Een bestuurbare camera in een paardenstal: inzoomen op de box waar het die nacht om gaat
De eigenaar van deze stal wilde meer dan zien dát er iemand in de stalgang loopt. Hij wilde kunnen kijken bij één bepaald dier, op het moment dat het nodig is. Daarom hangt hier een bestuurbare dome, een PTZ: die draait, kantelt en zoomt in vanaf je telefoon. Bij de paardenbak kwam er een vaste camera bij, voor detail tijdens een behandeling of een bezoek van de dierenarts.
Zo ziet het eruit op locatie
Eigen foto’s, gemaakt tijdens en vlak na de montage.



Wat er bij deze stal is neergezet
Deze klus deden we in 2018. Hieronder staat alleen wat wij zelf geleverd en opgehangen hebben.
Eén camera die alle kanten op kijkt, in plaats van een rij vaste camera’s
Een stal is lang en smal. Wil je met vaste camera’s in elke box kunnen kijken, dan hang je er een flinke rij op, elk met een eigen kabel en een eigen plek op de recorder. Een bestuurbare dome werkt anders: hij hangt op één punt en jij bepaalt waar hij heen kijkt.
Je draait hem vanaf je telefoon naar de box die je wilt zien en zoomt in tot je ziet wat je wilt weten. Staat ze? Ligt ze? Is er iets aan de hand? Dat is een ander soort kijken dan een overzichtsbeeld waarop elk paard een vlek in het stro is.
Wat je inlevert: hij kijkt maar naar één kant tegelijk. Staat hij naar links gedraaid, dan legt hij rechts niets vast. Daarom hoort er bij een PTZ meestal een vaste camera bij, op het punt dat altijd in beeld moet blijven.
Meekijken bij een merrie die gaat veulenen, zonder er steeds heen te lopen
In de weken rond een verwachte geboorte slaapt een paardenhouder slecht. Elke keer naar de stal lopen om even te kijken verstoort bovendien precies het dier dat je met rust wilt laten.
Met beeld op je telefoon kijk je in een paar tellen. En met een scherm in huis kun je het beeld gewoon aan laten staan, zoals veel van onze klanten doen. De stal staat dan als het ware in de woonkamer.
De vaste camera bij de paardenbak doet iets anders. Die staat altijd hetzelfde gericht en levert daardoor telkens hetzelfde, scherpe beeld. Handig als de dierenarts langskomt, of als er getraind is en je later nog eens wilt zien hoe iets ging.
In die weken wil je kunnen kijken zonder de staldeur open te doen. Dat is het hele idee achter zo’n camera.
Geen stroom en geen internet bij de stal? Dan wordt het zon, accu en een mobiele verbinding
Lang niet elke stal of weide heeft een stopcontact in de buurt, laat staan een netwerkkabel. Dat is geen eindstation. We bouwen opstellingen met een zonnepaneel en een accu voor de stroom, en een mobiele verbinding voor het beeld.
Het rekenwerk zit in de winter. Een paneel levert in december een fractie van wat het in juni doet, en juist in die donkere maanden wil je ’s avonds kunnen kijken. Paneel en accu kiezen we daarom op de winter en niet op de zomer.
Waar we bij een stal altijd naar kijken
Deze klus draaide om de bestuurbare camera. Bij elke stal lopen we daarnaast deze punten langs.
Verder lezen
Wil je in de stal kunnen meekijken?
We komen op het erf kijken: waar staan de boxen, waar ligt stroom, en waar kan een kabel of een verbinding langs. Daarna weet je of één bestuurbare camera genoeg is of dat er vaste camera’s bij horen. Dat bezoek kost je niets en je zit nergens aan vast.
Plan een adviesgesprek →Vertel ons kort wat je zoekt. Wij kijken mee en maken een offerte die past bij je situatie.


