Dahua “device offline” in DMSS of SmartPSS? Zo krijg je hem weer online
Thuis op je eigen wifi zie je alles, maar onderweg zegt de app “device offline” of “serienummer offline”. Vervelend, maar meestal snel op te lossen. Ik leg je uit waarom dat gebeurt en welke stappen je in de goede volgorde zet.
Geschreven door John van den Bosch, medeoprichter & IT-/beveiligingsspecialist bij CameraInstallatie · Sinds 1999 · 2200 installaties per jaar · eigen monteurs.
Laatst bijgewerkt: 1 augustus 2026
Kort antwoord: “Device offline” betekent bijna altijd dat de P2P-verbinding hapert — de cloudkoppeling die je recorder van buitenaf bereikbaar maakt. Controleer of de recorder internet heeft, zet P2P in het recordermenu uit en weer aan, zet er zo nodig een vaste DNS (bijvoorbeeld 8.8.8.8) in, en voeg het systeem in DMSS opnieuw toe via het serienummer in plaats van het IP-adres. Herstart de recorder en werk de firmware bij als het aanhoudt.
Waarom “device offline” verschijnt
Je telefoon praat niet los met je recorder. Onderweg loopt de verbinding via de P2P-cloud van Dahua: camera’s → recorder → internet → Dahua-cloud → jouw app. Hapert er één schakel — meestal het internet of P2P bij de recorder — dan staat er “device offline”.
- De recorder heeft geen internet (kabel los, router uit, provider-storing).
- P2P staat uit of de sessie is verlopen.
- De DNS op de recorder werkt niet goed, waardoor de cloud niet gevonden wordt.
- Je hebt toegevoegd via het IP-adres in plaats van het serienummer, dus het werkt alleen thuis.
Zo krijg je hem weer online — in volgorde
- Kijk op de recorder of hij internet heeft (netwerkstatus in het menu). Geen internet? Dan komt er niets bij de app aan.
- Ga naar het P2P-menu, zet de functie uit, wacht even en zet hem weer aan. De status hoort op “online” te springen.
- Blijft hij offline? Zet in de netwerkinstellingen een vaste DNS (bijvoorbeeld 8.8.8.8) — een haperende DNS is een veelvoorkomende boosdoener.
- Verwijder het systeem in DMSS en voeg het opnieuw toe via het serienummer (scan de QR-code in het P2P-menu).
- Nog steeds mis? Herstart de recorder en werk de firmware bij; daarna meldt P2P zich doorgaans weer aan.
Voeg altijd toe via het serienummer (P2P), niet via het IP-adres. Via het IP werkt het alleen op je eigen wifi; via het serienummer werkt het ook op 4G/5G en onderweg.
Werkte het niet meer na een provider- of appwissel?
Twee situaties die we vaak zien:
- Nieuwe internetprovider of modem: je netwerk staat anders neer en de oude route klopt niet meer. Zet P2P aan en voeg het systeem opnieuw toe via het serienummer — dat werkt zonder poorten in je router.
- Oude app (iDMSS Plus / gDMSS Plus): die apps worden niet meer ondersteund voor P2P. Verwijder ze en installeer de huidige DMSS-app.
Werkte je vroeger met poortforwarding en DDNS in plaats van P2P, en hapert het na een modemwissel? Stap dan over op de rustigere P2P-route via het serienummer, of laat ons het op afstand goedzetten.
Symptomen en oorzaken op een rij
| Symptoom | Meestal de oorzaak | Wat je doet |
|---|---|---|
| “Device offline” / serienummer offline | P2P uit of recorder zonder internet | P2P uit/aan, internet controleren |
| Op afstand niks, thuis op wifi wél | Toegevoegd via IP i.p.v. serienummer | Opnieuw toevoegen via het serienummer (P2P) |
| P2P blijft offline ondanks internet | Haperende DNS op de recorder | Vaste DNS instellen (bijv. 8.8.8.8) |
| Werkte niet meer na provider-/modemwissel | Nieuwe route naar buiten | Opnieuw toevoegen via serienummer |
| Oude iDMSS/gDMSS doet niks meer | Oude app niet meer ondersteund | Huidige DMSS installeren |
| “Wachtwoord onjuist” bij toevoegen | App-account i.p.v. apparaatwachtwoord | Wachtwoord van de recorder gebruiken (admin) |
Systeem van een ander? Wij nemen het over
Je hoeft je systeem niet bij ons gekocht te hebben, en het maakt niet uit welk merk je hebt: wij nemen álle camerasystemen in onderhoud. Wij zijn geautoriseerd Dahua-verkoper en -installateur (Diamond Partner) en nemen bestaande Dahua-systemen dagelijks in onderhoud — ook als je het ergens anders kocht of je vorige installateur onbereikbaar is. We horen dit dagelijks:
- Je systeem neemt niet meer op of valt steeds uit — wij zoeken uit wat er speelt en lossen het op.
- Je oude installateur is failliet, gestopt of onbereikbaar — wij pakken het gewoon op.
- Elders gekocht of laten plaatsen en je komt er zelf niet uit — wij richten het netjes in en leggen het uit.
- Onenigheid met je vorige leverancier? Geen probleem, wij nemen het systeem en het onderhoud van je over.
- Onderhoud, service & support op elk bestaand systeem: uitbreiden, storingen verhelpen, wachtwoorden en toegang terug in orde.
- Overname & documentatie: we brengen in kaart wat er hangt, zetten de toegang op jouw naam en jij bent weer eigenaar van je eigen systeem.
Veel mensen zoeken hulp omdat ze geen toegang meer hebben tot hun eigen camera’s — wachtwoord kwijt, of de installateur is weg of failliet. In de meeste gevallen krijgen wij dat weer voor je open. Even bellen bespaart je veel gedoe.
Handig om ook te bekijken
Blijft je Dahua “device offline” geven?
Onze servicedesk helpt je telefonisch en lost veel op afstand op; lukt dat niet, dan komt een monteur langs. Als geautoriseerd Dahua-verkoper en -installateur (Diamond Partner) verhelpen we de storing of nemen we je systeem in onderhoud — ook als je het ergens anders kocht. VEB-erkend, eigen monteurs in loondienst. Een compleet nieuw systeem kan vanaf €1.199 incl. btw & installatie, en in delen betalen is mogelijk.
Veelgestelde vragen over “device offline” in DMSS
Dat de P2P-verbinding hapert — de cloudkoppeling die je recorder van buitenaf bereikbaar maakt. Meestal heeft de recorder geen internet of staat P2P uit. Controleer het internet, zet P2P uit en weer aan, en voeg het systeem zo nodig opnieuw toe via het serienummer.
Dan heb je de recorder waarschijnlijk toegevoegd via het IP-adres in plaats van het serienummer. Via het IP werkt het alleen op je eigen netwerk. Verwijder het apparaat in DMSS en voeg het opnieuw toe via het serienummer (P2P); dan werkt het ook op 4G/5G.
Vaak wel. Blijft P2P offline terwijl de recorder gewoon internet heeft, dan ligt het regelmatig aan een haperende DNS. Zet in de netwerkinstellingen een betrouwbare DNS, bijvoorbeeld 8.8.8.8, en zet P2P daarna uit en weer aan.
Een nieuwe modem of provider zet je netwerk anders neer. Controleer of de recorder weer internet heeft, zet P2P aan (eventueel met een vaste DNS), en voeg het systeem in DMSS opnieuw toe via het serienummer. Dat werkt via de cloud zonder poorten in je router.
De oude apps iDMSS Plus en gDMSS Plus worden niet meer ondersteund voor de P2P-cloud. Verwijder de oude app en installeer de huidige DMSS-app; die vervangt beide en werkt met de nieuwste systemen.
Vaak wel. Onze servicedesk kijkt telefonisch mee en lost P2P-storingen regelmatig op afstand op — ook op een Dahua die je elders kocht. Lukt dat niet, dan komt een monteur langs.