Zakelijk Particulier
Alarm samenstellen
Advies gesprek Offerte

Ajax · Videobewaking

Ajax videobewaking: camera’s, recorder en alarm in één systeem

Een camera die alleen opneemt, kijk je pas terug als het te laat is. Bij Ajax werken camera’s, recorder, deurbel en alarm samen in één app. Gaat het alarm af, dan zie je meteen wat er gebeurt. En de meldkamer ziet het ook.

Witte Ajax TurretCam op een muurbeugel bij de carport van een woning
Een Ajax TurretCam die wij bij de carport plaatsten. Eigen foto.

Kort: Ajax videobewaking bestaat uit bekabelde camera’s, wifi-camera’s, een videodeurbel en recorders (NVR’s) die in dezelfde app werken als het Ajax-alarm. Gaat er een melder af, dan neemt de camera op die plek op en krijgen jij en de meldkamer binnen enkele seconden beeld. AI herkent mensen, dieren en voertuigen, en via ONVIF en RTSP koppel je ook camera’s van andere merken. Wij ontwerpen, plaatsen en koppelen het als één systeem.

Door Marc Herdes en Eline Klaver, oprichter en beveiligingsadviseur bij CameraInstallatie.nl · VEB-erkend beveiligingsbedrijf sinds 1999 · officieel Ajax-installateur.

Meer dan alleen kijken

Een losse camera filmt. Maar niemand kijkt mee, en terugkijken doe je pas de volgende ochtend. Bij Ajax hangen de camera’s aan hetzelfde systeem als je alarm. Ze weten of het alarm aan staat, welke melder afgaat en waar die hangt.

Dat heeft drie voordelen. Je weet bij een melding meteen of het echt is. De meldkamer kan het alarm verifiëren met beeld. En je zoekt achteraf niet uren door opnames, want het fragment hoort bij de melding. Wil je eerst weten hoe alarm en camera samen werken? Lees Ajax-alarm en camera op één systeem.

1 appalarm, camera’s en deurbel samen
Fotobij alarm naar de meldkamer, volgens Ajax
ONVIFProfiel S en G, volgens Ajax
AIherkent mens, dier en voertuig

Welke camera’s er zijn

Bekabelde camera’s. Turret-, bullet- en domecamera’s in verschillende lijnen, van basis tot de zwaardere Superior-modellen. Ze nemen continu op, of alleen bij beweging of als de AI een persoon of voertuig ziet. Volgens Ajax helpen True WDR en P-Iris bij lastig licht. ’s Nachts filmen ze zwart-wit met infrarood, of in kleur met wit licht.

Wifi-camera. De IndoorCam is voor binnen, met infrarood, een bewegingssensor en AI. Valt de wifi weg, dan stuurt hij volgens Ajax gebeurtenissen via een reservekanaal door. Wij plaatsen buiten liever bekabeld; dat is stabieler.

Videodeurbel. Met breed beeld, een bewegingssensor en AI. Hij praat met de Ajax-centrale en meldt zich in dezelfde app. Meer op onze pagina over de Ajax-videodeurbel.

Recorders (NVR’s). De beelden staan lokaal op één of twee harde schijven, afhankelijk van het model. Via HDMI sluit je een scherm aan. Wil je beeld op de tv? Dat kan ook via Ajax TV op een Apple TV, en sinds kort is er cloudopslag voor bekabelde camera’s.

Ajax TurretCam beveiligingscamera
Ajax TurretCam: compact, voor gevel en overstek. Productbeeld Ajax.
Ajax BulletCam beveiligingscamera
Ajax BulletCam: voor oprit, terrein en lange zichtlijnen. Productbeeld Ajax.
Ajax DomeCam Mini beveiligingscamera
Ajax DomeCam Mini: onopvallend aan plafond of overstek. Productbeeld Ajax.

Beeld bij elk alarm

Je stelt per camera in wanneer hij met het alarm meedoet. Direct bij een alarm, al tijdens de inloopvertraging, of na de vertraging van een melder. Of juist los van het alarm. Een camera of deurbel kan gaan opnemen zodra een melder afgaat.

Met scenario’s gaat het verder. Bij een alarm sturen camera’s en MotionCam-melders een fotoreeks naar de meldkamer. Ajax noemt dat Photo Mode. Tegelijk kan de sirene gaan, het licht aan of een deur op slot.

Voor de meldkamer is dat goud waard. Met beeld kan die zien of er echt iemand is, en een geverifieerd alarm krijgt bij de politie voorrang. Wij sluiten alarmen aan op Alarm Meldnet of Alarm Control Nederland. Lees alarm op een meldkamer aansluiten en wat er gebeurt als je alarm afgaat.

Witte Ajax-videodeurbel naast de voordeur van een woning
De Ajax-videodeurbel, in dezelfde app als het alarm. Eigen foto.
Twee witte Ajax-camera’s onder het overstek op de hoek van een woning
Twee camera’s op de hoek, elk een andere kant op. Eigen foto.

AI die het verschil ziet

De camera’s herkennen mensen, dieren en voertuigen. Je laat ze alleen opnemen of melden bij wat telt. Dat scheelt meldingen over de kat van de buren, en het scheelt opslag.

Je tekent zones tot op de pixel en trekt virtuele lijnen. Loopt iemand over die lijn, dan volgt een melding. Volgens Ajax kunnen de Superior-recorders hun AI ook delen met eenvoudige camera’s van andere merken. Zo maak je een bestaand camerasysteem slimmer zonder alles te vervangen.

AI is geen toverij. Een camera die tegen de zon in kijkt of naar een drukke stoep, blijft lastig. Wij kiezen de plek en de zones zo dat de detectie klopt. Lees ook AI-detectie: marketing of echt nuttig en line crossing met AI.

Andere merken koppelen met ONVIF

ONVIF is een open standaard waarmee camera’s en recorders van verschillende merken met elkaar praten. Volgens Ajax voldoen de Ajax-videoproducten aan ONVIF Profiel S (live beeld) en Profiel G (opnemen en terugkijken). Ze ondersteunen ook RTSP en de zuinige compressie H.265.

In de praktijk betekent dat: je kunt een bestaande camera of recorder van een ander merk in de Ajax-app zetten. En Ajax-camera’s kun je laten opnemen of terugkijken in andere software. Meer uitleg vind je bij ONVIF Profiel G, een camera van een ander merk aan je recorder koppelen en een camera koppelen aan je Ajax-alarm.

Privacy en veiligheid

Camerabeeld is persoonlijk. Met privacyzones maak je delen van het beeld zwart, zoals het raam van de buren of de stoep. Volgens Ajax zijn de videostreams versleuteld, kun je inloggen met tweestapsverificatie en krijgt een geëxporteerd fragment een digitale handtekening. Die laat zien dat het beeld niet is aangepast. Handig als je beelden aan de politie geeft.

De regels voor camera’s blijven gelden, ook met een goed systeem. Film je de openbare weg of je personeel, dan moet je je aan de AVG houden. Lees privacy en beveiligingscamera’s. Wij richten de camera’s zo in dat je ziet wat je moet zien, en niet meer.

Hoe wij het aanleggen

We beginnen met een rondje om het pand. Waar komt een inbreker binnen, waar staat iets van waarde, waar valt het licht? Daarna kiezen we per plek de camera en de hoogte, en leggen we de kabels netjes weg. De recorder en de alarmcentrale hangen samen in de meterkast of de technische ruimte.

Bij de oplevering koppelen we elke camera aan de juiste melder en ruimte, zetten we de zones en privacyzones goed en testen we of de meldkamer beeld krijgt. Daarna leggen we je uit hoe je terugkijkt en exporteert. Een alarm is geen luxe. Een goed geïnstalleerd alarm maakt het verschil.

Wil je alleen camera’s, of eerst een overzicht? Bekijk Ajax camerabewaking laten installeren en onze algemene uitleg over camerabewaking en alarmbeveiliging. Twijfel je welk alarm erbij past, doe dan de keuzehulp. Met losse vragen kun je terecht in onze vraagbaak, bij onze specialist camera en techniek Koen van Fulpen of via contact.

Collage van een woning met kabel langs de gevel, Ajax-camera’s op de hoeken en een zwarte Ajax-videodeurbel
Van kabel tot camera en deurbel bij één woning. Eigen foto.
Witte Ajax-camera onder het overstek boven een raam in een bakstenen gevel
Strak onder het overstek, de kabel uit het zicht. Eigen foto.

Veelgestelde vragen

Kan ik Ajax-camera’s en een Ajax-alarm in één app gebruiken?

Ja. Ajax-camera’s, de videodeurbel, de recorder en het alarm werken in dezelfde Ajax-app. Gaat er een melder af, dan neemt de camera op die plek op en zie je meteen het beeld. CameraInstallatie.nl koppelt elke camera aan de juiste melder en ruimte.

Krijgt de meldkamer ook beeld van mijn Ajax-camera’s?

Dat kan. Bij een alarm sturen camera’s en MotionCam-melders een fotoreeks naar de meldkamer. Zo kan de meldkamer het alarm verifiëren, en een geverifieerd alarm krijgt bij de politie voorrang. Vraag wel na of jouw meldkamer dit ondersteunt.

Werkt een camera van een ander merk met Ajax?

Vaak wel. Ajax ondersteunt ONVIF en RTSP, dus je kunt bestaande IP-camera’s en recorders van andere merken in de Ajax-app zetten. Volgens Ajax kunnen de Superior-recorders hun AI-herkenning ook delen met eenvoudige camera’s van andere merken.

Waar worden de beelden van Ajax-camera’s bewaard?

Lokaal, op de harde schijf of schijven in de Ajax-recorder. Je kunt een scherm via HDMI aansluiten of terugkijken in de app. Voor bekabelde camera’s biedt Ajax sinds kort ook cloudopslag.

Zelf goed beveiligd?

Wil je weten wat jij nodig hebt, van een alarm met meldkamer tot camera’s die ’s nachts in kleur filmen? We kijken eerst, en adviseren daarna. Bel 036 52 90 007 of plan een gesprek.

Bron: Ajax Systems, Oplossing voor videobewaking. De feiten komen uit deze berichten; de uitleg en het advies zijn van CameraInstallatie.nl.

Wat klanten zelf schrijven

Lees alle recensies op Google →
We waren overgestapt naar een andere internetprovider, en konden zelf niet de statische IP adressen wijzigen van onze camera installatie. Na wat contact over het exacte probleem een call ingepland, en netjes op tijd werd ik gebeld. Vooraf wist ik wat ik moest voorbereiden, dus de correctie was zeer snel gedaan, werd ook goed uitgelegd. Alles remote via Team viewer. Erg tevreden!
Reneeen week geleden op Google
Vorig jaar hadden we camera’s laten plaatsten en nog steeds heel blij mee en dit jaar een alarmsysteem en hele goede service en alles netjes uitgelegd en geholpen met alles qua installeren van apps echt top gedaan hele fijne nette installateurs!
Anne-Marie le Blancdrie weken geleden op Google
Vorig jaar een camera bewaking laten plaatsten met kabel en heel blij mee en nu een alarmsysteem laten plaatsten ook super blij mee super goede service en ze leggen alles goed uit en nemen de tijd en zeer betrouwbaar!!
Boevenspotterdrie weken geleden op Google
Sinds 2021 klant. Zij hebben ons netwerk aangelegd en toen we recent advies wilden over een upgrade waren ze direct bereid de tijd te nemen, eerst telefonisch en daarna met een uitgebreid en helder advies op maat. Aanrader voor wie een betrouwbare, no-nonsense partner zoekt voor netwerk en beveiliging!
Peter Boermansvier maanden geleden op Google
Goed werk, goede communicatie. Prijs kwaliteit verhouding is meer dan goed. Uitvoering 100% in order
Cock van der Werfdrie maanden geleden op Google
Al jarenlang vaste klant bij CameraInstallatie. Voor zowel camera’s als het alarmsysteem. Van opname tot installatie en ook bij onderhoudswerkzaamheden perfecte communicatie en service.
Edwin Sosefvier maanden geleden op Google
Videotheek · 362 video’s

Merken vergeleken, op video

Wat het verschil is tussen een goedkoop en een goed systeem, en waarom dat pas ’s nachts blijkt.

Alle 362 video’s bekijken Alles speelt hier af, je blijft gewoon op onze site.