat. Kentekenherkenning, thermisch, explosieveilig, multisensor — als je iets bijzonders nodig hebt, is de kans groter dat het daar bestaat.

ecosysteem of assortimentis de kern van het verschil tussen deze twee
Wat wij afradenUniFi kiezen voor een situatie die een bijzondere cameravorm vraagt. Dan zit je vast aan wat er in dat ene systeem bestaat.
UniFi access point en camera naast elkaar op een stalen ligger in een bedrijfshal
UniFi: camera en netwerk uit dezelfde omgeving, door ons geplaatst.
Overzicht van meerdere locaties in de UniFi Protect-beheeromgeving
Alles in één omgeving: dat is waar je voor kiest bij UniFi.

Wanneer loont UniFi?

Als het netwerk toch al vernieuwd moet worden. Dan betaal je niet voor twee systemen maar bouw je er één, en dat scheelt in aanleg én in beheer. Voor een bedrijfspand waar de wifi rammelt en de camera’s verouderd zijn, is dat vaak de goedkoopste route. Zo legden we in één bedrijfspand netwerk, wifi, camera’s, alarm en toegang in één keer aan.

Het tweede argument is bediening. Alles in één omgeving betekent dat je eigen mensen het kunnen. Bij een systeem waarin de camera’s, het netwerk en de toegang elk een eigen programma hebben, belt men uiteindelijk toch de installateur.

één omgevingvoor camera, netwerk en toegang; dat scheelt in beheer
Wat wij afradenUniFi kiezen voor alleen twee camera’s zonder verder netwerk. Je betaalt dan voor een systeem waar je niets mee doet.

Wanneer is Dahua slimmer?

Als je een specifieke camera nodig hebt, of als het netwerk al goed ligt en alleen de camera’s vervangen moeten worden. Je kunt dan gericht kiezen wat op elke plek het beste beeld geeft, zonder in een systeem te stappen.

Ook bij uitbreiden van iets dat er al staat. Hangt er een recorder met een paar camera’s, dan is er bijkopen vaak eenvoudiger en goedkoper dan overstappen. Wij kijken eerst wat er ligt voordat we iets voorstellen.

wat er al ligtbepaalt vaak de keuze: uitbreiden is meestal goedkoper dan overstappen
Wat wij afradenEen werkend systeem vervangen om naar één merk te gaan. Dat is veel geld voor een nettere app.

Kun je ze mengen?

Beperkt. Beide merken werken met de ONVIF-standaard, waardoor een camera van de een op de recorder van de ander beeld kan geven. Maar de slimme functies — persoonsherkenning, kentekenherkenning, zoeken op kenmerk — werken dan meestal niet mee.

Onze ervaring: mengen kan als noodgreep, maar niet als plan. Je betaalt voor mogelijkheden die je vervolgens niet kunt gebruiken. Kies liever per locatie één systeem en houd dat consequent.

ONVIFgeeft beeld, maar niet de slimme functies van beide merken
Wat wij afradenMerken mengen om een aanbieding mee te pakken. De functies waarvoor je betaalde, werken dan niet.

Wat betekent de keuze voor je beheer?

Meer dan voor het beeld. Bij UniFi zit alles in dezelfde omgeving: je eigen mensen kunnen een camera hernoemen, een gebruiker toevoegen of een melding aanpassen zonder ons te bellen. Bij een klassieke opzet met een recorder zit dat verspreid over meerdere programma’s.

Dat klinkt als een detail en het bepaalt hoe vaak je ons nodig hebt. Een systeem dat je eigen beheerder snapt, wordt bijgehouden. Een systeem waarvoor altijd iemand moet komen, blijft staan zoals het bij de oplevering stond — inclusief de gebruikers die er allang niet meer werken.

wie beheert hetbepaalt de keuze net zo goed als wat je wilt zien
Wat wij afradenEen systeem kiezen dat niemand in huis kan bedienen. Dan verandert er nooit meer iets aan.

Kun je later overstappen?

Van losse camera’s naar een systeem is makkelijker dan andersom. Hangen er nu Dahua-camera’s en wil je naar UniFi, dan kunnen de meeste camera’s via de ONVIF-standaard beeld blijven leveren terwijl je stap voor stap vervangt. Andersom, uit een ecosysteem stappen, kost meestal het hele systeem.

Dat is geen reden om UniFi te vermijden — wel om vooraf te bedenken of je erin wilt stappen. Wij vragen daarom altijd naar de plannen voor de komende jaren voordat we een merk voorstellen. Een keuze die vandaag logisch is, kan over drie jaar in de weg zitten.

makkelijker heen dan terugis de regel bij een ecosysteem; bedenk dat vooraf
Wat wij afradenIn een systeem stappen zonder te weten wat je over drie jaar wilt.

Waarom die camera online goedkoper is: gefilmd in de fabriek · bekijk hem op onze videopagina

UniFi als compleet systeemHoeveel access points je nodig hebtDe westerse merken op een rijDe cameravormen binnen beide merken

Welk systeem past bij jou?

Wij kijken eerst wat er ligt en wat er nog meer moet gebeuren. Daar volgt het merk uit, niet andersom. Vrijblijvend.

Vrijblijvend en zonder verplichting · VEB-erkend beveiligingsbedrijf · 4,3 op Google uit 163 reviews

Marc Herdes, medeoprichter van CameraInstallatieMarc Herdesmedeoprichter CameraInstallatie · bijgewerkt 31 augustus 2026

CameraInstallatie.nl is een VEB-erkend beveiligingsbedrijf en installeert door heel Nederland — van Almere en Amsterdam tot Rotterdam, Utrecht en daarbuiten. Ontdek wat wij voor jou kunnen betekenen →

Wat klanten zelf schrijven

Lees alle recensies op Google →
We waren overgestapt naar een andere internetprovider, en konden zelf niet de statische IP adressen wijzigen van onze camera installatie. Na wat contact over het exacte probleem een call ingepland, en netjes op tijd werd ik gebeld. Vooraf wist ik wat ik moest voorbereiden, dus de correctie was zeer snel gedaan, werd ook goed uitgelegd. Alles remote via Team viewer. Erg tevreden!
Reneeen week geleden op Google
Vorig jaar hadden we camera’s laten plaatsten en nog steeds heel blij mee en dit jaar een alarmsysteem en hele goede service en alles netjes uitgelegd en geholpen met alles qua installeren van apps echt top gedaan hele fijne nette installateurs!
Anne-Marie le Blancdrie weken geleden op Google
Vorig jaar een camera bewaking laten plaatsten met kabel en heel blij mee en nu een alarmsysteem laten plaatsten ook super blij mee super goede service en ze leggen alles goed uit en nemen de tijd en zeer betrouwbaar!!
Boevenspotterdrie weken geleden op Google
Sinds 2021 klant. Zij hebben ons netwerk aangelegd en toen we recent advies wilden over een upgrade waren ze direct bereid de tijd te nemen, eerst telefonisch en daarna met een uitgebreid en helder advies op maat. Aanrader voor wie een betrouwbare, no-nonsense partner zoekt voor netwerk en beveiliging!
Peter Boermansvier maanden geleden op Google
Goed werk, goede communicatie. Prijs kwaliteit verhouding is meer dan goed. Uitvoering 100% in order
Cock van der Werfdrie maanden geleden op Google
Al jarenlang vaste klant bij CameraInstallatie. Voor zowel camera’s als het alarmsysteem. Van opname tot installatie en ook bij onderhoudswerkzaamheden perfecte communicatie en service.
Edwin Sosefvier maanden geleden op Google
Videotheek · 362 video’s

Meer zien van ons werk?

Naast onze artikelen leggen we het meeste ook gewoon op video uit.

Alle 362 video’s bekijken Alles speelt hier af, je blijft gewoon op onze site.